Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Policjanci zatrzymali podejrzanego o włamania. Część skradzionych rzeczy zakopał w lesie
Policjanci z Dobiegniewa zatrzymali i przedstawili zarzuty 17-latkowi, który podejrzany jest o kradzieże i włamania jakie miały miejsce od kwietnia do maja na terenie Gminy Dobiegniew. Dzięki pracy policjantów możliwe było nie tylko ustalenie podejrzanego, ale również odzyskanie części skradzionych rzeczy. Mimo, że młody mężczyzna zakopał je w lesie, czujni policjanci odnaleźli je i przekazali właścicielowi.
KPP Strzelce Kraj. -
Magda i Michał przypominają - nad wodą tylko BEZPIECZNIE!
Lubuska policjantka, młodszy aspirant Magdalena Kleist i ratownik medyczny Michał Golicz rzucili się na ratunek mężczyźnie, który wskoczył do rzeki. Ich szybka reakcja i skuteczne działania ratownicze pozwoliły uratować jego życie. Aby do takich niebezpiecznych sytuacji nie dochodziło warto przestrzegać podstawowych zasad bezpieczeństwa i czuć respekt przed żywiołem, jakim jest woda. Brawura, alkohol, wybór niestrzeżonych kąpielisk – to często prosta droga do tragedii. Wypoczywając nad wodą niezbędne jest trzeźwe myślenie, zdrowy rozsądek, ale przede wszystkim poczucie odpowiedzialności. Woda nie wybacza błędów – dlatego warto się ich ustrzec już od samego wejścia do jeziora czy morza.
KWP Gorzów Wlkp. -
Uważajmy na cyberoszustów! Kobieta straciła prawie 200 tysięcy na niesprawdzonych internetowych inwestycjach
Zielonogórscy policjanci każdego dnia przyjmują zawiadomienia o różnego rodzaju oszustwach w Internecie. Przestępcy wyłudzają dane do kont bankowych, kart kredytowych lub przesyłają fałszywe linki do stron, dzięki którym okradają konta nieświadomych niczego ofiar. Niestety bardzo popularny stał się sposób, gdzie nieznane osoby poprzez reklamy w sieci namawiają do zainwestowania pieniędzy na giełdzie lub w kryptowaluty. Na takich właśnie transakcjach zielonogórzanka straciła prawie dwieście tysięcy złotych.
KMP Zielona Góra -
Znalazła 14 tysięcy złotych na ulicy. Policjanci ustalili właściciela gotówki
Mężczyźnie wypadło na stacji paliw 14 tysięcy złotych. Po zwiniętych banknotach niemal przejechała wywrotka, busy i osobówka. Pieniądze przez kilka minut leżały na drodze, aż zauważyła je mieszkanka Wrocławia. Nie widziała nikogo, komu pieniądze mogłyby wypaść. Zaniosła je do komisariatu, a policjanci ustalili właściciela gotówki. Szczęśliwy odebrał już swoje pieniądze. Zapowiedział chęć podziękowania uczciwej kobiecie.
KMP Gorzów Wlkp. -
„Bezpieczne Wakacje z LUPO” - policjanci sprawdzili wiedzę najmłodszych
Jak udzielić pierwszej pomocy? Jak radzić sobie z hejtem? Jak uchronić się przed cyberzagrożeniami? Jakie są zasady ruchu drogowego? Ci uczniowie wiedzą to najlepiej! Wakacje to bezapelacyjnie czas wypoczynku i zabawy! Jednak najważniejszy jest, aby był to czas spędzony bezpiecznie. Policyjni profilaktycy, dzielnicowi przy współpracy ze strażakami z Państwowej Straży Pożarnej w Świebodzinie oraz gminami powiatu świebodzińskiego przeprowadzili konkurs sprawdzający przed wakacjami wiedzę i promującym bezpieczne zachowania.
KPP Świebodzin -
Doskonalenie kompetencji policjantów w obszarze dobrowolnych powrotów i reintegracji ofiar handlu ludźmi
Lubuscy, dolnośląscy i zachodniopomorscy policjanci wzięli udział w szkoleniu „Doskonalenie kompetencji funkcjonariuszy Policji w obszarze dobrowolnych powrotów i reintegracji ofiar handlu ludźmi”. Celem głównym projektu jest poprawa zdolności organów ścigania do przeciwdziałania i wykrywania handlu ludźmi, nielegalnej migracji i przemocy.
