Policja Lubuska

Połącz pasję ze służbą

Ważna informacja

Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
DZIELNICOWY BLIŻEJ NAS

Najczęściej czytane

 1. Przejażdżka, która mogła zakończyć się tragedią. Na wozie małe dzieci

  Mieszkaniec powiatu żarskiego poruszał się traktorem bez ważnych badań technicznych, jechał drogą krajową K-12, na której panuje duży ruch. Mężczyzna na wozie przewoził dwoje małych wnucząt i żonę. Funkcjonariusze zatrzymali mu dowód rejestracyjny i prawo jazdy, a do sądu skierują wniosek o ukaranie w związku z popełnionym wykroczeniem drogowym.

 2. Brutalny napad mógł zakończyć się śmiercią

  Nowosolscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który dokonał brutalnego rozboju na jednej ze stacji paliw w Nowym Miasteczku. Ranny sprzedawca z poważnymi urazami głowy trafił do szpitala. Mężczyzna usłyszał już zarzuty rozboju. Sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

 3. Insp. Jarosław Pasterski Komendantem Wojewódzkim Policji w Gorzowie Wlkp.

  Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Mariusz Kamiński, na wniosek Komendanta Głównego Policji, powołał na stanowisko Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp. insp. Jarosława Pasterskiego.

 4. Kryminalni zabezpieczyli nielegalny tytoń, linię produkcyjną i broń palną. Zatrzymany mężczyzna usłyszał już zarzuty

  Policjanci z Żagania, w ramach pracy operacyjnej zabezpieczyli nielegalny tytoń częściowo przygotowany do sprzedaży, niekompletną linię produkcyjną oraz broń palną z amunicją. Zatrzymany został także 38-latek, który usłyszał zarzut uszczuplenia podatku akcyzowego w kwocie ponad 36 tys. złotych oraz posiadania broni palnej i amunicji bez wymaganego pozwolenia.

 5. BEZPIECZNE WAKACJE 2020 – konferencja służb i Wojewody Lubuskiego

  Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak, insp. Jarosław Pasterski, który ma powierzone obowiązki Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp. oraz przedstawicieli innych służb i instytucji spotkali się nad gorzowskim bulwarem. Podczas specjalnie zorganizowanej konferencji prasowej rozmawiano o zaplanowanych działaniach, których celem będzie zapewnianie bezpieczeństwa Lubuszanom podczas nadchodzących wakacji.

 6. Wyciągnął kobietę z tonącego pojazdu – bohaterski czyn 31-latka

  Kobieta kierująca osobowym hyundaiem uderzyła w przydrożne bariery, a następnie wpadła do stawu. Pojazd w całości znalazł się pod wodą, która bardzo szybko zaczęła wypełniać jego wnętrze. Szczęśliwie dla kierującej, jechał za nią prawdziwy bohater - Pan Karol Wesołowski, który widząc to zdarzenie, natychmiast wskoczył do wody, otworzył pojazd i wyciągnął kobietę na brzeg. Taka postawa zasługuje na wyróżnienie!

Zostań policantem
Unia Europejska
Ochrona Prawna Funkcjonariuszy Policji
Służba Cywilna
KU PRZESTRODZE...
Zamówienia publiczne
Platforma zakupowa
Aplikacja mobilna e-Granica
Obsługa osób uprawnionych - tłumacz języka migowego
Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Policyjnych
Polsko-Niemieckie Centrum Współpracy
Program Higieny Psychicznej Funkcjonariuszy
Program poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego województwa lubuskiego na lata 2016-2025

Ruch drogowy

 1. Kaskadowe pomiary prędkości sposobem na drogowych piratów

  Kierowcy jeżdżą za szybko, a zbyt dużą prędkość to od dawna główna przyczyna wypadków. Dlatego policjanci reagują na drogowych piratów. Stąd powstanie grupy SPEED czy kaskadowe pomiary prędkości. Funkcjonariusze cel mają jeden – zadbać o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego i spowodować, by na Policyjnej Mapie Wypadków Drogowych ze Skutkiem Śmiertelnym w Wakacje 2020 czarnych punktów nie przybywało.

 2. Kierowca pod wpływem metamfetaminy i bez uprawnień zatrzymany po pościgu – uciekał nieubezpieczonym autem bez przeglądu

  Kierujący osobowym volkswagenem nie zatrzymał się do kontroli, zignorował sygnały świetlne i dźwiękowe. Policjanci żarskiego ruchu drogowego zatrzymali go po pościgu. Mężczyzna nie posiadał uprawnień, a tester wykazał, że był pod wpływem metamfetaminy. Samochód, którym się poruszał nie miał ubezpieczenia oraz przeglądu. 37-latkowi może grozić do 5 lat pozbawienia wolności.

 3. Niesprawne autobusy w podróż nie ruszą. Policjanci dbają o bezpieczne wyjazdy

  Policjanci kontrolują autobusy wyjeżdżające na drogi. To ważny element bezpiecznej, wakacyjnej podróży. Rodzice wyjeżdżających na odpoczynek dzieci muszą być pewni, że ich pociechy jadą sprawnym autobusem. Policjanci sprawdzają stan techniczny pojazdu a także dokumenty. Kontrolowana jest również trzeźwość kierowcy. Praca policjantów ruchu drogowego daje pewność, że podróżni mogą czuć się bezpiecznie.

 4. Wyciągnął kobietę z tonącego pojazdu – bohaterski czyn 31-latka

  Kobieta kierująca osobowym hyundaiem uderzyła w przydrożne bariery, a następnie wpadła do stawu. Pojazd w całości znalazł się pod wodą, która bardzo szybko zaczęła wypełniać jego wnętrze. Szczęśliwie dla kierującej, jechał za nią prawdziwy bohater - Pan Karol Wesołowski, który widząc to zdarzenie, natychmiast wskoczył do wody, otworzył pojazd i wyciągnął kobietę na brzeg. Taka postawa zasługuje na wyróżnienie!

 5. Ucieczka pirata drogowego na crossie zakończona przez policjantów na motocyklach

  Policjanci ze strzeleckiej drogówki, pełniący służbę z wykorzystaniem motocykli, zatrzymali po pościgu pirata drogowego. Wcześniej jednak 24-letni kierujący motocyklem nie zatrzymywał się pomimo sygnałów świetlnych i dźwiękowych, próbując uniknąć odpowiedzialności. Ucieczka zakończyła się dla niego niegroźnym upadkiem. 24-latkowi grożą teraz poważne konsekwencje, bo za popełnione wykroczenia policjanci skierowali przeciwko niemu wniosek o ukaranie do Sądu. Motocyklista odpowie również za przestępstwo, jakim jest niezatrzymanie się do kontroli drogowej.

Polecane strony

Stop agresji drogowej
ZGŁOŚ KONTROLĘ AUTOBUSU
1% dla FPWISPPP
KLUB HONOROWYCH DAWCÓW KRWI PCK PRZY KWP W GORZOWIE WLKP.
E-Porady
Konkurs fotograficzny LUBUSKA POLICJANTKA W OBIEKTYWIE
Imprezy sportowe
Wojewódzki Program Edukacyjno-Informacyjny pn. "Bezpieczna Młodość"
Bezpieczne wakacje 2020
Quiz cyberprzemoc
Narkotyki i dopalacze zabijają
Szwajcarsko-Polski Program Współpracy
Zgłoś rasizm na Policję
Dopalacze to też narkotyk!
Stop seksturystyce
Niebieska Linia
"MOŻESZ POMÓC- REAGUJ, ZGŁOŚ!"