Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Wycinali trakcję kolejową. Trzech mężczyzn zatrzymanych na gorącym uczynku
Policjanci kryminalni z komisariatu w Sulechowie w wyniku prowadzonych działań operacyjnych ustalili i zatrzymali na gorącym uczynku trzech mężczyzn, którzy wycinali linię napowietrzną trakcji na szlaku kolejowym relacji Nowe Kramsko - Babimost. Wszyscy usłyszeli już zarzuty kradzieży.
KMP Zielona Góra -
Oszustwo pod przykrywką dobroczynności. Zatrzymane cztery osoby na zielonogórskim deptaku
Zielonogórscy policjanci zatrzymali cztery osoby, które prowadziły nielegalną zbiórkę pieniędzy na rzecz Domu Samotnej Matki w Zielonej Górze. Fałszywi wolontariusze kwestowali posługując się danymi faktycznie istniejącej Fundacji. Wszystkie osoby, które wrzuciły w czwartek (2 czerwca) na deptaku datki do puszek fałszywych wolontariuszy proszone są o kontakt z Komisariatem I Policji, gdzie prowadzone jest postępowanie w tej sprawie.
KMP Zielona Góra -
Lubuski dzielnicowy najszybszy w Ogólnopolskim Maratonie Kolarstwa Górskiego
W niedzielę (29 maja) dzielnicowy słubickiej komendy okazał się bezkonkurencyjny w Ogólnopolskim Maratonie MTB Kaczmarek Electric w Murowanej Goślinie pokonując dystans mega, który wynosi 54 kilometry. W ubiegłym roku młodszy aspirant Jakub Komar w swojej kategorii wiekowej „M3” na tym samym dystansie wygrał całą klasyfikację generalną. I tym razem aktualny mistrz województwa lubuskiego w kolarstwie szosowym udowadnia wszystkim, że jest w formie i nie zwalnia tempa.
KPP Słubice -
Zgłoszenie przez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa – właściciel wałęsającego się psa ustalony i ukarany
Urządzenia elektroniczne to narzędzia, które na stałe wpisują się w funkcjonowanie współczesnego świata. Dzięki nim wykorzystując Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa mieszkańcy powiatu krośnieńskiego mogą dzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami co do zagrożeń występujących w ich miejscu zamieszkania. Jednym z nich była informacja o wałęsającym się psie w miejscowości Maszewo. W wyniku podjętych działań dzielnicowy ustalił i dotarł do właściciela zwierzęcia, który nienależycie zadbał o kojec dla psa, umożliwiając mu tym samym ucieczkę z posesji. Właściciel został ukarany mandatem karnym, a także zobowiązał się do właściwego zabezpieczenia zwierzęcia.
KPP Krosno Odrzańskie -
Policjanci ustalili osoby odpowiedzialne za kradzieże na sławskim cmentarzu
Wiosną tego roku na swoim koncie miały kradzieże kwiatów, wieńców z grobów na cmentarzu komunalnym w Sławie. Policjanci przy udziale strażników miejskich ustalili dane personalne kobiet, które są odpowiedzialne za te zdarzenia. Kolejny raz pomocny w prowadzonych przez sławską Policję sprawach okazał się monitoring miejski.
KPP Wschowa -
Miał 2,5 promila i jechał autem. Zatrzymany przez młodego policjanta po służbie
Policjant z IV Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego komendy miejskiej w Zielonej Górze posterunkowy Łukasz Jakoniak udowodnił tezę, że policjantem jest się 24 godziny na dobę, bez względu na to czy jest się w służbie czy też poza nią. We wtorek (31 maja) wracając po służbie do domu, zauważył i zatrzymał nietrzeźwego kierującego, który jak się później okazało miał 2,5 promila alkoholu w organizmie.
KMP Zielona Góra -
Dzielnicowi szybko odnaleźli schorowanego mężczyznę
Żarscy dzielnicowi - młodszy aspirant Krzysztof Bzowski oraz młodszy aspirant Tomasz Dąbrowski, w zaledwie 10 minut od zgłoszenia, odnaleźli zaginionego starszego mężczyznę. Dzięki policjantom schorowany senior trafił pod opiekę medyków.
