Policja Lubuska

Ważne informacje - 5 artykułów

Najczęściej czytane

  1. Kilkadziesiąt akcji poszukiwawczych rocznie. Lubuska Policja w trosce o zaginionych grzybiarzy

    Każdego roku lubuscy policjanci podejmują około 50 interwencji związanych z poszukiwaniem zaginionych grzybiarzy. Idąc do lasu należy zatem koniecznie zadbać o bezpieczeństwo swoje i swoich bliskich. W akcjach poszukiwawczych biorą udział duże siły policyjne funkcjonariuszy wielu pionów, którzy są do dyspozycji zaginionych i często są ich jedynym ratunkiem. Nie zawsze jednak możliwe jest, aby dotrzeć do potrzebujących pomocy na czas. Uważajmy!

  2. Zderzenie kilku ciężarówek wojskowych – ćwiczenia ze współdziałania Policji, Wojska i innych służb ratunkowych.

    W środę (12 września) na terenie poligonu wojskowego w Wędrzynie przeprowadzone zostały ćwiczenia sztabowe. Cel? Doskonalenie systemu kierowania zespołami w zadaniach obronnych w sytuacjach zagrożenia życia. Scenariusz ćwiczenia ”EPIZOD 2023” zakładał zderzenie się kilu pojazdów ciężarowych Wojska z udziałem kilkudziesięciu żołnierzy, którzy doznali poważnych obrażeń ciała.

  3. Lubuscy policjanci w trosce o bezpieczeństwo na drogach

    Przed nami kolejny ciepły wrześniowy weekend. I to taki w których słupek rtęci będzie osiągał wysokie wartości. To oznacza, że wielu zdecyduje się spędzić ten czas z dala od swych domów. Między innymi w nadmorskich kurortach. Warto przy tym pamiętać, aby wszystkich kierowców charakteryzowała odpowiedzialność, przestrzeganie przepisów i zdrowy rozsądek. To mogą być czynniki, które sprawią, że podróż będzie spokojna i przede wszystkim bezpieczna. Lubuscy policjanci będą do dyspozycji wszystkich tych, którzy zdecydują się na jazdę drogami naszego regionu. Szerokości!

  4. Niebezpieczne potrącenie nastolatków uchwyciła kamera – policjanci wyjaśniają okoliczności

    Pieszy na przejściu nie może być nigdy zaskoczeniem dla kierującego – to stwierdzenie powinno być priorytetem dla każdego kierowcy. Pieszy na przejściu powinien czuć się bezpiecznie, zwłaszcza gdy jest to przejście z sygnalizacją świetlną. Niestety w miniony czwartek (21 września) to właśnie na przejściu dla pieszych na ulicy Długiej w Zielonej Górze, potrącone zostały dwie młode osoby.

  5. Oddajemy hołd poległym! 84 rocznica agresji Związku Radzieckiego na Polskę

    84 lata temu Związek Radziecki dokonał zbrojnej napaści na Polskę. W niedzielę (17 września) na gorzowskim cmentarzu przedstawiciele władz państwowych, samorządowych, żołnierze, funkcjonariusze służb mundurowych oraz członkowie stowarzyszeń sybirackich oddali hołd ofiarom II Wojny Światowej. Lubuską Policję reprezentował Komendant Wojewódzki Policji w Gorzowie Wielkopolskim, nadinspektor Jarosław Pasterski wraz z pocztem sztandarowym.

  6. By pasja nie stała się tragedią. Na motocyklu tylko bezpiecznie

    Motocykle mają w sobie ten magnetyzm. Wielu uległo tej pasji i oddaje się jej bez reszty. Ale ona pochłonęła też wiele istnień ludzkich. Policjanci w klipie przypominają, żeby jazda motocyklem była powiązana z rozwagą, odpowiedzialnością i wyobraźnią, a inni uczestnicy dróg nie popełniali błędów, które miłośników dwóch kółek mogą kosztować życie. Lubuscy stróże prawa zrobią wszystko, aby każdy motocyklista był bezpieczny i po sezonie zaparkował swój motocykl w garażu w nienaruszonym stanie.

Ruch drogowy

  1. Zderzenie hulajnogi z osobówką – nagranie ku przestrodze

    Korzystanie z hulajnóg stało się bardzo popularne w ostatnich latach i taki sposób przemieszczania się zyskuje coraz więcej zwolenników. Użytkownicy hulajnóg to pełnoprawni użytkownicy dróg, dlatego poruszając się po drogach powinniśmy respektować ich prawa i ustępować pierwszeństwa, gdy znajdują się w strefach przeznaczonych dla ich chociażby ścieżkach lub przejazdach dla rowerów. Niestety jeden z kierujących nie zachował należytej ostrożności i potrącił mężczyznę na hulajnodze, który z obrażeniami głowy trafił do szpitala.

  2. Łamiesz prawo – ponosisz konsekwencje – policjanci stanowczo wobec piratów drogowych

    Przekroczenie prędkości, jazda na zakazie, pod wpływem alkoholu, czy też bez uprawnień to ostatnie zachowania nieodpowiedzialnych kierowców, których zatrzymali policjanci krośnieńskiej drogówki i dzielnicowi z Gubina. Teraz muszą liczyć się z konsekwencjami, a o ich dalszym losie zadecyduje sąd.

  3. Przekazujemy wiedzę, przekazujemy bezpieczeństwo – policjanci uczą dzieci korzystać z dróg

    Festyny i spotkania w szkołach to dla policjantów doskonała okazja, żeby przypomnieć dzieciom, jak bezpiecznie zachowywać się na drodze. Mundurowi za każdym razem podkreślają, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych – szczególnie w okresie jesienno-zimowym.

  4. Nie ma taryfy ulgowej dla piratów drogowych - niebezpieczna prędkość zakończona wysokim mandatem karnym i 14 punktami karnymi

    Policjanci drogówki zatrzymali prawo jazdy kierującemu, który jechał 113 kilometrów na godzinę w terenie zabudowanym. Mężczyzna, został ukarany mandatem w wysokości dwóch tysięcy złotych i 14 punktami karnymi. Pamiętajmy, że lekceważenie ograniczeń prędkości to nadal w wielu przypadkach czynnik mający wpływ na tragiczne w skutkach zdarzenia drogowe. Dlatego bądźmy ostrożni i respektujmy ograniczenia prędkości na drodze.

  5. Dbamy o bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego

    Jesień to czas, w którym bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego może być szczególnie zagrożone. Wpływ na to mają różne czynniki: zmienna aura, opady deszczu, poranne mgły, czy też wcześniej zapadający zmierzch. W tym trudnym czasie dbajmy o bezpieczeństwo pieszych i pamiętajmy, że w razie zdarzenia z ich udziałem, ponoszą oni dużo poważniejsze konsekwencje zdrowotne.

Polecane strony

Powrót na górę strony