Aktualności

Policjanci z prezentami świątecznymi dla potrzebujących

Data publikacji 19.12.2023

To już wieloletnia tradycja, że zielonogórscy policjanci przyłączają się do akcji „Torba Charytatywna Caritas” i przekazują zebraną przed Świętami Bożego Narodzenia żywność oraz środki czystości, które w tym roku mają trafić do potrzebujących seniorów oraz osób samotnych potrzebujących wsparcia. Paczki żywnościowe będą przed zbliżającymi się świętami ogromnym wsparciem dla najbardziej potrzebujących i samotnych osób starszych.

Caritas Diecezji Zielonogórsko – Gorzowskiej jak co roku zwrócił się z prośbą do zielonogórskich policjantów o pomoc w zebraniu żywności oraz środków czystości dla osób potrzebujących z terenu diecezji. W tym roku zdecydowano o udzieleniu wsparcia osobom samotnym i potrzebującym seniorom.  Dzięki tej zbiórce wiele osób starszych będzie miało możliwość zorganizowania Świąt Bożego Narodzenia. Jest to szczególnie ważne, ponieważ wiele z tych osób jest samotnych, a środki finansowe jakimi dysponują są czasami bardzo skromne i niewystarczające na godne spędzenie świąt.

Policjanci bardzo chętnie włączyli się do akcji i zebrali żywność oraz środki czystości z długim terminem przydatności, które także będą służyły potrzebującym już po świętach. Policjanci przekazali zebrane dary pracownikom i dyrektorowi Caritas w Zielonej Górze księdzu Stanisławowi Podfigórnemu.

 

podinspektor Małgorzata Stanisławska

Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze

  • Policjanci wyciągają prezenty z radiowozu policyjnego.
  • Policjanci wnoszą torby z prezentami do budynku.
  • Policjanci trzymający torby z prezentami wraz z księdzem pozują do zdjęcia.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 13.36 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony