Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Podejrzani o kradzież kabla telekomunikacyjnego zatrzymani przez policjantów
Policjanci z Sulechowa wspólnie z dzielnicowymi komisariatu II w Zielonej Górze, w wyniku prowadzonych działań operacyjnych ustalili i zatrzymali cztery osoby podejrzane o kradzież kabla telekomunikacyjnego linii napowietrznej. Jednemu z zatrzymanych policjanci udowodnili kilkanaście innych przestępstw. Wszyscy podejrzani usłyszeli zarzuty.
KMP Zielona Góra -
Policjanci zatrzymali podejrzanego o podpalenie marketu budowlanego. Straty to co najmniej milion złotych
Zielonogórscy policjanci ustalili okoliczności zdarzenia i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o podpalenie w jednym z marketów budowlanych. Straty spowodowane przez 39-latka oszacowano na co najmniej milion złotych. Podejrzany usłyszał zarzuty i został tymczasowo aresztowany przez sąd. W tej sprawie prowadzone jest prokuratorskie śledztwo.
KMP Zielona Góra -
Policjanci odzyskali skradzionego jeepa wartego 80 tys. zł i zatrzymali dwóch podejrzanych
Czujność mieszkańca Sulechowa i szybko przekazana policjantom informacja, przyniosła efekty w postaci zatrzymania dwóch podejrzanych i odzyskania skradzionego samochód marki Jeep o wartości 80 tysięcy złotych. Mężczyźni niedługo cieszyli się swoim „łupem”, a teraz najbliższe dwa miesiące spędzą w areszcie tymczasowym.
KMP Zielona Góra -
Niebezpieczne zderzenie osobówki z motocyklem zarejestrowane przez monitoring – uważajmy na drodze!
W Zielonej Górze doszło do groźnego wypadku drogowego. Kierująca osobówką skręcając na skrzyżowaniu w lewo nie ustąpiła pierwszeństwa motocykliście i doszło do zderzenia. Kierujący jednośladem z urazem nogi trafił do szpitala. Wszystko zarejestrowały kamery miejskiego monitoringu. Nagranie publikujemy ku przestrodze.
KMP Zielona Góra -
Wyładowali swoją frustrację na cmentarnych nagrobkach – wandale ustaleni i zatrzymani przez policjantów
Kryminalni z komisariatu I w Zielonej Górze zatrzymali dwie osoby odpowiedzialne za zniszczenie i uszkodzenie kilku nagrobków na cmentarzu miejskim. Podejrzani usłyszeli już zarzuty, a policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności tego zdarzenia.
KMP Zielona Góra -
Skradziony kamper, narkotyki, naruszenie nietykalności funkcjonariuszy – 39-letni mężczyzna zatrzymany i aresztowany
Sulechowscy policjanci doprowadzili do zatrzymania, a następnie aresztowania mężczyzny, który posiadał znaczne ilości środków odurzających o czarnorynkowej wartości kilkunastu tysięcy złotych. Ale to nie jedyne przestępstwa, jakie miał na swoim koncie zatrzymany. Na jego posesji kryminalni znaleźli także skradziony w Niemczech samochód. Sprawa jest prowadzona pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Świebodzinie.
KMP Zielona Góra -
Policjanci skuteczni w zwalczaniu przestępczości narkotykowej – ponad pół kilograma zakazanych substancji nie trafi na rynek
W wyniku prowadzonych działań policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze zatrzymali 34-letniego mężczyznę podejrzanego o przestępstwa narkotykowe. Decyzją sądu podejrzany został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. W wynajmowanym przez niego mieszkaniu policjanci zabezpieczyli ponad pół kilograma różnych narkotyków.
KMP Zielona Góra -
Skuteczna praca kryminalnych - podejrzani o pobicie zatrzymani i aresztowani
Zielonogórscy kryminalni ustalili i zatrzymali dwie osoby podejrzane o pobicie mężczyzny, do którego doszło w mieszkaniu przy ulicy Wrocławskiej. Materiał dowodowy zebrany w sprawie pozwolił na wystąpienia przez prokuratora z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie. Zatrzymani trafili na trzy miesiące do aresztu.
