Policja Lubuska

Ważne informacje - 5 artykułów

Połącz pasję ze służbą

Ważna informacja

Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa
E-USŁUGI
Aplikacja Moja Komenda

Najczęściej czytane

 1. Niebezpieczna szarża rowerzysty. Za potrącenie dziewczynki odpowie przed sądem

  Policjanci ze Strzelec Krajeńskich przedstawili zarzut spowodowania zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym dla 25-letniego rowerzysty, który pod koniec maja wjechał w 7-letnią dziewczynkę. Niebezpieczna sytuacja miała miejsce w Strzelcach Krajeńskich przy ulicy Nowa Brama, a więc w części miasta, gdzie wiele osób o tej porze wybiera się na spacer. Mimo, że zdarzenie wyglądało bardzo poważnie dziecko nie doznało żadnych obrażeń. Mimo, że sprawca zdarzenia odjechał z miejsca zdarzenia, dzięki monitoringowi miejskiemu policjanci dotarli do mężczyzny i przedstawili zarzut. 25-latkowi grozi grzywna do 30 tysięcy złotych.

 2. Lubuski policjant z tytułem Mistrza Polski Służb Mundurowych w Brazylijskim Jiu-Jitsu

  Międzyrzecki policjant osiągnął kolejny sukces w brazylijskim Jiu-Jitsu. Tym razem młodszy aspirat Mariusz Kozber okazał się być niepokonany w Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych, które odbyły się w Mińśku Mazowieckim. Funkcjonariusz wygrał wszystkie swoje walki przed regulaminowym czasem. Tak wysokie miejsce na podium niewątpliwie świadczy o jego znakomitych umiejętnościach sportowych i doskonałej kondycji fizycznej, co przydaje się także w codziennej służbie.

 3. Policjantka wskoczyła do rzeki, by ratować człowieka

  Mężczyzna przeszedł przez barierki i skoczył z Mostu Staromiejskiego w Gorzowie Wlkp. wprost do Warty. Zauważyła to policjantka, która dynamicznie ruszyła mu z pomocą. Z nadbrzeża wskoczyła do rzeki, dopłynęła do mężczyzny i holowała go do brzegu. W pomoc włączył się później ratownik medyczny, z którego pomocą wydobyto desperata na brzeg. Dzięki temu jego życie zostało uratowane.

 4. Kolejna wymiana doświadczeń polskich i niemieckich policjantów w ramach współpracy transgranicznej

  Jak wygląda służba na wodzie? W jaki sposób poradzić sobie z niebezpiecznym przestępcą? Jak pracują dzielnicowi na posterunku, czym jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa? Na wszystkie te pytania policjanci z Niemiec otrzymali wyczerpujące odpowiedzi podczas drugiej części projektu realizowanego przez Komendę Wojewódzką Policji w Gorzowie Wielkopolskim. Odbyło się to w pięknych okolicznościach przyrody, nad jeziorem Lipie w miejscowości Długie.

 5. WYKRYTE OSZUSTWA ZAKŁADU POGRZEBOWEGO. PODEJRZANI USŁYSZELI SETKI ZARZUTÓW. GROZI IM KARA POZBAWIENIA WOLNOŚCI DO 12 LAT

  Na początku czerwca 2022 roku funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego w Słubicach przeprowadzili realizację w prowadzonym pod nadzorem Prokuratury Rejonowej od ponad roku postępowaniu przygotowawczym w sprawie pobierania przez słubicki zakład pogrzebowy nieuzasadnionych opłat za organizację pogrzebów i nieprawidłowości związanych z przechowywaniem zwłok. Na poczet zapłacenia kar i nawiązki dla pokrzywdzonych zabezpieczono milion złotych.

 6. Uważajmy na cyberoszustów! Kobieta straciła prawie 200 tysięcy na niesprawdzonych internetowych inwestycjach

  Zielonogórscy policjanci każdego dnia przyjmują zawiadomienia o różnego rodzaju oszustwach w Internecie. Przestępcy wyłudzają dane do kont bankowych, kart kredytowych lub przesyłają fałszywe linki do stron, dzięki którym okradają konta nieświadomych niczego ofiar. Niestety bardzo popularny stał się sposób, gdzie nieznane osoby poprzez reklamy w sieci namawiają do zainwestowania pieniędzy na giełdzie lub w kryptowaluty. Na takich właśnie transakcjach zielonogórzanka straciła prawie dwieście tysięcy złotych.

