Aktualności

Skuteczna praca kryminalnych - 27-latek podejrzany o kradzieże z włamaniem do garaży zatrzymany

Data publikacji 01.12.2022

Żarscy policjanci ustalili oraz doprowadzili do zatrzymania 27-latka z Żar, który podejrzany jest o dokonanie szeregu kradzieży z włamaniem do garaży. Mężczyzna usłyszał dwanaście zarzutów karnych. Za swoje zachowanie odpowie przed sądem - grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

W ostatnim czasie do żarskiej komendy wpływały informacje o kradzieżach z włamaniem do garaży na terenie Żar.  Sposób działania był za każdym razem podobny – osoba odpowiedzialna za te przestępstwa wchodziła do pomieszczeń po uprzednim uszkodzeniu drzwi. Jego łupem najczęściej padały elektronarzędzia i sprzęt wędkarski. Łączna suma strat wycenionych przez pokrzywdzonych wyniosła ponad 30 tysięcy złotych. Na podstawie zebranych informacji i wnikliwej pracy, kryminalni z żarskiej komendy ustalili, kto stoi za przestępczym procederem. Podejrzewany mężczyzna zatrzymany został w poniedziałek (28 listopada). To 27-letni mieszkaniec Żar, który trafił do policyjnego aresztu, gdzie oczekiwał na przesłuchanie. Materiał dowodowy, jaki zgromadzili śledczy pozwolił przedstawić zatrzymanemu 10 zarzutów dotyczących kradzieży z włamaniem do garaży. Podczas przesłuchania podejrzany przyznał się do zarzucanych mu czynów. W toku czynności przedstawiono mu również zarzuty dotyczące innych spraw - odpowie także  za paserstwo i przywłaszczenie. Policjanci odzyskali część skradzionego mienia.

27-latek za swoje postępowanie odpowie przed sądem. Za tego typu przestępstwo grozić mu może  do 10 lat pozbawienia wolności.

 

nadkomisarz  Aneta Berestecka

Komenda Powiatowa Policji w Żarach

Powrót na górę strony