Aktualności

Giełda pracy – giełda możliwości. Dołącz do lubuskiej Policji, aby wspólnie dbać o bezpieczeństwo

Data publikacji 30.11.2022

Za nami pierwsza edycja giełdy pracy pod nazwą „Dołącz do najlepszych”, która zorganizowana została przez Komendanta Powiatowego Policji w Sulęcinie wspólnie z dyrekcją Powiatowego Urzędu Pracy w Sulęcinie. Celem spotkania było zaprezentowanie osobom poszukującym pracy, możliwości jakie niesie za sobą służba w Policji. Frekwencja dopisała, a uczestnicy zadawali sporo pytań. Kogo szukamy? Ludzi o mocnym kręgosłupie moralnym, gotowych do poświęcenia na rzecz drugiego człowieka. Nie wymagamy doświadczenia, a chęci do nauki. Nie obiecujemy, że będzie łatwo, ale gwarantujemy, że będzie warto! Ty również nie czekaj i już dziś zrób pierwszy krok, aby dołączyć do ponad 100 tysięcznej formacji dbającej o porządek i bezpieczeństwo obywateli.

We wtorek (29 listopada) odbyła się pierwsza edycja giełdy pracy pod nazwą „Dołącz do najlepszych”, która zorganizowana została przez Komendanta Powiatowego Policji w Sulęcinie wspólnie z dyrekcją Powiatowego Urzędu Pracy w Sulęcinie. W siedzibie pośrednictwa, punktualnie o godzinie 10.00 rozpoczęło się spotkanie, którego głównym celem było zaprezentowanie osobom poszukującym pracy, możliwości jakie niesie za sobą służba w Policji. Oczywiście, warunkiem uczestnictwa było spełnienie wymogów formalnych. Zgodnie z artykułem 25 ustęp 1 Ustawy z dnia 6 kwietnia 1990 roku o Policji, służbę w formacji może pełnić:

 • obywatel polski o nieposzlakowanej opinii;
 • który nie był skazany prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe;
 • korzystający w pełni z praw publicznych;
 • posiadający wykształcenie co najmniej średnie lub średnie branżowe;
 • posiadający zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych, podległych szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotów jest się podporządkować;
 • dający rękojmię zachowania tajemnicy stosownie do wymogów określonych w przepisach o ochronie informacji niejawnych.

Ponadto mężczyźni powinni posiadać uregulowany stosunek do służby wojskowej, to jest odbyli zasadniczą służbę wojskową lub zostali przeniesieni do rezerwy (odpowiedni wpis w książeczce wojskowej).

Co bardzo cieszy, frekwencja dopisała! Prowadząca spotkanie policjantka oraz Specjalistka do Spraw Kadr i Szkolenia starały się jak najpełniej przedstawić uczestnikom obraz formacji. Omówiły procedurę rekrutacyjną, strukturę organizacyjną jak również kwestie zarobków oraz dodatkowych świadczeń jakie przysługują mundurowym. Uczestnicy aktywnie brali udział w giełdzie. Zadawali pytania i dyskutowali. Każda osoba zainteresowana złożeniem podania o przyjęcie do służby, otrzymała specjalnie przygotowaną „teczkę kandydata” zawierającą dokumenty niezbędne w procesie rekrutacji oraz drobny upominek. Z całą pewnością, takie spotkania będą kontynuowane. Jeśli i Ty zastanawiasz się nad wstąpieniem do lubuskiej Policji, już dziś zapraszamy do kontaktu z sulęcińską jednostką. Możesz zrobić to osobiście lub dzwoniąc pod jeden z podanych numerów telefonów:

 • 47 79 312 70,
 • 47 79 312 47

Więcej informacji o tym jak zostać jednym z nas, znajdziesz na stronie:

https://lubuska.policja.gov.pl/go/prac/sluzba-w-pol/3580,Dobor.html

Dołącz do lubuskiej Policji, aby wspólnie dbać o bezpieczeństwo!

 

sierżant sztabowy Klaudia Biernacka

Komenda Powiatowa Policji w Sulęcinie

 • Monitor z napisem Lubuska Policja i ulotki promujące zawód policjanta
 • Policjantka promująca zawód policjanta
 • Młodzież na zajęciach promujących zawód policjanta
Powrót na górę strony