KPP Żary -
Lubuski policjant Mistrzem Polski w brazylijskim jiu-jitsu
Młodszy aspirant Mariusz Kozber z Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu zdobył pierwsze miejsce w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski TAGA bjj gi & no gi - Jiu-Jitsu. Podczas rozgrywających się w Tarnowie Podgórnym zawodów międzyrzecki policjant dwukrotnie stawał na podium deklasując swoich rywali.
KPP Międzyrzecz -
Zatrzymane prawo jazdy i 2,5 tysiąca złotych mandatu za jazdę z nadmierną prędkością
Policjanci krośnieńskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę forda, który jechał o 75 kilometrów na godzinę szybciej niż powinien. Mężczyzna utracił prawo jazdy na najbliższe trzy miesiące, a także otrzymał 2500 złotych mandatu karnego.
KPP Krosno Odrzańskie -
Wymiana doświadczeń i transfer wiedzy w ramach współpracy transgranicznej policjantów z Polski i Niemiec
Wspólna Europa, wspólna służba, wspólna sprawa. Słowa, które kiedyś nie miały racji bytu w społecznej świadomości, dziś są ukoronowaniem wieloletniej pracy na rzecz międzynarodowego bezpieczeństwa. I o tej wspólnej pracy rozmawiali policjanci z Polski i Niemiec podczas pierwszej odsłony Projektu pod nazwą „Rodzaje służb prewencyjnych – wymiana doświadczeń i transfer wiedzy w ramach współpracy transgranicznej”, która miała miejsce na terenie Zielonej Góry.
KWP Gorzów Wlkp. -
Pomimo zatrzymanego prawa jazdy, ponownie wsiadła za kierownicę i jechała 112 km/h przez miejscowość
Zatrzymana do kontroli kierująca audi, w miejscowości Brzózka przekroczyła dozwoloną prędkość o 62 kilometry na godzinę. Okazało się, że kobieta nie posiada prawa jazdy, gdyż zostało jej zatrzymane na trzy miesiące za to samo wykroczenie. To nieodpowiedzialne zachowanie będzie kosztowało ją bardzo dużo. Poza mandatem karnym jaki otrzymała za przekroczenie prędkości, okres na jaki zostanie zatrzymane jej prawo jazdy wydłuży się do 6 miesięcy. Ponadto za kierowanie bez uprawnień grozi jej kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny oraz zakaz kierowania pojazdami.
KPP Krosno Odrzańskie -
„Dzień Otwarty” w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim
W środę (1 czerwca) Komendę Wojewódzką Policji w Gorzowie Wielkopolskim odwiedziła klasa o profilu policyjnym Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Gorzowie Wielkopolskim. Z uwagi na zniesienie obostrzeń związanych z pandemią COVID – 19, nareszcie mamy możliwość, aby zaprosić do zwiedzenia jednostki osoby zainteresowane służbą w Policji.
KWP Gorzów Wlkp. -
Podczas pościgu za skradzionym autem padły strzały. Policjanci zatrzymali dwóch uciekinierów
Dwóch 33-latków uciekało przed wschowskimi policjantami skradzioną w Niemczech mazdą. Jeden z mężczyzn był poszukiwany do odbycia kar pozbawienia wolności za liczne przestępstwa. Podczas pościgu mundurowi oddali strzały. Uciekinierzy zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu.
KPP Wschowa -
Pokolorujmy im świat – policjanci połączyli siły, by na twarzach dzieci pojawił się uśmiech
Nowosolscy policjanci w kolejny raz zorganizowali zbiórkę zabawek dla dzieci ze szpitala onkologicznego we Wrocławiu. Akcja przyniosła wymierne efekty, czyli kartony i worki pełne przyborów szkolnych i zabawek. Wszystko to dla najmłodszych pacjentów, aby chociaż przez chwilę zapomnieli o chorobie, a na ich twarzach zagościł uśmiech.
