Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Bezpieczny senior, czyli jak nie dać się oszukać
Lubuscy policjanci nie ustają w staraniach na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa osobom starszym. Jak pokazuje rzeczywistość, to właśnie ta grupa najczęściej znajduje się na celowniku oszustów. Właśnie rusza kolejny cykl spotkań z seniorami, ale również z przedstawicielami placówek bankowych, których celem jest omówienie sposobów działania przestępców oraz wypracowanie wspólnych rozwiązań chroniących potencjalne ofiary. Wysoki poziom świadomości społecznej to najlepsza metoda, aby nie dać się oszukać.
Dodano: 31.08.2024 -
Lubuska Policja – pomagamy, chronimy i edukujemy
W minioną sobotę (24 sierpnia) funkcjonariusze z Sulęcina i Gorzowa przygotowali wspólne stoisko promocyjne lubuskiej Policji podczas targów „Eko – Natura”, które odbyły się w Gliśnie (gmina Lubniewice). Przygotowane przez nas atrakcje cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. W pięknych okolicznościach przyrody, mundurowi edukowali pokolenia jak również zachęcali do wstąpienia w szeregi formacji. Usłyszeliśmy od Państwa wiele miłych i ciepłych słów podziękowania za nasza służbę. To było bardzo miłe, a przede wszystkim profilaktycznie efektywne spotkanie.
Dodano: 26.08.2024 -
Droga do szkoły musi być bezpieczna – lubuscy policjanci sprawdzają stan oznakowania przed pierwszym dzwonkiem
Wakacje zbliżają się do końca. Do rozpoczęcia roku szkolnego został tydzień. Przez ten czas uczniowie mogą jeszcze wypoczywać. Natomiast dla policjantów koniec sierpnia jest niezwykle pracowity. Mundurowi w tym czasie sprawdzają stan oznakowania w rejonach placówek edukacyjnych oraz przejść dla pieszych, a wszystko po to, aby droga do szkół była bezpieczna.
Dodano: 25.08.2024 -
Policjanci przez całe wakacje kontrolują niebezpieczne miejsca nad wodą – zgłoś je za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa
Choć wakacje dobiegają końca, policjanci nie zwalniają tempa w staraniach na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa osobom wypoczywającym nad wodą. Temperatury nadal utrzymują się na wysokim poziomie, tak samo, jak liczba wczasowiczów szukających ochłodzenia. Dlatego zachęcamy do skorzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i informowania mundurowych, które miejsca nad akwenami mogą stanowić zagrożenie.
Dodano: 20.08.2024 -
Moc atrakcji i profilaktycznego przekazu – policyjne spotkania ze społeczeństwem
Wakacje trwają w najlepsze. Jest to okres, podczas którego organizowanych jest wiele wydarzeń plenerowych. Jest nam bardzo miło, że stoisko promocyjne sulęcińskiej jednostki, wpisało się w ich część praktycznie na stałe. Nie inaczej było w Przyborowie, gdzie gościliśmy już kolejny rok z rzędu. Jak zwykle staraliśmy się zapewnić uczestnikom festynu moc atrakcji, nie pomijając przy tym ważnego profilaktycznego przekazu.
Dodano: 13.08.2024 -
Apelujemy. Seniorze nie daj się oszukać
Lubuscy policjanci nadal odnotowują zgłoszenia o próbach oszustw i przestępstwach metodami „na BLIK”, inwestycyjnych oraz „na wnuczka”. Najlepszym sposobem na ochronę jest świadomość zagrożeń. Dlatego mundurowi starają się organizować jak najwięcej spotkań edukacyjnych, podczas których podpowiadają jak nie dać się oszukać.
Dodano: 11.08.2024 -
Policjanci nakręcają dzieci i młodzież na bezpieczeństwo nad wodą
Kolejny tydzień wakacji za nami. Dla mundurowych upłynął on bardzo pracowicie. Odbyliśmy spotkania z dziećmi i młodzieżą, aby przekazać naszym słuchaczom najważniejsze wskazówki dotyczące świadomego spędzania czasu wolnego w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Wspólnie stworzyliśmy katalog odpowiedzialnych zachowań, które uczestnicy zobowiązali się przestrzegać. Nie zabrakło również kilku słów o bezpieczeństwie drogowym i promowaniu roli odblasków.
Dodano: 06.08.2024 -
Profilaktyka jest filarem bezpieczeństwa – policjanci edukują poprzez zabawę
Sezon pikników i festynów rodzinnych w pełni. Podczas tych wydarzeń nie może zabraknąć sulęcińskiej Policji. Powód? Oczywiście zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom, ale równie ważne zadanie, przed którym stają mundurowi, to podnoszenie świadomości społeczeństwa na temat zagrożeń. W przypadku najmłodszych najlepiej robić to poprzez zabawę. Aż serce rośnie, gdy dzieci odchodzą ze stoisk promocyjnych Policji ze zwiększoną wiedzą, na przykład na temat uczestnictwa w ruchu drogowym czy tez bezpiecznego spędzania czasu nad wodą.
Dodano: 30.07.2024 -
Artystyczny „PrzeWODNIK” – policjanci zachęcają do udziału w konkursie i promują bezpieczeństwo nad wodą
Okres wakacyjny trwa w najlepsze. Lubuscy policjanci dokładają wszelkich starań, aby był on bezpieczny. Dużo uwagi poświęcają sprawdzeniom miejsc wypoczynku letniego. Współpracują przy tym z innymi podmiotami, takimi jak na przykład kuratorium oświaty. Jest to również doskonała okazja do rozmów na temat świadomego korzystania z kąpielisk i promocji konkursów – artystyczny „PrzeWODNIK” oraz „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.
Dodano: 18.07.2024 -
Zaangażowanie i determinacja – 3 dzień poszukiwań zaginionego wędkarza
Dziś rozpoczął się trzeci dzień poszukiwań 64-latka. W dniu 13 lipca bieżącego roku mężczyzna przebywał ze znajomymi na rybach nad rzeką Wartą w miejscowości Studzionka. W pewnym momencie, postanowił wskoczyć do wody. To był ostatni moment, gdy był widziany przez współtowarzyszy. O zaginięciu natychmiast poinformowany został dyżurny sulęcińskiej jednostki. Do poszukiwań zaangażowane zostały służby – Policja, straż pożarna oraz specjalistyczne jednostki ratownicze. W działaniach wykorzystywane są drony, sonary, roboty podwodne oraz łodzie.
Dodano: 15.07.2024 -
To nie Twoja „kolej” na śmierć! Policjanci apelują o rozwagę na przejazdach kolejowych i zachęcają do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa
Wakacje w pełni, co nierozerwalnie związane jest ze zwiększonym ruchem na drogach. Policjanci w całej Polsce czuwają, aby odbywał się on płynnie, a przede wszystkim bezpiecznie. Do służby kierowana jest większa liczba mundurowych, którzy działają prewencyjnie jak również reagują na naruszenia przepisów. Jak pokazują ostatnie dni, jako społeczeństwo niestety wciąż borykamy się z brakiem wyobraźni zarówno ze trony kierowców jak i pieszych w rejonie przejazdów kolejowych. Przypominamy, iż pomocna w tym zakresie może okazać się Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, poprzez którą można poinformować funkcjonariuszy o naruszeniach w rejonie torów.
Dodano: 12.07.2024 -
Policjanci dokładają wszelkich starań, aby harcerze byli bezpieczni
Województwo lubuskie może poszczycić się dużym obszarem leśnym i wieloma malowniczymi jeziorami, co sprawia, że właśnie tutaj podczas wakacji organizowanych jest wiele obozów harcerskich. Policjanci dokładają wszelkich starań, aby zapewnić bezpieczeństwo ich uczestnikom. Są w stałym kontakcie z komendantami obozów na temat zmieniającej się sytuacji pogodowej. Sprawdzają warunki organizacyjne, jak również przeprowadzają spotkania profilaktyczne z druhami i druhnami. Wszystko to w myśl idei, iż wypoczynek ma być nie tylko udany, ale przede wszystkim bezpieczny.
Dodano: 11.07.2024 -
Szczęśliwy finał poszukiwanych starszej kobiety, która zagubiła w kompleksie leśnym nad jeziorem
Przede wszystkim pomagać! Te słowa najpełniej odzwierciedlają zaangażowanie służb - policjantów, WOPR-u, straży pożarnej i rybackiej oraz Żandarmerii Wojskowej. Wszyscy ruszyli do działania gdy tylko otrzymali informację o zaginięciu 65-latki na terenie kompleksu leśnego przy jeziorze Lubiąż w Lubniewicach. Po godzinie 23 kobieta została odnaleziona przez funkcjonariusza na kładce rybackiej. Była roztrzęsiona i zagubiona. Mundurowy zaopiekował się kobietą do czasu przyjazdu zespołu ratownictwa medycznego. Po przeprowadzonych badaniach mogła ona bezpiecznie wrócić do domu.
Dodano: 08.07.2024 -
Kobieta chciała zainwestować na giełdzie kryptowalut – została oszukana i straciła ponad 270 tysięcy złotych
Niestety po raz kolejny potwierdziła się zasada, iż inwestycje bez ryzyka, dające ogromne zyski po prostu nie istnieją. Bardzo boleśnie przekonała się o tym 68-letnia mieszkanka powiatu sulęcińskiego. Kobieta planowała zarobić na rynku kryptowalut. Znalazła w Internecie firmę oferującą taką możliwość. Niestety okazało się, że było to oszustwo. Pokrzywdzona łącznie straciła ponad 270 tysięcy złotych. Policjanci z całą mocą ostrzegają przed przestępcami, którzy kłamią, zwodzą i manipulują, grając na emocjach swoich ofiar.
