Policja Lubuska

Połącz pasję ze służbą

Ważna informacja

Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
DZIELNICOWY BLIŻEJ NAS

Najczęściej czytane

 1. „...Służyć wiernie Narodowi...” Nowi policjanci w Lubuskiej Policji

  Szeregi Lubuskiej Policji zasilili kolejni stróże prawa, którzy z powodzeniem przeszli wszystkie etapy postępowania rekrutacyjnego. W środę (5 sierpnia) aż 38 nowo przyjętych funkcjonariuszy złożyło ślubowanie na sztandar Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. Po ukończeniu kursu podstawowego skutecznie i profesjonalnie będą służyć społeczeństwu. Gratulujemy i życzymy powodzenia.

 2. NOCNY POŚCIG ULICAMI ZIELONEJ GÓRY. CZWORO ZATRZYMANYCH I NARKOTYKI W TLE

  Czworo zatrzymanych i narkotyki wyrzucone podczas jazdy z samochodu. Taki był finał profesjonalnego pościgu zielonogórskich policjantów za Hondą Civic w czwartkowy wieczór. Kilkunastominutowa piracka szarża kierującego hondą była zagrożeniem dla innych na drodze. Dzięki skutecznemu działaniu policjantów wszystkie znajdujące się w aucie osoby zostały zatrzymane i osadzone w policyjnym areszcie.

 3. Liczne wydarzenia kulturalne w lubuskiem. Dbajmy o nasze bezpieczeństwo

  W najbliższym czasie w województwie lubuskim planowane są organizacje licznych imprez kulturalnych oraz tzw. „domówek”. Powyższe wydarzenia w większości będą miały charakter prywatny i cieszą się deklaracją uczestnictwa wielu osób. Lubuska Policja w trosce o zdrowie jej uczestników pragnie przypomnieć, że cały czas znajdujemy się w czasie pandemii, która w przypadku nieprzestrzegania zasad sanitarnych i medycznych może rodzić skutki dla zdrowia Lubuszan. Dlatego przypominamy o wciąż istniejących obostrzeniach, które mają powstrzymać rozprzestrzenianie się COVID-19 i zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa przez uczestników wspomnianych wydarzeń.

 4. Żagańscy kryminalni zlikwidowali uprawę konopi indyjskich – dwóch mężczyzn aresztowanych na trzy miesiące

  Żagańscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. oraz Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zlikwidowali uprawę konopi na jednej z posesji w Szprotawie. Zatrzymano dwóch mężczyzn wobec których sąd zastosował trzymiesięczny areszt.

 5. Szybkie zatrzymanie 61-latka podejrzanego o zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem

  Intensywne działania i skuteczna praca operacyjna policjantów z Żar doprowadziła do szybkiego zatrzymania 61-latka, podejrzanego o zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem. Mężczyzna został przesłuchany i usłyszał zarzuty. Sąd przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej w Żarach i zastosował wobec niego trzymiesięczny areszt. Mężczyźnie może grozić kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

 6. Mężczyzna topił się w bagnie. Uratował go dzielnicowy

  Asp. Przemysław Matczak w czasie wolnym od służby zajął się ustalaniem osób, które biwakują w lesie i robiąc przy tym niemałe szkody. Dzielnicowy, wspólnie z leśniczym, pojechał w miejsce gdzie przebywać miała grupa mężczyzn. Kiedy biwakowicze zorientowali się, że ktoś zmierza w ich stronę, jeden z nich postanowił uciec z lasu. Nie przewidział jednak, że obok znajduje się bagno, w które wpadł aż po szyję. Na szczęście z pomocą ruszył mu policjant.

