Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Nieudany „napad”, rozbite auto i holowanie przez ciągnik rolniczy. Policjanci zatrzymali trzyosobowy „Gang Olsena”
Sulęcińscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn i kobietę, podejrzanych o włamanie i usiłowanie kradzieży przedmiotów znajdujących się w pomieszczeniu gospodarczym. „Gang Olsena” został spłoszony przez alarm. Uciekając, uszkodzili auto, którym się poruszali. Kilka godzin po nieudanym „napadzie”, holowani przez ciągnik napotkali na swojej drodze sulęcińskich kryminalnych, którzy nomen omen właśnie wracali z oględzin miejsca zdarzenia. Cała trójka została zatrzymana, a zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie im zarzutów, w tym między innymi usiłowania kradzieży w włamaniem.
KPP Sulęcin -
Obywatelska czujność plus skuteczna praca policjantów. Efekt – podejrzani o kradzież katalizatorów aresztowani
Dzięki czujności mężczyzny – mieszkańca jednego z zielonogórskich osiedli – policjanci zatrzymali dwóch podejrzanych, którzy wycinali katalizatory z różnych pojazdów na terenie miasta. Decyzją Sądu Rejonowego w Zielonej Górze obaj mężczyźni zostali aresztowani na 3 miesiące.
KMP Zielona Góra -
Niebezpieczeństwo na drogach eliminujemy z lądu i powietrza. Policyjny dron w akcji
Mówi się, że nieznajomość prawa szkodzi. Są jednak sytuacje, w których kierujący mimo znajomości przepisów, świadomie je łamią, stając się tym samym realnym zagrożeniem na drodze. Przeciwdziałając takim właśnie zachowaniom, policjanci krośnieńskiej drogówki prowadzą działania, podczas których wykorzystują wideorejestrator oraz policyjnego drona, by jeszcze skuteczniej oddziaływać na kierujących, którzy zdecydowali się na nieodpowiedzialne zachowanie.
KPP Krosno Odrzańskie -
Hołd dla Rotmistrza Witolda Pileckiego w 74. rocznicę jego śmierci
W środę (25 maja) obchodziliśmy 74. rocznicę śmierci Witolda Pileckiego. Jego osoba jest przykładem miłości do ukochanej Ojczyzny, bohaterstwa i męstwa. Pielęgnowanie pamięci o zamordowanym Rotmistrzu jest zatem naszym obowiązkiem. Hołd temu niezwykłemu człowiekowi oddał szef lubskich funkcjonariuszy - inspektor Jarosław Pasterski.
KMP Gorzów Wlkp. -
Kompletnie pijany wjechał w pojazd Ochotniczej Straży Pożarnej. 32-latek został zatrzymany przez policjantów
Mężczyzna mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie wsiadł za kierownicę, zabierając ze sobą pasażera. W takich zdarzeniach tragedia wisi w powietrzu. 32-latek wjechał w tył pojazdu Ochotniczej Straży Pożarnej, tuż obok miejsca gdzie odbywał się festyn rodzinny. Usiłował uciec pieszo. Został zatrzymany przez mundurowych, a następnie doprowadzony do policyjnej celi. Gdy wytrzeźwiał, usłyszał zarzuty. Stając przed wymiarem sprawiedliwości musi liczyć się z poważanym konsekwencjami, w tym karą nawet do 2 lat pozbawienia wolności oraz grzywną do 30 tysięcy złotych.
KPP Sulęcin -
#PomagamyiChronimy na wiele sposobów. Policjanci pomogli kierowcy, któremu skończyło się paliwo
Lubuscy policjanci bardzo mocno wzięli sobie do serca hasło „pomagamy i chronimy”, co widać podczas ich codziennej służby. Funkcjonariusze poza zatrzymywaniem sprawców przestępstw, odzyskiwaniem skradzionego mienia czy interweniowaniem, gdy komuś dzieje się krzywda, starają się także pomagać mieszkańcom z bardziej błahymi problemami. Ostatnio mundurowi pomagali kierowcy dopchać na stację paliw samochód, w którym skończyła się benzyna.
