Policja Lubuska

Ważne informacje - 5 artykułów

Najczęściej czytane

 1. Zuchwała kradzież samochodu zarejestrowana przez kamerę monitoringu

  38-latek wykorzystując moment, kiedy jeden z klientów myjni samochodowej mył swoje auto, wsiadł za jego kierownicę i próbował odjechać. Dzięki czujności i szybkiej reakcji właściciela pojazdu, mężczyzna nie zdołał opuściła terenu myjni. Spłoszony 38-latek uciekł, jednak po chwili był już w rękach wschowskich policjantów.

 2. Dzieci zgubiły się w lesie i natknęły się na wilki. Z pomocą ruszyli policjant i leśnik

  Sporo strachu najedli się zarówno młodzież jak i ich rodzice. Młodzi ludzie udali się na rowerową wycieczkę do lasu. W pewnym momencie stracili orientację w terenie. Zbliżał się zmrok, a na swojej drodze spotkali wilki, co dodatkowo wzbudziło w nich niepokój. Na szczęście z pomocą ruszyli leśnik i policjant. Panowie w swoim czasie wolnym, zaangażowali się w poszukiwania, dzięki czemu dzieci całe i bezpieczne trafiły pod opiekę rodziców.

 3. Kierował zorganizowaną grupą przestępczą i był poszukiwany listem gończym. Zatrzymany przez gorzowskich „łowców głów”

  Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. zatrzymali 32-letniego gorzowianina, który od marca poszukiwany był listem gończym. Mężczyzna ma do odbycia karę 5 lat pozbawienia wolności za kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą zajmującą się dystrybucją narkotyków na szeroka skalę. Dzięki gorzowskim łowcom głów możliwe było ustalenie miejsca jego przebywania i dynamiczne zatrzymanie, którym był całkowicie zaskoczony.

 4. Wysokie grzywny za niebezpieczną jazdę. Kierowcy wcześniej zatrzymani przez grupę SPEED

  Policjanci z gorzowskiej grupy SPEED wielokrotnie za popełnione przez kierowców wykroczenia, rezygnują z nałożenia mandatu i sprawy kierują do sądu, który nakłada wysokie kary. Za znaczne przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym kolejni kierowcy będą musieli zapłacić 4000 i 5000 złotych grzywny. To potwierdzenie, że zbyt szybka jazda nie jest akceptowana i powoduje zagrożenia.

 5. AŻ SIEDEM ZARZUTÓW DLA AGRESYWNEGO MĘŻCZYZNY. NIE MA ZGODY NA ATAKOWANIE POLICJANTÓW

  Łącznie aż siedem zarzutów usłyszał 45-letni mężczyzna, który podczas interwencji policjantów z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji wykazywał się wyjątkową agresją słowną i fizyczną. Wielokrotnie im grożąc pozbawieniem życia, naruszył nietykalność cielesną, znieważył i zmusił do zaniechania czynności prawnych. Sprawa wielowątkowo prowadzona jest przez Prokuraturę Rejonową w Gorzowie Wielkopolskim.

 6. Obywatel Gruzji poszukiwany czerwoną notą Interpolu zatrzymany przez policjantów

  Profesjonalne działania świebodzińskich stróżów prawa przy współpracy z policjantami Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim skutkowały zatrzymaniem obywatela Gruzji. Mężczyzna był poszukiwany w związku z popełnionym przestępstwem uszkodzenia ciała ze skutkiem śmiertelnym, do którego miało dojść w Rosji. Z zatrzymanym 48-latkiem przeprowadzone zostaną czynności procesowe - o jego losie zadecyduje sąd.

Ruch drogowy

 1. Najpierw autem, później pieszo. Skuteczny pościg policjantów za 29-latkiem

  Policjanci żagańskiej drogówki ścigali kierującego volvo, który przekroczył prędkość, a następnie nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Gdy 29-latek nie dał rady zgubić funkcjonariuszy podczas jazdy, spróbował uciekać pieszo. To także na nic mu się nie zdało bo szybko został zatrzymany. Okazało się, że mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania.

 2. Wysokie grzywny za niebezpieczną jazdę. Kierowcy wcześniej zatrzymani przez grupę SPEED

  Policjanci z gorzowskiej grupy SPEED wielokrotnie za popełnione przez kierowców wykroczenia, rezygnują z nałożenia mandatu i sprawy kierują do sądu, który nakłada wysokie kary. Za znaczne przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym kolejni kierowcy będą musieli zapłacić 4000 i 5000 złotych grzywny. To potwierdzenie, że zbyt szybka jazda nie jest akceptowana i powoduje zagrożenia.

 3. Wiosna póki co tylko w kalendarzu. Przypominamy o ostrożności na drodze

  Droga to miejsce, w którym bezwzględnie musimy przestrzegać przepisów. To miejsce, gdzie ważna jest koncentracja, obserwacja, szacunek i zrozumienie w relacjach kierowca-pieszy. Ma ta szczególne znaczenie przy niekorzystnych i bardzo zmiennych warunkach atmosferycznych. Jednak to czy na drogach będzie bezpiecznie w dużej mierze zależy od nas samych. Dlatego przypominamy kierowcom o dostosowaniu prędkości do warunków panujących na drodze i rozwadze, a pieszym o zachowaniu koncentracji i szczególnej ostrożności. Pamiętaj na drodze nie jesteś sam.

 4. Sezon na motocykle ruszył. Policjanci dbają o bezpieczeństwo na drogach

  Wyższa temperatura spowodowała, że na drogach pojawili się motocykliści. Z lepszej pogody korzystają także policjanci gorzowskiej drogówki, którzy wsiadają na jednoślady. W ich ręce zostały przed tegorocznym sezonem oddane dwa motocykle. Są nowoczesne, dobrze wyposażone i sprawdzają się w codziennej służbie drogówki. Funkcjonariusze z ich pomocą jeszcze skuteczniej będą mogli dbać o bezpieczeństwo wszystkich podróżnych.

 5. Policyjny dron w trosce o bezpieczeństwo pieszych i kierowców

  Lubuscy policjanci zaczęli obserwować zachowania kierowców i pieszych także z nieba. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnego drona, funkcjonariusze jeszcze skuteczniej mogą zwalczać drogowych piratów. Ten specjalistyczny sprzęt w rękach doświadczonych policjantów może oznaczać tylko jedno - na lubuskich drogach będzie bezpieczniej.

Polecane strony