Aktualności

Nietrzeźwy kierowca, wielokrotnie karany, z dożywotnimi zakazami uciekał przed patrolem. Jest już w areszcie

Data publikacji 16.07.2025

Gorzowscy policjanci zatrzymali kierującego, który uciekał autem przed patrolem. Mężczyzna był nietrzeźwy, a do tego miał sądowe, dożywotnie zakazy kierowania pojazdami. Po usłyszeniu zarzutów został przez sąd tymczasowo aresztowany na trzy miesiące

Policjanci w niedzielę (13 lipca) po godzinie 10 w Dzieduszycach chcieli zatrzymać do kontroli kierującego fordem. Funkcjonariusze z Witnicy włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, ale kierowca zlekceważył je. Mężczyzna zaczął uciekać leśnymi drogami. Ostatecznie auto zatrzymało się przy jednej z posesji. Wtedy mundurowi wybiegli z auta i obezwładnili kierowcę. Od 53-latka wyczuli alkohol. Badanie potwierdziło, że znajduje się pod jego wpływem. Mężczyzna w swoim organizmie miał ponad 2,5 promila.

Po sprawdzeniu w policyjnych bazach okazało się, że mężczyzna ma na swoim koncie już podobne sytuacje. Podejrzany ma trzy aktywne zakazy kierowania pojazdami, w tym dwa dożywotnie. Teraz usłyszał kolejne zarzuty. Mężczyzna będzie odpowiadał za jazdę w stanie nietrzeźwości w okresie obowiązywania zakazu prowadzenia pojazdu, a także niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności. Po zebraniu materiału dowodowego, prokurator złożył do sądu wniosek o tymczasowy areszt. 53-latek najbliższe trzy miesiące spędzi w odosobnieniu.

 

komisarz Grzegorz Jaroszewicz
Komenda Miejska Policji w Gorzowie Wielkopolskim

Powrót na górę strony