Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Pokolorujmy im świat – policjanci połączyli siły, by na twarzach dzieci pojawił się uśmiech
Nowosolscy policjanci w kolejny raz zorganizowali zbiórkę zabawek dla dzieci ze szpitala onkologicznego we Wrocławiu. Akcja przyniosła wymierne efekty, czyli kartony i worki pełne przyborów szkolnych i zabawek. Wszystko to dla najmłodszych pacjentów, aby chociaż przez chwilę zapomnieli o chorobie, a na ich twarzach zagościł uśmiech.
KPP Nowa Sól -
Zarzuty za sprzedaż „perfumetek” i spowodowanie prawie 100 tysięcy złotych strat. Policjanci skuteczni w walce przestępczością gospodarczą
Aktem oskarżenia zakończyła się sprawa internetowej sprzedaży perfum oznaczonych podrobionymi znakami towarowymi. 32-letnia mieszkanka powiatu sulęcińskiego usłyszała poważne zarzuty. Kwota szkody materialnej i niematerialnej poniesionej przez pokrzywdzone podmioty wyniosła przeszło 97 tysięcy złotych. Zgodnie z Ustawą Prawo Własności Przemysłowej przestępstwo to zagrożone jest karą nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
KPP Sulęcin -
Lubuski policjant najlepszy w Grand Prix - Pomorze Zachodnie Tour
W miniony weekend w Pyrzycach odbyły się Pierwsze Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego Policji w kolarstwie szosowym. To zawody, które odbywały się w ramach IV Pyrzyckiego Grand Prix - Pomorze Zachodnie Tour. Funkcjonariuszem, który stanął na najwyższym stopniu podium był lubuski policjant z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. - aspirant Mariusz Kamiński.
KWP Gorzów Wlkp. -
Zawsze na straży prawa - policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę
Żarscy policjanci - posterunkowy Justyna Prudło i starszy sierżant Kamil Duszeńko - udowodnili, że policjantem jest się cały czas. Będąc po służbie zauważyli kierowcę, którego zachowanie mogło wskazywać, że znajduje się pod wpływem alkoholu. Mężczyzna wysiadł z auta i chwiejnym krokiem udał się do sklepu, wrócił i ponownie wsiadł do auta, chcąc odjechać - dalszą jazdę uniemożliwili mu jednak funkcjonariusze. Okazało się, że miał blisko dwa promile alkoholu w organizmie.
KPP Żary -
Policyjny siłacz wyróżniony – podczas Mistrzostw Polski wycisnął ponad ćwierć tony!
Komendant Wojewódzki Policji w Gorzowie Wielkopolskim, inspektor Jarosław Pasterski gościł w swoim gabinecie wyjątkowego policjanta - starszego sierżanta Dawida Olkiewicza. Funkcjonariusz gorzowskiej komendy wycisnął na sztandze 255 kilogramów i został Mistrzem Polski Służb Mundurowych. Za to wyjątkowe osiągnięcie oraz dotychczasowe sukcesy szef Lubuskiej Policji złożył mu serdeczne gratulacje oraz przekazał nagrodę pieniężną.
KWP Gorzów Wlkp. -
Nietrzeźwy i po narkotykach uciekał samochodem. Później atakował maczetą. Policjanci oddali strzały i obezwładnili napastnika
Jechał bez świateł całą szerokością drogi. Podczas próby zatrzymania zaczął uciekać policjantom. Uszkodził samochód więc uciekał pieszo. Przed policjantami wymachiwał maczetą i groził im pozbawieniem życia. Padły strzały ostrzegawcze, po których szalony napastnik został obezwładniony. Miał promil alkoholu w organizmie i znajdował się pod działaniem środków psychoaktywnych. Został już tymczasowo aresztowany.
