Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Mógł doprowadzić do tragedii. Mając ponad promil alkoholu „regulował” ruchem na krajówce
Nie trzeba dużej wyobraźni, aby uświadomić sobie, co mogło się wydarzyć we wtorkowy poranek, gdyby nie interwencja sulęcińskiej drogówki. Ich uwagę zwrócił 44-latek regulujący ruchem na Drodze Krajowej numer 92, który miał problem z utrzymaniem równowagi. Przeprowadzone badanie potwierdziło przypuszczenia mundurowych. Mężczyzna był pijany, miał ponad promil alkoholu w organizmie. Oczywiście został on natychmiast odsunięty od regulacji. Zastąpił go trzeźwy zmiennik. Za swoją skrajną nieodpowiedzialność będzie odpowiadał przed sądem, bowiem dopuścił się przestępstwa z artykułu 180 Kodeku Karnego, czyli pełnienia w stanie nietrzeźwości czynności związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa w ruchu, które jest zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności.
KPP Sulęcin -
Trzeźwy kierowca i sprawny autokar to podstawa. Policjanci dbają o bezpieczeństwo najmłodszych podróżnych
Policjanci nowosolskiej drogówki przyjmują kolejne zgłoszenia kontroli autokarów i sprawdzają czy dzieci i młodzież bezpiecznie mogą wyruszyć w drogę. Podczas takich kontroli, mundurowi w białych czapkach sprawdzają przede wszystkim stan techniczny autobusu, zużycie opon, sprawność systemów hamowania i kierowania, oświetlenie oraz wyposażenie pojazdu w apteczki i gaśnice.
KPP Nowa Sól -
Wspólne ćwiczenia policjantów i strażaków przed sezonem turystyczno-wypoczynkowym
Policjanci z Komisariatu Policji w Lubsku wraz ze strażakami Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej rozpoczęli przygotowania do sezonu turystyczno-wypoczynkowego. Nad Zalewem Karaś wspólnie przeprowadzili ćwiczenia z zakresu ratownictwa wodnego. To ważne działanie służb dla bezpieczeństwa mieszkańców.
KPP Żary -
Egzaminy na karty rowerowe pod okiem gorzowskich policjantów
Policjanci uczestniczą w egzaminach na karty rowerowe, które organizowane są dla uczniów szkół. Posiadanie tego dokumentu jest niezbędne dla określonej grupy wiekowej, bo upoważnia do jazdy rowerem i hulajnogą elektryczną. Funkcjonariusze wykorzystują możliwość spotkania się z uczniami, by nie tylko zweryfikować umiejętność jazdy i znajomość znaków, ale także przekazać cenne informacje na temat bezpieczeństwa.
KMP Gorzów Wlkp. -
Brodził w głębokiej wodzie i błocie. Dzielnicowy uratował życie 32-latka
„Strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia”, to fragment roty policyjnego ślubowania, które starszy posterunkowy Iwo Adamczyk bez chwili zawahania zrealizował w służbie. W sytuacji zagrożenia dla życia mężczyzny wciąganego w głębokie błoto i wodę, młody policjant wszedł w żywioł, dzięki czemu przy współpracy z dwoma innymi mężczyznami udało się wyciągnąć na brzeg potrzebującego pomocy 32-latka. Pomoc nadeszła w ostatniej chwili, jednak co najważniejsze, dzięki wielkiemu zaangażowaniu i profesjonalizmowi dzielnicowego oraz obywatelskiej postawie mieszkańców udało się uratować życie 32-latka.
KPP Strzelce Kraj. -
Stanowcza reakcja na niebezpieczną jazdę. Mandaty i zatrzymane dowody rejestracyjne
Nie ma przyzwolenia na niebezpieczną jazdę. Policjanci znają nieformalne grupy kierowców, które spotykają się na gorzowskich ulicach. Dzięki temu funkcjonariusze wielokrotnie już udaremniali próby driftów i wyścigów. Uczestnicy nocnych spotkań nie tylko łamią przepisy ruchu drogowego, ale także poruszają się pojazdami w złym stanie technicznym, który zagraża bezpieczeństwu wszystkich uczestników ruchu drogowego. Kierowcy mogą być pewni, że każda próba niebezpiecznej jazdy spotka się z reakcją służb mundurowych.