KMP Zielona Góra -
„Pieszy bezpieczny na przejściu” – działania zielonogórskiej drogówki
Pieszy na przejściu nie może być nigdy zaskoczeniem dla kierującego – to stwierdzenie powinno być priorytetem dla każdego kierowcy, dlatego zielonogórscy policjanci ruchu drogowego przeprowadzą dzisiaj działania „Pieszy bezpieczny na przejściu”, podczas których zwrócą szczególną uwagę na sposób zachowania kierujących samochodami w stosunku do pieszych. W mieście, na głównych ulicach w rejonach wytypowanych specjalnie przejść, pojawi się więcej policyjnych patroli, które będą czuwać nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego.
KMP Zielona Góra -
Odszedł nasz Kolega, starszy aspirant Mariusz Wąsowicz. Cześć Jego Pamięci!
Z przykrością zawiadamiamy, że w środę (12 kwietnia) po ciężkiej chorobie w wieku 42 lat odszedł na wieczną służbę nasz przyjaciel i serdeczny kolega starszy aspirant Mariusz Wąsowicz – Zastępca Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego zielonogórskiej komendy. Rodzinie, najbliższym i przyjaciołom najszczersze kondolencje i wyrazy głębokiego współczucia w imieniu policjantów i pracowników Policji składa Komendant Wojewódzki Policji w Gorzowie Wielkopolskim nadinspektor Jarosław Pasterski oraz Komendant Miejski Policji w Zielonej Górze podinspektor Tomasz Szuda.
KMP Zielona Góra -
Policjanci zebrali pieniądze na operację rannego psa. „Żuczek” ma się już dobrze
Sulechowscy policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego kilka dni temu zorganizowali zbiórkę wśród swoich kolegów z komisariatu na operację psa okaleczonego w wyniku postrzału. Piesek, który wabi się Żuczek musiał mieć amputowaną łapkę. Mundurowi zebrane pieniądze przekazali właścicielce czworonoga, by ta mogła pokryć koszty operacji. Zakupi także karmę dla „Żuczka”.
KMP Zielona Góra -
W kilkanaście sekund „zdobył” 57 punktów karnych. O wysokości jego kary zadecyduje sąd
Zielonogórscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali 33-letniego kierującego, który przekroczył prędkość i wyprzedzał na podwójnej linii ciągłej. Jednocześnie mężczyzna popełnił kilka innych wykroczeń, za które otrzymał punkty karne - w sumie „uzbierał” ich 57. Stracił prawo jazdy, a wniosek o jego ukaranie został skierowany do sądu.
KMP Zielona Góra -
Pchał samochód „pod prąd”. W kieszeni miał narkotyki
Zielonogórscy policjanci służby patrolowej zatrzymali mężczyznę, którego niecodzienne zachowanie wzbudziło ich zainteresowanie. Okazało się, że kierujący próbując usunąć z drogi unieruchomiony samochód wjechał pod prąd w ulicę Bohaterów Westerplatte. Policjantom opowiedział nieprawdopodobną historię, którą szybko zweryfikowano oglądając nagranie z monitoringu miejskiego. Przy zatrzymanym mundurowi znaleźli też narkotyki oraz ustalili, że kierując pojazdem był pod ich wpływem.
KMP Zielona Góra -
Niektórzy nie uczą się na własnych błędach - kierujący busem przekroczył prędkość o 42 km/h… dzień po dniu
Pewien kierujący busem na długo zapamięta czwartek i piątek (23 i 24 marca) oraz miejscowość Bojadła. To właśnie w tych dniach i w tej miejscowości zielonogórscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali go za popełnienie dwukrotnie dokładnie takiego samego wykroczenia – przekroczenia dopuszczalnej prędkości. Kierującego ukarano mandatami karnymi (w tym jeden w recydywie) oraz otrzymał 22 punkty karne za popełnione wykroczenia.