KPP Słubice -
Odpowie za kradzież pojazdu w warunkach multirecydywy - akt oskarżenia wpłynął już do sądu
Kolejna sprawa prowadzona przez kryminalnych z krośnieńskiej komendy prowadzona wspólnie z Prokuraturą Rejonową w Krośnie Odrzańskim znalazła swój finał w sądzie. 41-latek za kradzież z włamaniem na terenie Niemiec do pojazdu marki Peugeot Boxer o wartości ponad 71 tysięcy złotych, odpowiadał będzie w warunkach multirecydywy. Mężczyźnie grozi nawet do 15 lat pozbawienia wolności.
KPP Krosno Odrzańskie -
Nabór do lubuskich kontrterrorystów - informacja dla policjantów
Samodzielny Pododdział Kontrterrorystyczny Policji w Gorzowie Wielkopolskim ogłasza nabór kandydatów do pełnienia służby na stanowisku asystenta Sekcji Bojowej, którego zadaniem będzie prowadzenie działań określonych w ustawie z dnia 10 czerwca 2016 roku o działaniach antyterrorystycznych. Kandydatami mogą być policjanci, którzy poddali się procedurze naboru do służby w Policji i ukończyli szkolenie zawodowe podstawowe.
KWP Gorzów Wlkp. -
Przekroczył prędkość o 93 km/h. Stracił prawo jazdy i otrzymał 2500 złotych mandatu
W niedzielę (29 maja) policjanci słubickiej drogówki kontrolowali prędkość poruszających się pojazdów w obszarze zabudowanym. Kierowca motocykla, który jadąc przez miejscowość Radachów minął policyjny patrol poruszając się z dozwoloną prędkością, powiedział funkcjonariuszom „dzień dobry”, po czym odkręcił manetkę i rozwinął prędkość 143 km/h w obszarze zabudowanym. Jedyne czego się nie spodziewał to natychmiastowej reakcji policjantów i pamiątki w postaci zdjęcia z miernika prędkości oraz wręczonego mandatu w kwocie 2500 złotych. Rażące zlekceważenie przepisów wiązało się również z utratą prawa jazdy oraz 10 punktami na koncie śmiałka.
KPP Słubice -
Nietrzeźwy 46-latek wjechał w ogrodzenie placu zabaw – zatrzymał go policjant po służbie
Mężczyzna mając blisko dwa promile alkoholu w organizmie, nie opanował pojazdu i wjechał w ogrodzenie placu zabaw. Jego dalszą jazdę udaremnił policjant po służbie - posterunkowy Błażej Kancelarz, który zabrał kluczki mężczyźnie i powiadomił o zdarzeniu dyżurnego gubińskiej jednostki.
KPP Krosno Odrzańskie -
Ukradli kable zasilające szpital w prąd. Trzech mężczyzn zatrzymanych przez policjantów
Nie ma słów opisujących skrajny brak respektowania życia i zdrowia ludzkiego, jakim wykazało się trzech mieszkańców powiatu sulęcińskiego. Kierowani przez chęć nielegalnego zarobku, mężczyźni zniszczyli newralgiczną infrastrukturę, zasilającą szpital pulmonologiczno – kardiologiczny w prąd. Nie trudno wyobrazić sobie, co może się stać w przypadku pacjentów podłączonych do respiratorów w momencie, w którym urządzenie odcięte zostanie od prądu, a agregat nie zadziała prawidłowo. Kryminalni w zaledwie kilka dni ustalili i zatrzymali sprawców przestępstwa. Łączna wartość spowodowanych strat wyniosła 27 tysięcy złotych. Sąd zdecydował o tymczasowych aresztach. Mężczyznom grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.
KPP Sulęcin -
Bo tętni w nas dobro - policjanci i mieszkańcy podzielili się „cząstką siebie”
„Łączy nas krew, która ratuje życie ” - pod takim hasłem odbyła się zbiórka krwi przed budynkiem słubickiej komendy Policji. Policjanci oraz mieszkańcy powiatu słubickiego jak zwykle chętnie podzielili się z potrzebującymi najcenniejszym darem życia - własną krwią. Dzięki nim bank krwi wzbogacił się o kolejne litry tego życiodajnego płynu. Pamiętajmy, że krew jest bezcennym darem ratującym życie i zdrowie ludzkie.