KWP Gorzów Wlkp. -
Uwaga na fałszywe wiadomości SMS! Aktywność cyberprzestępców nie maleje
Dopłata do zamówionej paczki, nieuiszczony rachunek za prąd, często z ostrzeżeniem o możliwości wyłączenia dostaw energii, aż do propozycji wzięcia korzystnych rat bez sprawdzenia w BIK. To tylko niewielka część pomysłów, jakie wykorzystują oszuści starający się nas okraść. W wiadomościach zamieszczone są zazwyczaj linki, po wejściu, w które może dojść do włamania na nasze konto i doprowadzić do strat finansowych.
KPP Świebodzin -
25 maja - Międzynarodowy Dzień Dziecka Zaginionego - tematyczne webinary dotyczące zjawiska zaginięć małoletnich
Zaginięcia małych dzieci i nastolatków są motywem przewodnim dyskusji ekspertów Centrum Poszukiwań Osób Zaginionych Komendy Głównej Policji oraz Fundacji Itaka, operatora linii 116 000 - Telefonu w Sprawie Zaginionego Nastolatka. Webinary zorganizowane zostały w ramach projektu MSWiA „Prowadzenie telefonu interwencyjnego w sprawie zaginionych dzieci”. Nieprzypadkowo odbywają się one w maju, w miesiącu, w którym przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka Zaginionego. To święto obchodzone na całym świecie ustanowione zostało dla uczczenia pamięci zaginionych i nieodnalezionych dzieci, których symbolem jest kwiat niezapominajki.
KWP Gorzów Wlkp. -
Policjant wycisnął ponad ćwierć tony i został Mistrzem Polski
Gorzowski policjant, starszy sierżant Dawid Olkiewicz nie ma sobie równych. Podczas Mistrzostw Polski w wyciskaniu sztangi leżąc był najlepszy wśród służb mundurowych. Zawody zakończył z największym podniesionym ciężarem. Na sztandze było 255 kilogramów, które podniósł bez większych problemów.
KMP Gorzów Wlkp. -
Zapięte pasy i foteliki dla dzieci. Policjanci sprawdzali bezpieczeństwo najmłodszych
Mundurowi z Posterunku Policji w Dobiegniewie i strzeleckiej drogówki kontrolowali sposób przewożenia dzieci. Specjalne kontrole przy przedszkolu w Dobiegniewie miały na celu nie tylko sprawdzenie prawidłowości przewożenia najmłodszych pasażerów, ale również uświadomienie rodziców i dzieci, jak istotne jest korzystanie z pasów bezpieczeństwa i fotelików. Dla wszystkich mundurowi przygotowali odblaski, które poprawią widoczność rodziców i ich pociech na drodze.
KPP Strzelce Kraj. -
116 km/h w terenie zabudowanym. Stracił prawo jazdy i otrzymał 2000 złotych mandatu
W poniedziałek (23 maja) policjanci słubickiej drogówki kontrolowali prędkość pojazdów poruszających się w obszarze zabudowanym. Tym razem o skuteczności pracy funkcjonariuszy przekonał się młody kierowca, który jadąc przez miejscowość, nie stosował się do znaków drogowych określających dopuszczalną prędkość. Kierujący, który poruszał się z prędkością 116 kilometrów na godzinę w obszarze zabudowanym stracił prawo jazdy, otrzymał 2000 złotych mandatu i 10 punktów karnych.
KPP Słubice -
Chcesz skontaktować się z dzielnicowym? Skorzystaj z aplikacji „Moja Komenda”!
Dzięki aplikacji „Moja Komenda” każda osoba może w łatwy sposób skontaktować się ze swoim dzielnicowym. To mobilne narzędzie daje możliwość poznania rejonów nadzorowanych przez funkcjonariuszy pierwszego kontaktu oraz zlokalizowania jednostek, w których służą. Aplikacja dostępna jest na telefony z systemem Android oraz iOS i jest całkowicie bezpłatna.
