Policja Lubuska

Ważne informacje - 5 artykułów

Najczęściej czytane

  1. Czworonożni funkcjonariusze na straży bezpieczeństwa

    Czujne, szybkie i niezawodne – policyjne psy to nie tylko czworonożni funkcjonariusze, ale także prawdziwi bohaterowie codziennej służby. W województwie lubuskim wspierają policjantów w tropieniu przestępców, poszukiwaniu zaginionych osób oraz wykrywaniu narkotyków i materiałów wybuchowych. Dzięki specjalistycznemu szkoleniu i niezwykłej więzi ze swoimi przewodnikami odgrywają kluczową rolę w zapewnianiu bezpieczeństwa mieszkańców naszego regionu. Dowiedz się, jak wygląda ich służba i dlaczego są niezastąpionym wsparciem.

  2. Kolejna zbrodnia wykryta przez Lubuską Policję. 17 i 19-latek z zarzutami podwójnego zabójstwa

    Dzięki zaawansowanym metodom śledczym możliwe było ustalenie i zatrzymanie 19-latka, który we wrześniu ubiegłego roku dokonał zabójstwa 75-letniej mieszkanki Brójec. Nieustępliwa praca lubuskich policjantów oparta na wszechstronnych czynnościach operacyjnych i śledczych doprowadziła do przełomu związanego z wyjaśnieniem kolejnego mordu. Już wiemy, że za zabójstwem 82-latki oprócz zatrzymanego wcześniej 19-latka, stoi również jego 17-letni kolega. Sprawa nadzorowana jest przez Prokuraturę Okręgową w Gorzowie Wielkopolskim.

  3. Wjechał pod prąd. Nagrały go kamery monitoringu miejskiego

    Kolejna nieznajomość przepisów ruchu drogowego czy wyłączenie niektórych zmysłów? Tym razem kamery miejskiego monitoringu zarejestrowały niebezpieczne zachowanie kierującego samochodem osobowym, który chciał wjechać na rondo pod prąd. Czy chciał w ten sposób skrócić sobie drogę, czy zignorował znaki? Za ten niebezpieczny manewr został ukarany mandatem i otrzymał punkty karne.

  4. Zostań lubuskim kontrterrorystą

    Marzysz o pasjonującym zajęciu, które daje dużo satysfakcji? Myślisz o pracy w służbach kontrterrorystycznych Policji? Jeżeli cechuje Cię ponadprzeciętna sprawność fizyczna, odporność psychiczna, pełna gotowość do działania, rozważ możliwość wstąpienia w szeregi Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Gorzowie Wielkopolskim nawet prosto „z cywila”.

  5. Przyszli podoficerowie rozpoczęli naukę

    W poniedziałek (31 marca) w Komendzie Miejskiej Policji w Zielonej Górze, odbyło się inauguracyjne spotkanie kursu zawodowego podoficerskiego. Łącznie 48 funkcjonariuszy z garnizonu lubuskiego zgromadziło się, aby rozpocząć szkolenie, którego absolwenci będą mogli awansować na wyższe stopnie oraz stanowiska służbowe. Słuchaczy rozpoczynających kurs powitał szef lubuskich stróżów prawa – inspektor Jerzy Czebreszuk.

  6. Policjanci na festiwalu kryminałów

    W miniony weekend we Wschowie można było poczuć się jak na miejscu zbrodni, za sprawą Wschowskiego Festiwalu Kryminałów. Impreza przyciągnęła zarówno poczytnych twórców powieści kryminalnych oraz miłośników takiej literatury. Na tym interesującym wydarzeniu obecni byli również funkcjonariusze z miejscowej komendy.

Ruch drogowy

  1. Nadmierna prędkość nie będzie tolerowana – zdecydowane działania Policji na drogach

    Niedostosowanie prędkości do warunków na drodze jest wciąż najczęstszą przyczyną wypadków drogowych. W środę (9 kwietnia) od wczesnych godzin porannych na lubuskich drogach prowadzone były ogólnopolskie działania „Prędkość”, koordynowane przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL. W trakcie działań policjanci przede wszystkim skupiają się na prędkości z jaką poruszają się pojazdy. Dobre warunki pogodowe nie mogą być przyczyną do mocniejszego wciśnięcia pedału gazu, wyższej prędkości, a w konsekwencji dłuższej drogi hamowania i dłuższej reakcji na ewentualne zagrożenie na drodze.

  2. Policyjni motocykliści na straży bezpieczeństwa na drodze

    Akcja "Jednośladem bezpiecznie do celu" na dobre rozpoczęła się na lubuskich drogach. Sezon motocyklowy pomału nabiera rozpędu, gdyż coraz więcej można zaobserwować miłośników jednośladów na trasie. Wiosna to także czas, kiedy policjanci ruszają w patrole na nowoczesnych motocyklach — dzięki nim mundurowi jeszcze skuteczniej dbają o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu.

  3. Rozwaga, edukacja, bezpieczeństwo - działania zielonogórskiej drogówki na S3

    Policjanci ruchu drogowego przez całą środę (26 marca) prowadzili intensywne działania pod nazwą "Bezpieczny Kierowca" na drodze ekspresowej S3, które dotyczyły kontroli prędkości. Oprócz samych kontroli mundurowi zaproponowali kierującym krótkie szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Poza tym zmotoryzowaniu otrzymali od policjantów kamizelki odblaskowe, dzięki czemu będą bardzie widoczni na drodze, na przykład wychodząc z pojazdu podczas jakiejś awaryjnej sytuacji.

  4. Prawdziwie „trzeźwy poranek” - nowosolanie stanęli na wysokości zadania

    Lubuscy policjanci cyklicznie od wczesnych godzin porannych prowadzą działania „Trzeźwy Poranek”. Główny cel tej akcji to wyeliminowanie z ruchu kierowców, którzy prowadzą pojazd po wcześniejszym wypiciu alkoholu. W Nowej Soli mieszkańcy zdali egzamin wzorowo - wszyscy kierowcy byli trzeźwi!

  5. Policyjne motocykle znowu na drogach – zrobimy wszystko, aby wszyscy zmotoryzowani byli bezpieczni

    Lubuska drogówka wsiada na motocykle i rusza w patrol. Policyjne jednoślady już od kilkunastu dni możemy zobaczyć na naszych drogach – dzięki nim mundurowi jeszcze skuteczniej dbają o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu, zwłaszcza motocyklistów. Nadchodzący weekend zapowiada się słonecznie i ciepło – pamiętajmy, aby w tych dobrych warunkach jeździć z właściwą, zgodną z obowiązującymi przepisami prędkością.

Polecane strony

Powrót na górę strony