Policja Lubuska

Ważne informacje - 5 artykułów

Połącz pasję ze służbą
Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa
E-USŁUGI
Aplikacja Moja Komenda

Najczęściej czytane

 1. Służyć - to ofiarować siebie innym. Nowi funkcjonariusze wstąpili w szeregi Lubuskiej Policji

  Szeregi Lubuskiej Policji zasilili kolejni stróże prawa. 35 funkcjonariuszy złożyło ślubowanie na sztandar Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim. Dzisiejszy dzień był dla nich początkiem niezwykłej policyjnej misji, podczas której nawet z narażeniem życia poświęcać się będą społeczeństwu. Po zakończeniu szkolenia podstawowego będą dumnie służyć i zapewniać bezpieczeństwo nie tylko mieszkańcom województwa lubuskiego, ale wszystkim tym, którzy będą potrzebować ich pomocy. Dzisiejszą uroczystość dopełniły odznaczenia państwowe i resortowe dla lubuskich stróżów prawa.

 2. CHCIAŁ UCIEC, BO BYŁ POSZUKIWANY- SKUTECZNA AKCJA POLICJANTÓW Z ODDZIAŁÓW PREWENCJI

  Sprawność policjantów z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Gorzowie Wielkopolskim stanęła na drodze do wolności 22-letniego gorzowianina. Ten wiedząc, że jest poszukiwany i ma do odsiadki ponad 2 lata, zdecydował się na ucieczkę, gdy mundurowi chcieli go wylegitymować. Ta jednak nie trwała zbyt długo i po krótkiej chwili był on już w rękach policjantów.

 3. Łzy szczęścia po odnalezieniu mamy- policyjny śmigłowiec zlokalizował zaginioną

  Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania zaginionej 66-latki, która wyszła z domu na spacer po czym ślad po niej zaginął. Powiadomieni o zdarzeniu policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania. Na drugi dzień od zgłoszenia zaginiona kobieta została odnaleziona w gęstwinie zarośli na terenie bagiennym dzięki pełnemu zaangażowaniu i skuteczności załogi policyjnego śmigłowca. Kobieta została odnaleziona cała i zdrowa i przekazana pod opiekę rodziny.

 4. Pościg za skradzionym pojazdem i zatrzymanie kierowcy po narkotykach w oku policyjnej kamery

  Zielonogórscy policjanci służby patrolowej zatrzymali do kontroli drogowej mężczyznę, który jechał kradzionym samochodem. Ponadto okazało się, że kierował będąc pod działaniem środków odurzających, a dodatkowo mundurowi znaleźli przy nim dużą ilość amfetaminy. Mężczyzna usłyszał zarzuty i został tymczasowo aresztowany przez sąd na trzy miesiące.

 5. Nietrzeźwy wiózł pasażerkę. Policjantka po służbie odebrała mu kluczyki

  Gorzowska policjantka ruchu drogowego potwierdziła, że funkcjonariuszem jest się całą dobę. Starszy posterunkowy Wioletta Blatkiewicz jechała swoim autem, gdy przed nią kierowca miał problemy z prosta jazdą. Kiedy tylko nadarzyła się okazja, policjantka zabrała mu kluczyki. Kierowca miał w organizmie ponad promil alkoholu.

 6. W trudnej sytuacji zwrócił się o pomoc do policjantów… nie zawiódł się

  16-latek z Ukrainy podróżował z Magdeburga do Warszawy na zawody sportowe. Podczas postoju w Świebodzinie autokar odjechał bez niego, wraz z jego wszystkimi rzeczami. O pomoc zwrócił się do przejeżdżającego patrolu policji. Nie zawiódł się… pomogli mu zarówno w dotarciu do Warszawy jak i w odzyskaniu jego rzeczy. Bo na pierwszym miejscu zawsze jest człowiek.