KMP Zielona Góra -
Nie dajmy się oszukać!
Właściwie nie ma dnia aby policjanci nie przyjmowali zgłoszenia od kogoś, kto został oszukany. Codziennie, w całym kraju, w różny sposób oszukiwane są dziesiątki, a może nawet setki osób. Dlatego tak ważne jest abyśmy wiedzieli kiedy mamy do czynienia z oszustwem i wiedzieli jak się przed nim obronić, a także nie reagowali na różnego rodzaju podstępne „sztuczki”, jakimi często w przestępczym procederze posługują się oszuści. OSTRZEGAMY! Nie klikajmy w przesłane nam linki, nie podawajmy żadnych szczegółowych danych w Internecie, w tym danych dostępowych do kont bankowych.
KMP Zielona Góra -
Pierwszy Dzień Wiosny z zielonogórskimi policjantami
Zielonogórscy policjanci ruchu drogowego przywitali wiosnę wraz z przedszkolakami z Przylepu. Ten dzień był nie tylko okazją do wspólnej zabawy, ale także poznania zasad bezpiecznego poruszania się po drogach. Nie zabrakło również ćwiczeń praktycznych. Przedszkolakom towarzyszył Tygrysek LUPO – maskotka lubuskiej Policji, który często wraz z mundurowymi bierze udział w spotkaniach profilaktycznych z dziećmi.
KMP Zielona Góra -
24 punkty karne i mandat 2300 złotych – pirat drogowy zatrzymany przez grupę SPEED
Zielonogórscy policjanci ruchu drogowego działający w grupie SPEED zatrzymali 33-letniego kierującego, który jechał w obszarze zabudowanym 114 kilometrów na godzinę. Jednocześnie mężczyzna popełnił kilka innych wykroczeń, za które otrzymał mandat i 24 punkty karne. Najbliższe 3 miesiące kierujący spędzi na fortelu pasażera.
KMP Zielona Góra -
Seniorze! Nie oddawaj pieniędzy oszustom!
Prosimy wszystkich, a w szczególności osoby starsze o ostrożność w kontaktach telefonicznych, zwłaszcza, gdy osoba po drugiej stronie słuchawki chce od nas pieniędzy. Pamiętajmy, że nie należy wierzyć w historie, które ktoś opowiada nam przez telefon, zwłaszcza, gdy podaje się za policjanta, prokuratora lub lekarza. Właśnie metodą „na policjanta” oszukani zostali w środę (15 marca) starsi zielonogórzanie, którzy wierząc, że rozmawiają z policjantem oddali przestępcom kilkadziesiąt tysięcy złotych.
KMP Zielona Góra -
Dzielnicowy tego samego dnia zatrzymał dwóch poszukiwanych – jednego zaraz po służbie
Wielokrotnie piszemy, że policjantem jest się 24 godziny na dobę, co po raz kolejny udowodnił zielonogórski policjant. Dzielnicowy z Komisariatu II Policji młodszy aspirant Daniel Roszkowski w czasie wolnym od służby zauważył mężczyznę poszukiwanego do odbycia kary więzienia, zawiadomił dyżurnego jednostki i zatrzymał go wspólnie patrolem policji, który przyjechał na miejsce. Wcześniej tego samego dnia w czasie swojej służby dzielnicowy zatrzymał innego poszukiwanego do odbycia kary aresztu.
KMP Zielona Góra -
Zniszczone kolektory słoneczne warte 160 tysięcy złotych - policjanci zatrzymali mężczyznę, który naraził szkołę na straty
Zielonogórscy kryminalni z Komisariatu II Policji zatrzymali mężczyznę podejrzanego o zniszczenie wspólnie z innymi osobami kolektorów słonecznych na dachu zespołu szkół w Czerwieńsku. Dyrekcja szkoły wyceniła wartość zniszczonego mienia na około 160 tysięcy złotych. Trwają działania w sprawie zatrzymania pozostałych osób odpowiedzialnych za te zdarzenia, natomiast podejrzany usłyszał już zarzuty karne.
KMP Zielona Góra
