Policja Lubuska

Ważne informacje - 5 artykułów

Najczęściej czytane

 1. Dzielnicowy o wielkim sercu! Zorganizował zbiórkę dla 9-latka i jego taty

  Dzielnicowy zapytał 9–letniego chłopca „Co dostałeś od Mikołaja?” – „Skarpetki” – odpowiedział uśmiechnięty Kacper. W domu gdzie mieszka ze swoim tatą były „puste” ściany, jedno łóżko i stary telewizor, a lekcje chłopiec odrabiał na zniszczonym telefonie. „To się zmieni!” powiedział policjant i zorganizował specjalną zbiórkę. Do pomocy włączyło się wielu wspaniałych ludzi! Dzięki temu, dziś 9-latek i jego tata mają odnowiony dom i dobry start na nadchodzący Nowy Rok!

 2. Lubuscy policjanci rozpracowali zorganizowana grupę przestępczą handlująca narkotykami

  Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim oraz z międzyrzeckiej komendy zatrzymali pięć osób biorących udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Zajmował się ona obrotem znacznymi ilościami narkotyków. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Międzyrzeczu, wszyscy zatrzymani zostali aresztowani na trzy miesiące. Za tego typu przestępstwa może grozić kara do 12 lat pozbawienia wolności.

 3. Młodszy inspektor Marek Halota z powierzeniem obowiązków na stanowisku Komendanta Powiatowego Policji w Żaganiu

  Komendant Wojewódzki Policji w Gorzowie Wielkopolskim inspektor Jarosław Pasterski powierzył obowiązki na stanowisku Komendanta Powiatowego Policji w Żaganiu młodszemu inspektorowi Markowi Halocie.

 4. Bulwersujące zachowanie nastolatków – sprawa zniszczenia kilkunastu nagrobków znajdzie swój finał w sądzie

  Kryminalni ze Słubic wspólnie z rzepińskimi policjantami ustalili nastolatków odpowiedzialnych za zniszczenia, których dopuścili się na cmentarzu komunalnym w Rzepinie. Trzech nieletnich – dwóch w wieku 15 lat oraz jeden 16-latek odpowiedzą przed sądem rodzinnym i nieletnich za zniszczenie 16 nagrobków.

 5. 4-latek ranny po użyciu fajerwerków. Chrońmy dzieci przed tymi materiałami!

  Nieodłącznym elementem sylwestrowej nocy są fajerwerki. Policjanci przypominają, że należy używać ich odpowiedzialnie i zadbać by w ich posiadanie nie weszły dzieci. Niestety w powiecie międzyrzeckim doszło do wybuchu petardy w ręce 4-letniego chłopca, w wyniku czego stracił 2 palce. Funkcjonariusze wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

 6. Pomoc mierzona uśmiechami. Policjanci przygotowali świąteczne prezenty dla Kasi i Igi

  Chyba nie ma na świecie osoby, która nie wzrusza się na widok dziecięcej radości. Na własnej skórze przekonała się o tym delegacja sulęcińskiej Policji. Emil, Magda i Katarzyna złożyli wczoraj wizytę 4-letniej Kasi i jej młodszej siostrzyczce Idze. Powód? Wręczenie dziewczynkom świątecznych prezentów prosto od Świętego Mikołaja. Była to okazja, aby choć na chwilę cała rodzina zapomniała o problemach i walce, którą każdego dnia toczą o zdrowie 4-latki.

Ruch drogowy

 1. Niebezpieczne wyprzedzanie i ogromna prędkość. Sąd orzekł maksymalną karę

  Gorzowscy policjanci grupy SPEED zatrzymali kierowcę, który jechał w terenie zabudowanym 171 kilometrów na godzinę i wyprzedzał na przejściu dla pieszych. Mężczyzna stracił prawo jazdy, a policjanci uznali, że za tak nieodpowiedzialną jazdę mandat karny mógłby być niewystarczający i sprawę skierowali do sądu. Ten potwierdził, że wina kierowcy nie budzi żadnych zastrzeżeń i ukarał kierowcę najwyższa grzywną, wynoszącą 5000 złotych.

 2. Jesteśmy obecni na drogach dla Waszego bezpieczeństwa

  Policjanci krośnieńskiej drogówki prowadzili w wtorek (12 stycznia) działania „Bezpieczny Powiat”, podczas których kontrolowali jazdę kierowców w zimowych warunkach, w szczególności prędkość z jaką prowadzą pojazdy oraz czy wykonywane przez nich manewry nie zagrażają bezpieczeństwu innych użytkowników. W większości przypadków kierujący zachowywali ostrożność, jednak zdarzały się sytuacje, w których funkcjonariusze musieli reagować i ostudzić zapędy niektórych kierowców.

 3. Na lubuskich drogach coraz bezpieczniej

  Mimo wielu ograniczeń podyktowanych pandemią, działania lubuskiej drogówki w minionym roku były bardzo intensywne. Dzięki temu możemy mówić o dużo większym bezpieczeństwie na drogach regionu niż w roku 2019. Policjanci odnotowali dużo mniej wypadków i, co najważniejsze, mniej ofiar śmiertelnych. To wszystko było kosztem wielu policyjnych działań, które polegały właśnie na tym, aby każdy kierowca czy pieszy bezpiecznie dotarł do celu.

 4. Ostrożność i rozwaga sposobem na zimowe warunki drogowe

  Padający śnieg nie ułatwia życia kierowcom. Śliska nawierzchnia wydłuża drogę hamowania. Kierowcy znacznie jednak zwolnili. Widać to nie tylko na ulicach miast, ale także drogach wyjazdowych. Funkcjonariusze monitorują sytuację, bo każdy nieprzemyślany manewr w tych warunkach może skończyć się wypadkiem. Policjanci przypominają, by podczas jazdy zachować maksymalną koncentrację.

 5. Skuteczny pościg, zatrzymanych 6 kierowców i 3 prawa jazdy - policjanci stanowczo wobec drogowych piratów

  W ciągu ostatnich dwóch dni krośnieńscy policjanci przeprowadzili skuteczny pościg, wyeliminowali z dróg sześciu piratów drogowych i zatrzymali trzy prawa jazdy. Zgodnie z zapowiedziami policjantów, droga to nie miejsce dla nieodpowiedzialnych kierowców, dlatego każdy kto będzie zachowywał się w sposób zagrażający bezpieczeństwu zostanie z niej wyeliminowany i poniesie tego konsekwencje.

Polecane strony