Zostań policantem
Unia Europejska
JESTAKCJA
Ochrona Prawna Funkcjonariuszy Policji
Służba Cywilna
KU PRZESTRODZE...
Zamówienia publiczne
Platforma zakupowa
Aplikacja mobilna e-Granica
Obsługa osób uprawnionych - tłumacz języka migowego
Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Policyjnych
Polsko-Niemieckie Centrum Współpracy
Program Higieny Psychicznej Funkcjonariuszy
Program poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego województwa lubuskiego na lata 2016-2025

Ruch drogowy

 1. „Świeć przykładem” – odblaski ratują życie

  Już od 1 października 2022 roku rusza kolejna akcja pod tytułem „Świeć przykładem”, która zachęca wszystkich niechronionych użytkowników ruchu drogowego do noszenia odblasków. Jak co roku w okresie jesienno-zimowym Lubuska Policja, będzie czujnym okiem przyglądać się ruchowi na drogach naszego województwa oraz informować pieszych i rowerzystów, jak ważnym aspektem w kontekście widoczności, a zarazem bezpieczeństwa jest element odblaskowy.

 2. Pościg za skradzionym pojazdem i zatrzymanie kierowcy po narkotykach w oku policyjnej kamery

  Zielonogórscy policjanci służby patrolowej zatrzymali do kontroli drogowej mężczyznę, który jechał kradzionym samochodem. Ponadto okazało się, że kierował będąc pod działaniem środków odurzających, a dodatkowo mundurowi znaleźli przy nim dużą ilość amfetaminy. Mężczyzna usłyszał zarzuty i został tymczasowo aresztowany przez sąd na trzy miesiące.

 3. Nowe motocykle to nowe możliwości w zapewnianiu bezpieczeństwa

  Policjanci nowosolskiego ruchu drogowego otrzymali dwa nowe jednoślady. Motocykle zdecydowanie usprawnią pracę mundurowych. Dzięki szybkości i zwrotności pozwolą na pełnienie służby w miejscach z dużym natężeniem ruchu. Nowoczesny sprzęt to nowe możliwości w zapewnianiu bezpieczeństwa, a także komfort dla funkcjonariuszy.

 4. Nowoczesne motocykle dla strzeleckiej drogówki

  Policjanci ze strzeleckiej drogówki otrzymali nowoczesne motocykle marki BMW. Policyjne jednoślady już są wykorzystywane do zapewnienia bezpieczeństwa na drogach w powiecie strzelecko-drezdeneckim. Dzięki nowoczesnym i świetnie wyposażonym motocyklom policjanci są w stanie jeszcze skuteczniej dbać o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego.

 5. ROADPOL SAFETY DAYS - bezpieczeństwo na drodze jest możliwe

  W międzynarodowe działania na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym włącza się także Lubuska Policja. Akcja RoadPol Safety Days trwa od 16 do 22 września. Ma na celu zwrócenie uwagi wszystkich użytkowników ruchu drogowego i promowanie świadomej i odpowiedzialnej jazdy. Zaangażowane są w nią zarówno: Policja, Państwowa Straż Pożarna, Pogotowie Ratunkowe oraz lokalne samorządy. To od nas wszystkich zależy bezpieczeństwo na drogach!

Polecane strony

Stop agresji drogowej
Bezpieczne wakacje 2022
Narodowy Spis Powszechny
ZGŁOŚ KONTROLĘ AUTOBUSU
1% dla Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach
KLUB HONOROWYCH DAWCÓW KRWI PCK PRZY KWP W GORZOWIE WLKP.
KONKURS FOTOGRAFICZNY OBIEKTYWNIE O DROGÓWCE
Zielona Strefa
Quiz dla młodzieży Myślisz, że jesteś bezpieczny w Internecie?
Bezpieczne wakacje
Imprezy sportowe
E-Porady
DEKALOG SENIORA
Wojewódzki Program Edukacyjno-Informacyjny pn. "Bezpieczna Młodość"
Quiz cyberprzemoc
Zgłoś rasizm na Policję
Stop seksturystyce
Niebieska Linia
"MOŻESZ POMÓC- REAGUJ, ZGŁOŚ!"
Powrót na górę strony