Dodano: 05.07.2024 -
Nakręceni na bezpieczeństwo – policyjna profilaktyka w miejscach wypoczynku
Wakacje trwają w najlepsze. Lubuscy policjanci dbają, aby w urlopowych okolicznościach, nie zabrakło miejsca na jakże ważne rozmowy o bezpieczeństwie. Mundurowi odwiedzają dzieci i młodzież wypoczywającą na obozach i koloniach. Edukują słuchaczy na temat odpowiedzialnej zabawy nad wodą i świadomego uczestnictwa w ruchu drogowym. Dużo mówią o zagrożeniach w sieci oraz uzależnieniach. Przy okazji sprawdzają jak zorganizowany został wypoczynek i czy spełnia on standardy bezpieczeństwa. W tym zakresie współpracują z innymi instytucjami – strażą pożarną, stacjami sanitarno – epidemiologocznymi czy też kuratorium oświaty.
Dodano: 04.07.2024 -
Policjanci zatrzymali podejrzanych o brutalne pobicie. Sąd zadecydował o ich aresztowaniu
Policjanci z Sulęcina ustalili przebieg brutalnego pobicia, do którego doszło 23 czerwca. 5 napastników, w tym 3 mężczyzn i 2 kobiety, pod pretekstem rozmowy dostali się do wnętrza mieszkania, po czym zaczęli okładać pięściami swoje ofiary. Jedna z atakujących kobiet dokonała także rozboju na mieszkance lokalu. Mundurowi zatrzymali wszystkie osoby uczestniczące w napaści. Biorąc pod uwagę okoliczności zdarzenia sąd zadecydował o areszcie dla podejrzanego 55-latka i podejrzanej 38-latki.
Dodano: 02.07.2024 -
Starszemu mężczyźnie skradziono rower pod szpitalem – policjanci zatrzymali podejrzanych i odzyskali jednoślad
Jak zapewne mogliście Państwo już nie raz od nas usłyszeć czy też przeczytać, są przestępstwa, które w sposób szczególny spotykają się ze społecznym oburzeniem. Niestety mamy kolejny niechlubny przykład. Zaledwie kilka dni temu do sulęcińskiego szpitala rowerem przyjechał starszy mężczyzna. Na czas wizyty w placówce, swój jednoślad postawił przed budynkiem. Gdy wyszedł pojazdu już nie było. Został skradziony. O sprawie dowiedzieli się kryminalni, którzy od razu ruszyli do działania. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Następnego dnia zatrzymali podejrzanych i odzyskali rower.
Dodano: 28.06.2024 -
Poinformuj Policję o niebezpiecznych miejscach nad wodą za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa
Rosną temperatury, a wraz z nimi liczba osób spędzających czas nad wodą – skorzystaj z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i poinformuj Policję, które miejsca nad akwenami mogą stanowić zagrożenie. Każde zgłoszenie zostanie zweryfikowane przez mundurowych. Pozwoli to na zaplanowanie dodatkowych służb, w tym również pełnionych przez policyjnych wodniaków. Sezon wakacyjny dopiero się rozpoczął, dlatego tak ważnym jest aby już na samym początku zadbać o komfort, świadomość i poczucie bezpieczeństwa wypoczywających. Nasza aplikacja z powodzeniem funkcjonuje już od kilku lat. To świetne, a przede wszystkim skuteczne narzędzie do wymiany informacji.
Dodano: 26.06.2024 -
„Bezpieczna Młodość” podczas zbliżających się wakacji – policyjny cykl spotkań edukacyjnych
Ostatni szkolny dzwonek coraz bliżej. Lubuscy policjanci dokładają wszelkich starań, aby wyposażyć młodzież w podstawową wiedzę na temat bezpieczeństwa podczas zbliżających się wakacji. Na tapet biorą tematy związane ze świadomym wypoczynkiem nad wodą, uczestnictwem w ruchu drogowym, zagrożeniami narkotykowymi, przestępczością w sieci oraz handlem ludźmi. Aby zakres przekazywanych informacji był jak najpełniejszy, mundurowi współpracują z innymi instytucjami, takimi jak na przykład Stacje Sanitarno – Epidemiologiczne czy też ze Strażą Graniczną.
Dodano: 19.06.2024 -
Policja i Straż Graniczna wspólnie przeciwko handlowi ludźmi – debatowaliśmy jak być bezpiecznym
Przestępstwo, a właściwie zbrodnia handlu ludźmi, to bardzo poważny temat. Sulęcińscy policjanci uznali, że tuż przed rozpoczynającymi się wakacjami, należy poruszyć go z młodzieżą. Do współpracy w tym zakresie zaprosili Straż Graniczną. W ten oto sposób odbyła się debata społeczna, której głównym celem było uzmysłowienie uczniom I Liceum Ogólnokształcącego imienia Adama Mickiewicza w Sulęcinie, czym jest handel ludźmi, a przede wszystkim jak nie stać się jego ofiarą. Po wygłoszonych przez funkcjonariuszy prelekcjach, słuchacze mieli sporo pytań. Przeprowadzona na ich bazie dyskusja udowodniła, że debata była najlepszą formą zagłębienia się w problematykę.
Dodano: 17.06.2024