Zostań policantem
Unia Europejska
JESTAKCJA
Ochrona Prawna Funkcjonariuszy Policji
Służba Cywilna
KU PRZESTRODZE...
Zamówienia publiczne
Platforma zakupowa
Aplikacja mobilna e-Granica
Obsługa osób uprawnionych - tłumacz języka migowego
Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Policyjnych
Polsko-Niemieckie Centrum Współpracy
Program Higieny Psychicznej Funkcjonariuszy
Program poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego województwa lubuskiego na lata 2016-2025

Ruch drogowy

 1. Pierwszy weekend wakacji pod czujnym okiem lubuskiej drogówki

  Przed nami długo wyczekiwane wakacje. Od piątku (24 czerwca) lubuscy policjanci prowadzą wzmożone kontrole na wszystkich arteriach naszego regiony, aby podróżni którzy rozpoczynają swój wypoczynek mogli czuć się bezpiecznie i już od pierwszego weekendu letnich ferii wiedzieli, że mogą liczyć na naszą pomoc.

 2. Skuteczny pościg za pijanym kierowcą. Przewoził 11-letnią dziewczynkę mając prawie 2 promile

  Prawie dwa promile alkoholu w organizmie miał 43-latek, który nocą (19 czerwca) uciekał przed wschowskimi policjantami ruchu drogowego. Funkcjonariusze w trakcie pościgu zmusili kierowcę do wjechania w „ślepy zaułek”, gdzie został zatrzymany. Mężczyzna przewoził w samochodzie 11-letnią dziewczynkę.

 3. Profilaktyka to najprostsza droga do bezpieczeństwa – międzynarodowy projekt polskich i niemieckich policjantów

  Lubuska Policja wraz z Dyrekcją Policji Kraju Związkowego Brandenburgii zrealizowała trzydniowe warsztaty w ramach projektu „Profilaktyka w ruchu drogowym – wymiana doświadczeń i transfer wiedzy w ramach współpracy transgranicznej” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Funduszu Małych Projektów Programu Współpracy INTERREG VA Brandenburgia – Polska 2014 – 2020. Polscy i niemieccy policjanci wymienili doświadczenia oraz uczestniczyli w wykładach i warsztatach dotyczącymi wystąpień medialnych, psychologii i pozostałych aspektów pracy profilaktycznej w zakresie ruchu drogowego.

 4. Niebezpieczna szarża rowerzysty. Za potrącenie dziewczynki odpowie przed sądem

  Policjanci ze Strzelec Krajeńskich przedstawili zarzut spowodowania zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym dla 25-letniego rowerzysty, który pod koniec maja wjechał w 7-letnią dziewczynkę. Niebezpieczna sytuacja miała miejsce w Strzelcach Krajeńskich przy ulicy Nowa Brama, a więc w części miasta, gdzie wiele osób o tej porze wybiera się na spacer. Mimo, że zdarzenie wyglądało bardzo poważnie dziecko nie doznało żadnych obrażeń. Mimo, że sprawca zdarzenia odjechał z miejsca zdarzenia, dzięki monitoringowi miejskiemu policjanci dotarli do mężczyzny i przedstawili zarzut. 25-latkowi grozi grzywna do 30 tysięcy złotych.

 5. Niebezpieczna szarża w centrum Zielonej Góry. Pirat drogowy zatrzymany i tymczasowo aresztowany

  Zielonogórscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali po pościgu 41-letniego mężczyznę, który nie zatrzymał się do kontroli. Okazało się, że uciekał, bo w bagażniku przewoził skradzione chwilę wcześniej elementy trakcji kolejowej. Uciekając przed policjantami popełnił przestępstwo oraz szereg wykroczeń w ruchu drogowym. Prokurator wystąpił z wnioskiem o areszt, a decyzją Sądu Rejonowego w Świebodzinie mężczyzna trafił za kratki na najbliższe trzy miesiące.

Polecane strony

Stop agresji drogowej
Bezpieczne wakacje 2022
Narodowy Spis Powszechny
ZGŁOŚ KONTROLĘ AUTOBUSU
1% dla Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach
KLUB HONOROWYCH DAWCÓW KRWI PCK PRZY KWP W GORZOWIE WLKP.
KONKURS FOTOGRAFICZNY OBIEKTYWNIE O DROGÓWCE
Quiz dla młodzieży Myślisz, że jesteś bezpieczny w Internecie?
Imprezy sportowe
E-Porady
DEKALOG SENIORA
Wojewódzki Program Edukacyjno-Informacyjny pn. "Bezpieczna Młodość"
Quiz cyberprzemoc
Zgłoś rasizm na Policję
Stop seksturystyce
Niebieska Linia
"MOŻESZ POMÓC- REAGUJ, ZGŁOŚ!"
Powrót na górę strony