Policja Lubuska

Ważne informacje - 5 artykułów

Ważna informacja

Najczęściej czytane

 1. 16-letni motocyklista miał całe życie przed sobą. Kierowca busa ponad promil alkoholu w organizmie

  Policjanci z Drezdenka wyjaśniają przyczyny tragicznego wypadku drogowego do jakiego doszło we wtorek po godzinie 20 w Drezdenku. 16-latek, który kierował motocyklem w ciężkim stanie został przewieziony do szpitala, gdzie mimo starań lekarzy zmarł po kilku godzinach. W zderzeniu uczestniczył również bus, którego kierowcą był 26-latek. Mężczyzna uciekł z miejsca zdarzenia. Został zatrzymany przez policjantów jeszcze tego samego wieczoru. Miał w organizmie ponad promil alkoholu.

 2. ŚLUBOWALI NA SZTANDAR. 41 POLICJANTÓW ZASILIŁO SZEREGI LUBUSKIEJ POLICJI

  Szeregi Lubuskiej Policji zasilili kolejni stróże prawa. 41 funkcjonariuszy złożyło ślubowanie na sztandar Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim. Dzisiejszy dzień był dla nich początkiem niezwykłej policyjnej misji, podczas której nawet z narażeniem życia poświęcać się będą społeczeństwu. Po zakończeniu szkolenia podstawowego będą dumnie służyć i zapewniać bezpieczeństwo nie tylko mieszkańcom województwa lubuskiego, ale wszystkim tym, którzy będą potrzebować ich pomocy. Dzisiejszą uroczystość dopełniły odznaczenia państwowe i resortowe dla lubuskich stróżów prawa.

 3. Od barierki do barierki drogą S3 z trzema promilami. Przed tragedią innych kierowców uchronił policjant poza służbą

  Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze komisarz Sławomir Wojsa jadąc na służbę doprowadził do zatrzymania nietrzeźwego kierującego. Gdy mężczyzna wysiadł z samochodu nie mógł utrzymać się na nogach. Badanie wykazało, że kierował mając trzy promile alkoholu w organizmie. Wcześniej jechał drogą ekspresową od jednej bariery energochłonnej do drugiej, cudem unikając zderzenia z innymi pojazdami.

 4. ŚWIATOWY DZIEŃ WALKI Z HANDLEM LUDŹMI

  Czy wiesz, że niemal wszystkie kraje świata są dotknięte handlem ludźmi, że 59% przypadków dotyczy wykorzystywania seksualnego, a 34% pracy przymusowej? Zdajesz sobie sprawę, że ofiarą handlu ludźmi może być KAŻDY? W Światowy Dzień Walki z Handlem Ludźmi, który przypada na 30 lipca, lubuska Policja przypomina, jak nie stać się ofiarą tego przestępstwa.

 5. Pieszy i rowerzysta na masce samochodów. Niebezpieczne potrącenia zarejestrował monitoring

  Pieszy na przejściu nie może być nigdy zaskoczeniem dla kierującego – to stwierdzenie powinno być priorytetem dla każdego kierowcy. Niestety zdarzają się sytuacje, kiedy dochodzi do zdarzeń z udziałem pieszych w miejscu, w którym powinni oni czuć się bezpiecznie – na przejściu dla pieszych. Podobnie rowerzyści, którzy także jako niechronieni uczestnicy ruchu drogowego powinni czuć się bezpiecznie wjeżdżając na przejazdy rowerowe.

 6. WODA NIE DAJE DRUGIEJ SZANSY. POMYŚL, ZANIM BĘDZIE ZA PÓŹNO

  Wysokie temperatury oraz wakacyjny czas przyciągają tłumy na plaże. Niestety wiele osób nie czuje respektu przed żywiołem, jakim jest woda. Policjanci przypominają, aby wybierając się nad jezioro, zabrać ze sobą przede wszystkim zdrowy rozsądek. Od początku czerwca doszło w województwie lubuskim aż do 11 utonięć. Niestety wielu prowokuje los do takich sytuacji pływając pod wpływem alkoholu i wybierając do tego jeszcze niestrzeżone kąpieliska. Czas na refleksje.

Ruch drogowy

 1. Ponad 100 km/h przez miejscowość, ucieczka i jazda po pijanemu. Skuteczny pościg za nietrzeźwym kierowcą

  Policjanci z zielonogórskiej drogówki zatrzymali po pościgu 44-letniego mężczyznę, który w obszarze zabudowanym przekroczył prędkość o ponad 50 kilometrów na godzinę. Dodatkowo okazało się, że kierujący był nietrzeźwy – miał ponad promil alkoholu w organizmie.

 2. Nadmierna prędkość może ZABIĆ... Stanowcze NIE dla niebezpiecznych zachowań na drodze

  Policjanci międzyrzeckiej drogówki każdego dnia prowadzą działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Mundurowi na cel wzięli głównie kierujących, którzy przekraczają dopuszczalną prędkość, wykonują niebezpieczne manewry na drodze oraz stwarzają zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policjanci wnikliwie kontrolowali również stan techniczny kontrolowanych pojazdów. Policjanci mówią jednym głosem: „zero tolerancji dla piratów drogowych!” wobec sprawców najpoważniejszych wykroczeń będą wyciągnięte surowe konsekwencje prawne.

 3. Policyjne STOP dla nielegalnych wyścigów samochodowych

  W Słubicach miało odbyć się wydarzenie motoryzacyjne, którego główną atrakcją miały być nielegalne wyścigi samochodowe. Policjanci w porę ostudzili zapały młodych kierowców, które mogły zakończyć się nieszczęściem. Drifty i wyścigi na publicznych drogach nie są akceptowane i stanowią ogromne zagrożenie bezpieczeństwa nie tylko dla uczestników takich wydarzeń, ale również dla osób postronnych.

 4. „Kręci bezpieczeństwo nad wodą”- policyjne kontrole akwenów

  W ramach akcji „Bezpieczne Wakacje” i „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, policjanci odwiedzają akweny w powiecie nowosolskim. Funkcjonariusze przypominają o przestrzeganiu podstawowych zasad bezpieczeństwa, by wakacje upłynęły mieszkańcom radośnie i bezpiecznie.

 5. Od barierki do barierki drogą S3 z trzema promilami. Przed tragedią innych kierowców uchronił policjant poza służbą

  Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze komisarz Sławomir Wojsa jadąc na służbę doprowadził do zatrzymania nietrzeźwego kierującego. Gdy mężczyzna wysiadł z samochodu nie mógł utrzymać się na nogach. Badanie wykazało, że kierował mając trzy promile alkoholu w organizmie. Wcześniej jechał drogą ekspresową od jednej bariery energochłonnej do drugiej, cudem unikając zderzenia z innymi pojazdami.

Polecane strony