KPP Słubice -
Rowerzysta jechał drogą ekspresową - niebezpieczne zachowanie przerwali policjanci
Policjanci drogówki zatrzymali do kontroli mężczyznę, który podróżował rowerem drogą ekspresową S-3. Wybierając tę trasę, kierujący rowerem ryzykował własnym życiem. Dopuszczalna prędkość pojazdów na drogach ekspresowych to 120 kilometrów na godzinę. Każde przejeżdżające obok niego auto mogło doprowadzić do tragicznego w skutkach wypadku.
KPP Międzyrzecz -
Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku z udziałem motocyklisty – uważajmy na drodze!
Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku z udziałem motocykla do jakiego doszło na drodze w miejscowości Rąpin pod Drezdenkiem. W jego wyniku poważnych obrażeń ciała doznał 32-letni motocyklista. Przyczyny zdarzenia wyjaśni prowadzone postępowanie. Pamiętajmy, że letnia pogoda jest zachętą dla wielu miłośników motocykli i motorowerów. Dlatego wszyscy kierowcy powinni zachować szczególną uwagę i rozsądek na drodze.
KPP Strzelce Kraj. -
Kierowco, zachowaj ostrożność i ściągnij nogę z gazu!
Policyjne działania ,,Prędkość " organizowane są cyklicznie, aby przypominać o zagrożeniach związanych z nadmierną prędkością oraz studzić zapędy nieodpowiedzialnych kierowców. Wszystko po to, żeby na naszych drogach było bezpieczniej.
KPP Żary -
Rejon Wzorowego Porządku pod czujnym okiem policjantów i kamer monitoringu
Centrum Zielonej Góry, deptak i uliczki wokół niego określane są przez zielonogórskich policjantów jako Rejon Wzorowego Porządku. Patrole piesze, zmotoryzowane i oczywiście rowerowe kierowane są w ten rejon każdego dnia przez całą dobę. Porządku i bezpieczeństwa strzegą także kamery miejskiego monitoringu, które wspomagają policjantów w działaniach.
KMP Zielona Góra -
Nielegalny transport wyrobów tytoniowych przechwycony przez policjantów z drogówki. Ponad milion złotych uszczuplenia
Policjanci krośnieńskiej drogówki zatrzymali po pościgu 49-letniego mężczyznę, który w busie przewoził kartony z wyrobami tytoniowymi bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Wartość zabezpieczonych papierosów szacuje się na niemal 1,2 miliona złotych
KPP Krosno Odrzańskie -
Policjanci przerwali szarżę driftera. Sprawa trafia do sądu
Policjanci ruchu drogowego zatrzymali kierowcę, który driftował na rondzie. Mężczyzna był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. W swojej kartotece ma kilkanaście wykroczeń. Teraz policjanci zdecydowali się na odstąpienie od mandatu karnego i sprawę skierują do sądu.
KMP Gorzów Wlkp. -
Policjant na urlopie zatrzymał pijanego kierowcę z blisko trzema promilami alkoholu w organizmie
W środę ( 25 maja ) policjant słubickiej drogówki sierżant sztabowy Michał Pytliński podczas urlopu wypoczynkowego w centrum miasta Słubice zauważył kierującego Passatem, którego zachowanie wzbudziło w nim niepokój i podejrzenie co do stanu jego trzeźwości. Natychmiastowa reakcja i spostrzegawczość policjanta zakończyła niebezpieczną jazdę ulicami miasta pijanego 23- latka. Okazało się, że w jego organizmie znajdują się blisko trzy promile alkoholu.
KPP Słubice -
Skradziony z Niemiec mercedes odzyskany przez policjantów po kilku godzinach
Skuteczna praca policjantów doprowadziła do odzyskania po kilku godzinach od kradzieży skradzionego na terenie Niemiec samochodu marki Mercedes Sprinter. Wartość samochodu to ponad 161 tysięcy złotych. W sprawie zatrzymano 31 letniego mężczyznę, który decyzją sądu został tymczasowo aresztowany.
KPP Żagań

