Aktualności

Uciekał, bo miał niesprawne kierunkowskazy – poważne konsekwencje dla 61-letniego motorowerzysty

Data publikacji 08.01.2024

Policjanci z Posterunku Policji w Babimoście dzisiaj rano prowadzili w swojej gminie działania „Trzeźwy Kierowca”. Wszyscy skontrolowani kierujący byli trzeźwi, ale podczas działań doszło do nietypowej sytuacji. Mężczyzna kierujący motorowerem nie zatrzymał się na wezwanie policjantów i próbował uciekać. Po zatrzymaniu tłumaczył się policjantom, że się wystraszył, bo miał niesprawne kierunkowskazy. Niestety, mężczyzna nieświadomie popełnił przestępstwo.

Podczas poniedziałkowej (8 stycznia) kontroli trzeźwości w gminie Babimost doszło do nietypowej sytuacji. Mężczyzna kierujący motorowerem  na widok patrolu Policji wydającego znaki do zatrzymania się, nagle skręcił w leśną drogę i próbował uciec z miejsca kontroli. Po krótkim pościgu został zatrzymany przez dzielnicowych z Posterunku Policji w Babimoście. Policjanci przypuszczali, że kierujący motorowerem jest nietrzeźwy i dlatego zdecydował się na ucieczkę. Ale badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna jest… trzeźwy. Na pytanie policjantów dlaczego w takim razie uciekał tłumaczył, że się wystraszył, bo nie miał sprawnych kierunkowskazów. Zatrzymany to 61-letni mieszkaniec gminy Babimost. Niestety nieznajomość przepisów doprowadziła do tego, że mężczyzna odpowie za przestępstwo niezatrzymania się do kontroli drogowej.

Artykuł 178b Kodeksu Karnego:

Kto, pomimo wydania przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego, poruszającą się pojazdem lub znajdującą się na statku wodnym albo powietrznym, przy użyciu sygnałów dźwiękowych i świetlnych, polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego nie zatrzymuje niezwłocznie pojazdu i kontynuuje jazdę, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.


podinspektor Małgorzata Barska

Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze

Powrót na górę strony