KPP Międzyrzecz -
Piknik zdrowia z udziałem policjantów
Nowosolscy policjanci uczestniczyli w pikniku zdrowia, który odbył się w minioną sobotę (21 maja) w Nowej Soli. Osoby odwiedzające stoisko policyjne miały możliwość obejrzenia sprzętu policyjnego, skorzystania z przygotowanych atrakcji, posłuchania o tym jakie są wymogi dotyczące rekrutacji do Policji oraz mogli uzyskać poradę w ważnych dla nich sprawach.
KPP Nowa Sól -
STOP #FAKENEWS
Plotki potrafią wyrządzić wiele krzywdy, często wprowadzając zamieszanie i niepokój społeczny. Dlatego też świebodzińscy policjanci dementują fałszywe informacje o rzekomych atakach i przestępstwach popełnianych przez obcokrajowców na terenie powiatu świebodzińskiego. Nie odnotowaliśmy również zwiększonej liczby interwencji, związanych z osobami innych narodowości, które miałyby atakować obywateli Polski czy popełniać przestępstwa na ich szkodę. Są to tak zwane „fake newsy”! Pamiętajmy również, że publiczne nawoływanie do przemocy w związku z czyimś pochodzeniem, wiarą czy przekonaniami jest przestępstwem.
KPP Świebodzin -
Piknik oraz dni otwarte w żarskiej komendzie. Doskonała okazja do rozmów o bezpieczeństwie i promocji zawodu policjanta
Bezpieczeństwo mieszkańców powiatu żarskiego jest najważniejszą kwestią dla funkcjonariuszy z żarskiej komendy. Dlatego nie mogło zabraknąć policyjnego stoiska i rozmów o bezpieczeństwie podczas organizowanych pikników i dni otwartych komendy, gdzie również promowaliśmy nasz zawód.
KPP Żary -
Kosztowne skutki wandalizmu - nastolatkowie odpowiedzą przed sądem
Komisariat I Policji prowadzi czynności w sprawie, która w ostatnich dniach zbulwersowała mieszkańców Zielonej Góry i odbiła się szerokim echem w mediach społecznościowych oraz na portalach informacyjnych. Za zniszczenie siatki rekreacyjnej w Dolinie Gęśnika stała dwójka nastolatków. Zgromadzony przez policjantów materiał trafi do Wydziału Rodzinnego i Nieletnich Sądu Rejonowego w Zielonej Górze.
KMP Zielona Góra -
Konkurs „Policjant, który mi pomógł”
Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji organizuje ogólnopolski konkurs „Policjant, który mi pomógł”. Głównym celem konkursu jest w szczególności promocja postaw i umiejętności policjantów osobiście zaangażowanych w pomoc osobom krzywdzonym.
-
Piknik wojskowy z udziałem lubuskich policjantów
W sobotę (21 maja) na Placu Wojska Polskiego w Kostrzynie nad Odrą odbył się wojskowy piknik pod nazwą „Wstąp do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej”. Na miejscu nie mogło zabraknąć policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim oraz innych jednostek naszego garnizonu, którzy zabezpieczyli teren imprezy, a także przy specjalnie przygotowanym stanowisku przedstawili jak wygląda praca policjanta od tak zwanej „kuchni”.
KWP Gorzów Wlkp. -
Uczniowie szkół podstawowych rywalizowali w wojewódzkim finale Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym
W Zielonej Górze odbył się wojewódzki finał Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Uczniowie szkół podstawowych rywalizowali o miano najlepszego w województwie, a wszystkiemu przyglądali się doświadczeni policjanci lubuskiej drogówki. Po czterech wymagających konkurencjach wyłoniono zwycięzcę, który będzie reprezentował województwo na szczeblu ogólnopolskim.
KWP Gorzów Wlkp. -
Piknik dla Fundacji
Już w najbliższą niedzielę, 22 maja 2022 r., w Łazienkach Królewskich w Warszawie odbędzie się piknik rodzinny oraz koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Policji. Imprezę, która ma na celu promowanie idei wsparcia oraz zbiórkę środków na rzecz Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach, patronatem honorowym objęła Małżonka Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Agata Kornhauser-Duda. Patronat medialny sprawują: Telewizja Polska, Polskie Radio i Gazeta Policyjna.
KWP Gorzów Wlkp.