KMP Gorzów Wlkp. -
Miał być pewny i wysoki zysk, a jest ponad 60 tysięcy złotych straty. Kobieta dała się nabrać internetowym oszustom
Szybki i duży zysk w krótkim czasie – tak najczęściej internetowi oszuści zachęcają swoje ofiary do inwestowania pieniędzy w niesprawdzone i wątpliwe produkty finansowe. Najczęściej obietnice wysokich profitów w krótkim czasie to blef. Osoby, które dają się nabrać w takie historie, bardzo często tracą swoje oszczędności. Nawet jeżeli ofiara nie zdąży „zainwestować” pieniędzy, to oszuści poprzez specjalne oprogramowanie uzyskują często niezbędne hasła i loginy. To pozwala „wyczyścić” konta bankowe pokrzywdzonych osób. Boleśnie przekonała się o tym mieszkanka Strzelec Krajeńskich. Na dane kobiety oszuści zaciągnęli kredyt w wysokości ponad 60 tysięcy złotych, a następnie przelali pieniądze na swoje konto.
KPP Strzelce Kraj. -
Z dronem na służbę. Policjanci drogówki obserwują przejścia dla pieszych
Policjanci gorzowskiej komendy, którzy na co dzień dbają o bezpieczeństwo w ruch drogowym, wykorzystują do swoich działań drona. Obserwacja skrzyżowań z góry tylko potwierdza, że kierowcy mają nad czym pracować. Przyzwyczajenie się do lekceważenia sygnalizacji świetlnej to duże niebezpieczeństwo dla pieszych korzystających z przejść. Nieprzestrzeganie przepisów kończy się spotkaniem z policjantem i mandatem.
KMP Gorzów Wlkp. -
„Dziękujemy za dobre serca i wsparcie…” – wyjątkowe podziękowania dla międzyrzeckich policjantów
Na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Międzyrzeczu - inspektora Pawła Rynkiewicza wpłynęły wyjątkowe podziękowania dla policjantów za pomoc, aktywne uczestnictwo oraz zaangażowanie społeczne, które było skierowane na rzecz pomocy ludziom dotkniętym wojną na Ukrainie. Funkcjonariusze oraz pracownicy cywilni od początku trwania konfliktu na Ukrainie czynnie włączają się w akcje pomocowe, które mają na celu udzielenie wsparcia osobą najbardziej potrzebującym.
KPP Międzyrzecz -
Stracił prawo jazdy w miejscu zaznaczonym na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa
W sobotę (4 czerwca) policjanci kontrolowali prędkość pojazdów poruszających się w obszarze zabudowanym w miejscowości Kunowice, gdzie mieszkańcy wirtualnie zgłosili za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa notoryczne przekraczanie dozwolonej prędkości przez kierujących. Mimo faktu, że wielokrotnie kierowcy byli w tym miejscu karani mandatami, jeden z nich postanowił nie zwalniać w obszarze zabudowanym i w rejonie szkoły rozwinął prędkość 104 km/h. Taki styl jazdy musiał spotkać się ze stanowczą reakcją policji. Kierowca stracił prawo jazdy i otrzymał 1500 złotych mandatu.
KPP Słubice -
Wysokie mandaty i cztery zatrzymane prawa jazdy. Kierowco dostosuj prędkość i jedź bezpiecznie!
Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego w miniony weekend (4-5 czerwca) zatrzymali prawo jazdy czterem kierującym, którzy stanowczo przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym. Kierujący zostali ukarani wysokimi mandatami i 10 punktami karnymi. Pamiętajmy, że lekceważenie ograniczeń prędkości to nadal w wielu przypadkach czynnik mający wpływ na tragiczne w skutkach zdarzenia drogowe. Dlatego bądźmy ostrożni i respektujmy ograniczenia prędkości na drodze.
KPP Nowa Sól -
Mężczyzna stanął na krawędzi zamkniętego mostu. Na ratunek ruszyli dzielnicowi
Dzielnicowi pomogli mężczyźnie, który znalazł się w sytuacji zagrażającej jego życiu. Wszedł na zamknięty most, przeszedł przez barierkę i chciał skoczyć do rzeki. Z pomocą przyszli policjanci, którzy uniemożliwili mu oddanie skoku, prowadząc cały czas skuteczne negocjacje. Dzielnicowi wspólnie ze strażakami ściągnęli mężczyznę z mostu i przekazali załodze pogotowia ratunkowego.
