Policja Lubuska

Ważne informacje - 5 artykułów

Połącz pasję ze służbą
Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa
E-USŁUGI
Aplikacja Moja Komenda

Najczęściej czytane

 1. Brawurowa akcja policjantów. Wyważyli drzwi do mieszkania, by ratować 80-letnią kobietę

  80-letnia kobieta leżała na podłodze przy łóżku, nie było z nią kontaktu – sytuację zauważyli sąsiedzi i wezwali pomoc. W obawie o życie i zdrowie kobiety Policjanci zdecydowali o siłowym wejściu do mieszkania. Kontakt z kobietą był utrudniony. Do przyjazdu Zespołu Ratownictwa medycznego policjanci udzielili jej pierwszej pomocy przedmedycznej. Kobieta decyzją lekarza trafiła do szpitala.

 2. Policjanci służby kryminalnej walczyli o prymat najlepszego

  Funkcjonariusze służby kryminalnej to policjanci, którzy pełnią wiodącą rolę na miejscu zdarzenia, ale również w kluczowych czynnościach operacyjnych i procesowych w prowadzonym postępowaniu. Najlepsi z najlepszych wzięli udział w eliminacjach wojewódzkich konkursu „Policjant Służby Kryminalnej”. Teraz laureaci reprezentować będą garnizon lubuski na etapie centralnym w Pile.

 3. Ogromna mobilizacja Policji. Zaginionego szukamy z lądu, wody i powietrza

  Poszukiwania zaginionego mieszkańca Kęszycy Leśnej nadal trwają. Policjanci wszystkich pionów, strażacy, ratownicy wodni, grupy poszukiwawcze, Wojsko Obrony Terytorialnej oraz leśnicy wspólnie sprawdzają hektary terenu, w którym możne znajdować się poszukiwany mężczyzna. Mundurowi sprawdzają wszystkie możliwe poszlaki. Przeszukiwane są między innymi pobliskie lasy, łąki oraz miejscowości. Do akcji poszukiwawczej wykorzystano specjalistyczny sprzęt w tym quady, drony oraz policyjny helikopter wyposażony w kamerę termowizyjną.

 4. Uczciliśmy pamięć poległego na misji policjanta

  Policjanci z żarskiej komendy wraz z uczestnikami ,,Motocyklowego Rajdu Weteranów " zapalili znicze na grobie świętej pamięci podkomisarza Andrzeja Bulera- policjanta, który zginął na misji w Bośni i Hercegowinie 25 lat temu.

 5. Międzynarodowa 11. Konferencja Graniczna 2023 jako potwierdzenie profesjonalnej współpracy Policji z Polski i Niemiec

  Prezydium Policji Landu Brandenburgia w Poczdamie wspólnie z Komendą Wojewódzka Policji w Gorzowie Wielkopolskim zorganizowało międzynarodową konferencję. To już 11. jej odsłona, podczas której podsumowano wspólne inicjatywy i partnerstwo polskich i niemieckich policjantów w zapewnianiu bezpieczeństwa po obu stronach Odry.

 6. Szybko ustalony i zatrzymany za treści pedofilskie

  Szybka reakcja lubuskich policjantów na sygnały o zachowaniu pedofilskim skutkowały ustaleniem i zatrzymaniem 48-latka. Ten przed kilkoma dniami przy wykorzystaniu komunikatora, korespondował z małoletnimi dziewczynkami wysyłając im treści o charakterze erotycznym. Mężczyzna ten 31 maja został zatrzymany w Warszawie przez policjantów z regionu, na którym do przestępstwa doszło oraz tych z Wydziału Kryminalnego i Dochodzeniowo–Śledczego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim.