Zostań policantem
Unia Europejska
Ochrona Prawna Funkcjonariuszy Policji
Służba Cywilna
KU PRZESTRODZE...
Zamówienia publiczne
Platforma zakupowa
Aplikacja mobilna e-Granica
Obsługa osób uprawnionych - tłumacz języka migowego
Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Policyjnych
Polsko-Niemieckie Centrum Współpracy
Program Higieny Psychicznej Funkcjonariuszy
Program poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego województwa lubuskiego na lata 2016-2025

Ruch drogowy

 1. Weekend ma być upalny. Wyjeżdżasz w drogę? Przygotuj się!

  Pogoda w najbliższy weekend zapowiada się słonecznie i upalnie. Oznacza to, że wiele osób uda się w wakacyjną podróż nad morze lub w góry. Zanim ruszymy w drogę pamiętajmy, aby odpowiednio zaplanować trasę, uwzględniając także alternatywne możliwości. Na głównych ciągach komunikacyjnych mogą powstawać zatory, więc warto zdecydować się na inny wariant. O bezpieczeństwo podróżnych będą dbali oczywiście lubuscy policjanci.

 2. Ciężarówki pod nadzorem Policji i ITD

  Zniszczona nawierzchnia lub infrastruktura drogowa w miejscowościach to często wina kierujących niestosujących się do ograniczeń tonażowych. Poza wyjątkami, do większości zakładów wyznaczone są odpowiednie trasy, którymi ciężarówki mogą się poruszać. Zaklinowanie się takiego pojazdu może doprowadzić również do paraliżu ruchu w mieście. Dlatego tez Policjanci wraz z Inspekcją Transportu Drogowego prowadzą regularnie kontrole takich pojazdów w mieście.

 3. Twoje dziecko jedzie na wycieczkę? Policjanci zadbają o jego bezpieczeństwo

  Okres wakacji, to czas odpoczynku dzieci i młodzieży, czas wyjazdów na obozy i kolonie. Policjanci przeprowadzają kontrole autokarów i dbają, aby ich podróż była bezpieczna. Zapewnienie bezpieczeństwa w miejscach wypoczynku oraz na szlakach komunikacyjnych to priorytetowe zadania policjantów podczas wakacji.

 4. NOCNY POŚCIG ULICAMI ZIELONEJ GÓRY. CZWORO ZATRZYMANYCH I NARKOTYKI W TLE

  Czworo zatrzymanych i narkotyki wyrzucone podczas jazdy z samochodu. Taki był finał profesjonalnego pościgu zielonogórskich policjantów za Hondą Civic w czwartkowy wieczór. Kilkunastominutowa piracka szarża kierującego hondą była zagrożeniem dla innych na drodze. Dzięki skutecznemu działaniu policjantów wszystkie znajdujące się w aucie osoby zostały zatrzymane i osadzone w policyjnym areszcie.

 5. Kobieta miała problemy z oddychaniem. Dzięki policyjnej eskorcie szybko dotarła do szpitala

  Do nie codziennego zdarzenia doszło w sobotni wieczór (1 sierpnia). Patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli pędzącego w terenie zabudowanym Dodga. Jak się okazało nadmierna prędkość spowodowana była poważnym użądleniem pasażerki i narastającymi problemami z oddychaniem. Kobieta potrzebowała natychmiastowej pomocy medycznej. Policjanci eskortowali mieszkańców powiatu trzebnickiego do wschowskiego szpitala.

Polecane strony

Stop agresji drogowej
ZGŁOŚ KONTROLĘ AUTOBUSU
1% dla FPWISPPP
KLUB HONOROWYCH DAWCÓW KRWI PCK PRZY KWP W GORZOWIE WLKP.
E-Porady
Konkurs fotograficzny LUBUSKA POLICJANTKA W OBIEKTYWIE
Imprezy sportowe
Wojewódzki Program Edukacyjno-Informacyjny pn. "Bezpieczna Młodość"
Bezpieczne wakacje 2020
Quiz cyberprzemoc
Narkotyki i dopalacze zabijają
Szwajcarsko-Polski Program Współpracy
Zgłoś rasizm na Policję
Dopalacze to też narkotyk!
Stop seksturystyce
Niebieska Linia
"MOŻESZ POMÓC- REAGUJ, ZGŁOŚ!"