KPP Żagań -
Mistrzem Polski i rekordzistą w dwuboju olimpijskim jest lubuski policjant
Zaangażowany w służbie, nieustępliwy w sporcie. Kiedy naciśnie przycisk z napisem „sukces” to ten zawsze przychodzi. Charakter połączony z morderczymi treningami tym razem dały mu tytuł Mistrza Polski do 96 kg w dwuboju olimpijskim. A przy tym rekordy w rwaniu - 152 kg oraz podrzucie - 183 kg. Z wynikiem 335 kg został nowym mistrzem w XXXII Mistrzostwach Polski Masters w podnoszeniu ciężarów.
KWP Gorzów Wlkp. -
Skuteczny pościg za skradzionym pojazdem. Policjanci zatrzymali 32-letniego uciekiniera
Kierujący audi nie zatrzymał się do kontroli drogowej, pomimo wydawanych przez policjantów sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Funkcjonariusze zatrzymali 32-letniego kierującego w bezpośrednim pościgu. Jak się okazało, samochód którym uciekał, został skradziony dwa dni wcześniej.
KPP Żagań -
Wymiana doświadczeń i dobrych praktyk polskich i niemieckich policjantów na rzecz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży
Policjanci lubuscy i niemieccy z Kraju Związkowego Brandenburgii, którzy w czasie swojej służby realizują zadania związane z działaniami profilaktycznymi wśród dzieci i młodzieży, wzięli udział w hospitacjach w Polsce i w Niemczech. Celem międzynarodowych spotkań było poznanie struktury, zadań i uprawnień pionu prewencji partnerskiej jednostki Policji, a także poznanie metod, taktyki i form działania w obszarze zapobiegania przestępczości pospolitej oraz demoralizacji i przestępczości nieletnich.
KWP Gorzów Wlkp. -
Lubuscy motorowodniacy doskonalili umiejętności z zakresu ratownictwa wodnego
Przed rozpoczęciem sezonu turystyczno-wypoczynkowego policjanci musieli przejść obowiązkowe szkolenie zakończone weryfikacją umiejętności. Te odbyło się w dniach 2-3 czerwca na Basenie Miejskim „Świewoda” w Świebodzinie.
KWP Gorzów Wlkp. -
Nie ma tygodnia bez kontroli autokaru. Lubuska Policja dba o bezpieczeństwo podróżujących
Jeśli na wycieczkę to tylko sprawnym autokarem! Wraz z początkiem maja sulęcińska drogówka ma pełne ręce roboty, w związku ze zgłaszanymi kontrolami autobusów przed wyjazdem dzieci i młodzieży na wycieczki szkolne. Taki stan rzeczy bardzo cieszy, ponieważ świadczy o poczuciu odpowiedzialności zarówno ze strony organizatorów jak i samych rodziców. Policjanci natomiast są spokojni o to, że osobiście dopilnowali czy pojazd jest sprawny. Przy tego typu kontrolach, wszystko musi być zgodne z wymogami bezpieczeństwa!
KPP Sulęcin -
Życie to nie gra komputerowa - nie daje drugiej szansy
Pasja jaką są motocykle, zaraziła już wielu. Ale pochłonęła też wiele żyć. Policjanci w nowym klipie przypominają, żeby jazda motocyklem była powiązana z rozwagą, odpowiedzialnością i wyobraźnią. Lubuscy stróże prawa zrobią wszystko, aby każdy miłośnik dwóch kółek był bezpieczny i po sezonie zaparkował swój motocykl w garażu.
KWP Gorzów Wlkp. -
Zarzuty za włamanie do altany. Prosto z komendy trafił do zakładu karnego
Funkcjonariusze kryminalni zatrzymali podejrzanego o włamanie do altan ogrodowych. Usłyszał już zarzuty i trafił do zakładu karnego, bo był poszukiwany. Mężczyzna miał przy sobie przedmioty, które zostały zabezpieczone przez policjantów, być może ktoś je rozpozna. Funkcjonariusze sprawdzają, czy zatrzymany nie odpowiada za podobne zdarzenia.
KMP Gorzów Wlkp. -
Podejrzany o kradzież elektronarzędzi zatrzymany jeszcze przed oficjalnym zgłoszeniem
Sulęcińscy kryminalni po raz kolejny udowodnili, że zawsze są o „krok” przed przestępcami. Dzięki skutecznej pracy operacyjnej oraz błyskawicznemu działaniu, ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież wartych ponad 1200 złotych elektronarzędzi ze sklepu budowlanego. 25-latek usłyszał poważne zarzuty, a utracone mienie wróciło do prawowitego właściciela.
KPP Sulęcin