KPP Nowa Sól -
Zarzuty za sprzedaż „perfumetek” i spowodowanie prawie 100 tysięcy złotych strat. Policjanci skuteczni w walce przestępczością gospodarczą
Aktem oskarżenia zakończyła się sprawa internetowej sprzedaży perfum oznaczonych podrobionymi znakami towarowymi. 32-letnia mieszkanka powiatu sulęcińskiego usłyszała poważne zarzuty. Kwota szkody materialnej i niematerialnej poniesionej przez pokrzywdzone podmioty wyniosła przeszło 97 tysięcy złotych. Zgodnie z Ustawą Prawo Własności Przemysłowej przestępstwo to zagrożone jest karą nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
KPP Sulęcin -
Lubuski policjant najlepszy w Grand Prix - Pomorze Zachodnie Tour
W miniony weekend w Pyrzycach odbyły się Pierwsze Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego Policji w kolarstwie szosowym. To zawody, które odbywały się w ramach IV Pyrzyckiego Grand Prix - Pomorze Zachodnie Tour. Funkcjonariuszem, który stanął na najwyższym stopniu podium był lubuski policjant z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. - aspirant Mariusz Kamiński.
KWP Gorzów Wlkp. -
Zawsze na straży prawa - policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę
Żarscy policjanci - posterunkowy Justyna Prudło i starszy sierżant Kamil Duszeńko - udowodnili, że policjantem jest się cały czas. Będąc po służbie zauważyli kierowcę, którego zachowanie mogło wskazywać, że znajduje się pod wpływem alkoholu. Mężczyzna wysiadł z auta i chwiejnym krokiem udał się do sklepu, wrócił i ponownie wsiadł do auta, chcąc odjechać - dalszą jazdę uniemożliwili mu jednak funkcjonariusze. Okazało się, że miał blisko dwa promile alkoholu w organizmie.
KPP Żary -
Policyjny siłacz wyróżniony – podczas Mistrzostw Polski wycisnął ponad ćwierć tony!
Komendant Wojewódzki Policji w Gorzowie Wielkopolskim, inspektor Jarosław Pasterski gościł w swoim gabinecie wyjątkowego policjanta - starszego sierżanta Dawida Olkiewicza. Funkcjonariusz gorzowskiej komendy wycisnął na sztandze 255 kilogramów i został Mistrzem Polski Służb Mundurowych. Za to wyjątkowe osiągnięcie oraz dotychczasowe sukcesy szef Lubuskiej Policji złożył mu serdeczne gratulacje oraz przekazał nagrodę pieniężną.
KWP Gorzów Wlkp. -
Nietrzeźwy i po narkotykach uciekał samochodem. Później atakował maczetą. Policjanci oddali strzały i obezwładnili napastnika
Jechał bez świateł całą szerokością drogi. Podczas próby zatrzymania zaczął uciekać policjantom. Uszkodził samochód więc uciekał pieszo. Przed policjantami wymachiwał maczetą i groził im pozbawieniem życia. Padły strzały ostrzegawcze, po których szalony napastnik został obezwładniony. Miał promil alkoholu w organizmie i znajdował się pod działaniem środków psychoaktywnych. Został już tymczasowo aresztowany.
KPP Słubice -
Odpowie za kradzież pojazdu w warunkach multirecydywy - akt oskarżenia wpłynął już do sądu
Kolejna sprawa prowadzona przez kryminalnych z krośnieńskiej komendy prowadzona wspólnie z Prokuraturą Rejonową w Krośnie Odrzańskim znalazła swój finał w sądzie. 41-latek za kradzież z włamaniem na terenie Niemiec do pojazdu marki Peugeot Boxer o wartości ponad 71 tysięcy złotych, odpowiadał będzie w warunkach multirecydywy. Mężczyźnie grozi nawet do 15 lat pozbawienia wolności.
KPP Krosno Odrzańskie