KWP Gorzów Wlkp. -
„Dziękujemy, że jesteście” - liczne dowody wdzięczności od społeczeństwa
Niesienie pomocy drugiemu człowiekowi, to jedno z najważniejszych dewiz przyświecających policjantom w ich codziennej służbie. Wielu z nich wykonuje swoje zadania z narażeniem życia, nie oczekując niczego w zamian. Jednak każdy drobny gest skierowany w ich stronę, podziękowanie lub uścisk dłoni, oddaje więcej niż tysiąc słów i kolejny impuls do działania.
KWP Gorzów Wlkp. -
Rower odzyskany kilka godzin po zgłoszeniu kradzieży
Skradziony rower marki Trek został odzyskany przez policjantów kilka godzin po otrzymaniu zgłoszenia o kradzieży. Jednoślad warty 3500 złotych został odnaleziony w garażu na terenie posesji w miejscowości Żagań. Do sprawy zatrzymano 44-letniego mężczyznę, który usłyszał zarzut kradzieży. Po wykonaniu wszystkich czynności rower wróci do właściciela.
KPP Żagań -
Internetowi naciągacze czyhają na twoje pieniądze. Bądź ostrożny i nie daj się oszukać
Oszuści działający w Internecie stale wymyślają nowe metody wyłudzenia pieniędzy. Przełamują zabezpieczenia kont na portalach społecznościowych i podszywają się pod ich właścicieli. Działają jako nieuczciwi sprzedawcy, którzy po otrzymaniu pieniędzy za oferowany produkt nagle znikają, nie wywiązując się z transakcji. Przypominamy o ostrożności! Nie klikajmy w podesłane linki i nie podawajmy swoich danych oraz kodów aktywacyjnych.
KPP Nowa Sól -
Policyjna eskorta po życie
„Mama chyba ma zawał, nie jesteśmy stąd, proszę, pomóżcie nam się dostać do szpitala!” mówiąca to, wystraszona kobieta, chwilę wcześniej zatrzymała radiowóz. Policjanci, używając sygnałów, eskortowali kobiety przez miasto, by jak najszybciej mogły uzyskać pomoc medyczną. Kobieta miała bardzo silny ból w klatce piersiowej. Szczęśliwie, jeszcze tego samego dnia opuściła szpital.
KPP Świebodzin -
Tragedia była o krok… Profesjonalizm i szybkie działanie policjantów pomogło uratować życie mężczyzny
Zielonogórscy policjanci - posterunkowa Justyna Pless, sierżant sztabowy Andrzej Moszko i młodszy aspirant Paweł Krembuszewski - z pewnością na długo zapamiętają jedną z interwencji, do podjęcia której skierował ich dyżurny. W niedzielę (19 czerwca) dosłownie w ostatniej chwili uratowali mężczyznę, który chciał targnąć się na swoje życie. Po udzieleniu mu niezbędnej pomocy, trafił on pod opiekę lekarzy.
KMP Zielona Góra -
Policyjne kontrole autokarów nie są fikcją. Niesprawny pojazd niedopuszczony do dalszej jazdy
Dzięki doświadczeniu i dużej wiedzy nowosolskich policjantów drogówki niesprawny autobus nie zabrał uczniów na wycieczkę. Funkcjonariusze ujawnili uszkodzenia, przez które bezpieczeństwo około pięćdziesięciu pasażerów byłoby zagrożone. Pojazd nie został dopuszczony do dalszej jazdy, ponieważ dla nowosolskich stróżów prawa bezpieczeństwo dzieci i młodzieży stoi na pierwszym miejscu.
KPP Nowa Sól -
Wykaz punktów kontroli autobusów - wakacje 2022
Zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży podczas wakacji jest priorytetem polskiej Policji. Ważnym elementem troski o bezpieczeństwo są kontrole autobusów wiozących je na letni wypoczynek.
