Policja Lubuska

Ważne informacje - 5 artykułów

Najczęściej czytane

  1. Ślubowali na sztandar, by służyć Narodowi

    Lubuska Policja zasiliła swe szeregi kolejnymi funkcjonariuszami, którzy w czwartek (15 maja) złożyli uroczyste ślubowanie. Było to podniosłe wydarzenie zarówno dla nowych policjantów, jak i ich rodzin. Służba w niebieskim mundurze to bowiem duma, honor, ale także ogromna odpowiedzialność. Podczas uroczystości wyróżniono także doświadczonych policjantów, którzy w swojej służbie wykazywali się profesjonalizmem i zaangażowaniem.

  2. Biegamy i maszerujemy w szczytnym celu – „Wiosna na sportowo” lubuskich policjantów

    Trochę biegu, trochę spaceru, dużo dobrego serca. Policjanci i pracownicy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim dołączyli do ogólnopolskiej akcji „Wiosna na sportowo”. Kilkadziesiąt osób wzięło udział w charytatywnej inicjatywie, która łączy ruch z realnym wsparciem dla podopiecznych Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach. Bez rywalizacji, bez podium – ale z poczuciem, że razem można naprawdę dużo.

  3. Kradzież flagi i bójka na meczu – trzech mężczyzn usłyszało zarzuty karne

    W trakcie sobotniego meczu piłki nożnej (10 maja) pomiędzy Carina Gubin, a KS Karkonosze Jelenia Góra doszło do zdarzenia, podczas którego kibice gości wbiegli na murawę boiska chcąc zerwać flagę klubową gospodarzy. Pomiędzy kibicami obu drużyn doszło do bójki, po której kibicie gości wraz z flagą drużyny przeciwnej wrócili do swojego sektora. Zachowanie osób, zakwalifikowane zostało jako występek o charakterze chuligańskim. Do sprawy zatrzymanych zostało trzech mężczyzn, którzy usłyszeli zarzuty karne.

  4. Policjanci zabezpieczyli podróbki warte ponad 160 tysięcy złotych

    Lubuscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zabezpieczyli kilkadziesiąt torebek oraz kilkaset różnego rodzaju zabawek, na których umieszczono podrobione znaki towarowe. Ich wartość oszacowano na ponad 160 tysięcy złotych. Dzięki wnikliwej pracy operacyjnej funkcjonariuszy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim oraz policjantów z Żar możliwe było przeprowadzenie skutecznych działań.

  5. Empatia i zaangażowanie dyżurnego zapobiegło tragedii

    Dyżurny wschowskiej Policji odebrał rozpaczliwy telefon od starszej kobiety, która powiedziała, że nie widzi sensu, aby żyć, aby następnie się rozłączyć. Po kilku próbach wschowski policjant dodzwonił się ponownie i przez blisko 10 minut prowadził pełną zaangażowania i empatii rozmowę, ustalając jednocześnie, gdzie osoba potrzebująca pomocy ma aktualnie przebywać. Na miejsce skierowali zostali natychmiast policjanci, którzy otoczyli opieką kobietę i przekazali pod opiekę medyków.

  6. Kolejna zbrodnia wykryta przez Lubuską Policję. 17 i 19-latek z zarzutami podwójnego zabójstwa

    Dzięki zaawansowanym metodom śledczym możliwe było ustalenie i zatrzymanie 19-latka, który we wrześniu ubiegłego roku dokonał zabójstwa 75-letniej mieszkanki Brójec. Nieustępliwa praca lubuskich policjantów oparta na wszechstronnych czynnościach operacyjnych i śledczych doprowadziła do przełomu związanego z wyjaśnieniem kolejnego mordu. Już wiemy, że za zabójstwem 82-latki oprócz zatrzymanego wcześniej 19-latka, stoi również jego 17-letni kolega. Sprawa nadzorowana jest przez Prokuraturę Okręgową w Gorzowie Wielkopolskim.

Ruch drogowy

  1. Bezpieczeństwo ponad wszystko - hulajnogi elektryczne pod okiem policjantów

    Świebodzińscy policjanci od rana kontrolowali kierujących poruszających się na hulajnogach elektrycznych. Niestety, ale część użytkowników tych jednośladów nie znała lub nie stosowała się do obowiązujących przepisów. Brawura na hulajnodze może zakończyć się tragicznie zarówno dla kierującego, jak i osób postronnych. Przede wszystkim rodzice powinni przemyśleć, czy taki pojazd jest bezpieczny i legalny dla ich dziecka.

  2. Policyjne STOP dla kierowców po alkoholu i narkotykach

    Policjanci ze strzeleckiej drogówki na drogach całego powiatu przez cały wtorek (20 maja) sprawdzają stan psychofizyczny kierowców. Takie działania mają na celu wyeliminowanie nieodpowiedzialnych kierowców stwarzających zagrożenie dla siebie i innych. Nie mniej jednak ważnym zadaniem policyjnych kontroli jest wyrobienie wśród zmotoryzowanych przeświadczenia o wysokim prawdopodobieństwie kontroli i konsekwencji związanych z nieodpowiedzialną jazdą.

  3. Telefon komórkowy i pasy – to „nie idzie” w parze z bezpieczeństwem

    Sulęcińscy policjanci przypominają o obowiązującym zakazie korzystania z telefonu komórkowego i innych urządzeń elektronicznych w trakcie przechodzenia przez przejście dla pieszych. To nie tylko kwestia przepisów prawa, ale przede wszystkim troski o zdrowie i życie uczestników ruchu drogowego. Takie zachowanie znacznie ogranicza percepcję. Bezpieczeństwo zaczyna się od Ciebie. Nie ryzykuj – patrz na drogę, nie na ekran.

  4. Nietrzeźwi dalej nie jadą. Policjanci kontrolują kierowców

    Policjanci w białych czapkach kontynuują walkę z nietrzeźwymi kierowcami. Funkcjonariusze wspierani przed pododdziały prewencji regularnie pojawiają się na ulicach miasta iw jego okolicach, by sprawdzać trzeźwość kierowców. Kolejna osoba za kierownicą po alkoholu została zatrzymana przez mundurowych.

  5. Nietrzeźwi uczestnicy ruchu nie mają miejsca na drodze

    W piątek (16 maja) policjanci drogówki prowadzili działania „Jednoślad”, której celem jest poprawa bezpieczeństwa na drogach oraz zwalczanie nieprawidłowości związanych z użytkowaniem motocykli, skuterów, rowerów oraz hulajnóg elektrycznych. Mimo wielu apeli nie brakowało kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę będąc pod wpływem alkoholu. Wśród nich było dwóch motorowerzystów i rowerzysta, którzy za jazdę w stanie nietrzeźwości poniosą konsekwencje.

Polecane strony

Powrót na górę strony