Zostań policantem
Unia Europejska
JESTAKCJA
Ochrona Prawna Funkcjonariuszy Policji
Służba Cywilna
KU PRZESTRODZE...
Zamówienia publiczne
Platforma zakupowa
Aplikacja mobilna e-Granica
Obsługa osób uprawnionych - tłumacz języka migowego
Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Policyjnych
Polsko-Niemieckie Centrum Współpracy
Program Higieny Psychicznej Funkcjonariuszy
Program poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego województwa lubuskiego na lata 2016-2025

Ruch drogowy

 1. Większa prędkość = większe ryzyko. Policjanci stanowczo wobec drogowych piratów

  Policjanci zielonogórskiej drogówki stanowczo reagują na osoby zbyt mocno naciskające na pedał gazu i eliminują je z ruchu drogowego. Tylko w pierwszy dzień długiego weekendu mundurowi zatrzymali prawa jazdy aż sześciu drogowym piratom. Wszyscy ci kierowcy za nic mieli sobie ograniczenia w terenie zabudowanym i dozwoloną prędkość przekraczali o ponad 50 km/h.

 2. Liczy się bezpieczeństwo - Lubuscy policjanci gotowi do działań podczas długiego weekendu

  Lubuscy policjanci ruchu drogowego już od rana widoczni są na drogach regionu. Długi czerwcowy weekend kiedy wypada „Boże Ciało”, zawsze jest dla nich sporym wyzwaniem. Bo mowa o odpowiedzialnym zadaniu jakim jest zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim zmotoryzowanym, którzy w tym czasie będą pokonywać lubuskie arterie komunikacyjne. Policjanci sprawdzać będą trzeźwość kierowców i stan techniczny pojazdów, a także zdecydowanie reagować na przypadki łamania prawa oraz niebezpiecznej jazdy. Zatem noga z gazu. Liczy się bezpieczeństwo!

 3. Rowerzyści na drogach. Policjanci przypominają o rozwadze

  Zgłoszenie o kolizji dwóch rowerzystów przyjęli policjanci gorzowskiej drogówki. Sprawa zostanie skierowana do sądu, bo jeden z uczestników nie przyjął mandatu. W ostatnim czasie wiele osób przesiada się na jednoślady, a to niestety oznacza więcej zdarzeń z ich udziałem. Policjanci przypominają o rozwadze i przepisach, które należy znać

 4. Sprawny autokar i przygotowany kierowca najlepszym prezentem na Dzień Dziecka

  W czwartek (1 czerwca) uczniowie Szkoły Podstawowej numer 3 w Krośnie Odrzańskim wyjeżdżali na wycieczkę. Zanim jednak wyruszyli w drogę, na miejscu zbiórki pojawili się policjanci krośnieńskiej drogówki, którzy sprawdzili autokar i jego kierowcę. Przeprowadzona kontrola nie wykazała żadnych nieprawidłowości i dzieci mogły bezpiecznie wyruszyć w podróż. Zgłaszając kontrolę masz pewność, że podróż odbywa się sprawnym autokarem i z odpowiedzialną osobą.

 5. Pijany 26-latek jadąc kradzionym autem spowodował śmiertelny wypadek i uciekł. Policjanci szybko go zatrzymali

  26-latek podejrzany o spowodowanie śmiertelnego wypadku drogowego został zatrzymany przez zielonogórskich policjantów, a następnie tymczasowo aresztowany przez sąd na 3 miesiące. Odpowie on także za kradzież samochodu, którym się poruszał, kierowanie po alkoholu oraz naruszenie sądowego zakazu.

Polecane strony

Stop agresji drogowej
Narodowy Spis Powszechny
ZGŁOŚ KONTROLĘ AUTOBUSU
1% dla Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach
KLUB HONOROWYCH DAWCÓW KRWI PCK PRZY KWP W GORZOWIE WLKP.
KONKURS FOTOGRAFICZNY OBIEKTYWNIE O DROGÓWCE
Zielona Strefa
Quiz dla młodzieży Myślisz, że jesteś bezpieczny w Internecie?
Imprezy sportowe
E-Porady
DEKALOG SENIORA
Wojewódzki Program Edukacyjno-Informacyjny pn. "Bezpieczna Młodość"
Quiz cyberprzemoc
Zgłoś rasizm na Policję
Stop seksturystyce
Niebieska Linia
"MOŻESZ POMÓC- REAGUJ, ZGŁOŚ!"
Powrót na górę strony