KWP Gorzów Wlkp. -
Ekstremalny bieg, żelazna kondycja – II miejsce policjanta w „X Zielonogórskim Crossie – Parszywej 12-tce”
12-kilometrowy bieg po wzniesieniach i biegach, ze szczególnie trudnym ostatnim odcinkiem, którym biegnie się pod górę, w wysokiej temperaturze to nie łatwe zadanie. Tym bardziej gratulujemy dzielnicowemu ze Świebodzina, młodszemu aspirantowi Sebastianowi Książek, nie tylko ukończenia, ale przede wszystkim zajęcia w kategorii mundurowych 2 miejsca, a w kategorii Open 10.
KPP Świebodzin -
"Bezpiecznie w wakacje? Znam się na tym!" - konkurs plastyczny
Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim realizując program działań prewencyjnych „Bezpieczne wakacje 2022”, serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w konkursie plastycznym „Bezpiecznie w wakacje? Znam się na tym!”. Konkurs kierowany jest do uczniów klas od IV do VIII szkół podstawowych województwa lubuskiego.
KWP Gorzów Wlkp. -
Wypoczywasz nad wodą? Pamiętaj o bezpieczeństwie!
Woda – nawet ta pozornie spokojna – jest groźnym i niebezpiecznym żywiołem. Większość utonięć czy niebezpiecznych zdarzeń jest rezultatem lekkomyślności ludzi korzystających z kąpieli w miejscach niestrzeżonych lub wchodzenia do wody po alkoholu. Dlatego też, policjanci proszą o ostrożność podczas spędzania czasu nad akwenami oraz korzystanie z kąpielisk strzeżonych i unikanie spożywania alkoholu.
KMP Zielona Góra -
Skuteczny pościg za pijanym kierowcą. Przewoził 11-letnią dziewczynkę mając prawie 2 promile
Prawie dwa promile alkoholu w organizmie miał 43-latek, który nocą (19 czerwca) uciekał przed wschowskimi policjantami ruchu drogowego. Funkcjonariusze w trakcie pościgu zmusili kierowcę do wjechania w „ślepy zaułek”, gdzie został zatrzymany. Mężczyzna przewoził w samochodzie 11-letnią dziewczynkę.
KPP Wschowa -
Kolejna wymiana doświadczeń polskich i niemieckich policjantów w ramach współpracy transgranicznej
Jak wygląda służba na wodzie? W jaki sposób poradzić sobie z niebezpiecznym przestępcą? Jak pracują dzielnicowi na posterunku, czym jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa? Na wszystkie te pytania policjanci z Niemiec otrzymali wyczerpujące odpowiedzi podczas drugiej części projektu realizowanego przez Komendę Wojewódzką Policji w Gorzowie Wielkopolskim. Odbyło się to w pięknych okolicznościach przyrody, nad jeziorem Lipie w miejscowości Długie.
KWP Gorzów Wlkp. -
Wskoczyła do rzeki by ratować człowieka - policjantka wyróżniona za ogromne poświęcenie
W siedzibie Lubuskiej Policji miało miejsce wyjątkowe spotkanie. Komendant Wojewódzkie Policji w Gorzowie Wielkopolskim, inspektor Jarosław Pasterski zaprosił policjantkę, która w czasie wolnym od służby, wskoczyła do rzeki by ratować tonącego mężczyznę. Młodszy aspirant Magdalena Kleist usłyszała słowa uznania i gratulacje, które szef Lubuskiej Policji chciał przekazać jej osobiście.
KWP Gorzów Wlkp. -
Zabrał nóż z lokalu gastronomicznego, zadał cios. Odpowie za usiłowanie zabójstwa
Gorzowscy kryminalni zatrzymali podejrzanego o usiłowanie zabójstwa. W centrum miasta między dwoma mężczyznami doszło do awantury, po której jeden z nich wziął z lokalu gastronomicznego nóż i zadał cios w okolice szyi. Policjanci poszukiwali podejrzanego trzy dni. Po wielu godzinach ciągłej pracy mężczyzna został zatrzymany przez kryminalnych na terenie województwa zachodniopomorskiego. Sąd, na wniosek prokuratora, zdecydował o tymczasowym aresztowaniu na trzy miesiące.
KMP Gorzów Wlkp.
