Aktualności

Odzyskana przyczepa kempingowa dzięki skutecznej pracy policjantów

Data publikacji 07.12.2022

Wschowscy kryminalni w sobotę (3 grudnia) zatrzymali 38- letniego mieszkańca Leszna, który postanowił włamać się do przyczepy kempingowej w Lginiu. Na trop 38-latka wpadł wschowski dzielnicowy. Mężczyzna, który był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności zatrzymany został w okolicach Łysin, gdzie ukrywał się w przyczepie, którą wcześniej ukradł z tego samego pola kempingowego.

O włamaniu do przyczepy kempingowej dyżurny wschowskiej policji zaalarmowany został w miniony piątek (2 grudnia). Z relacji zgłaszającej wynikało, że nieznany sprawca włamał się do przyczepy kempingowej skąd zabrał wartościowe przedmioty powodując straty na kwotę blisko 7 tysięcy złotych.

Zaangażowani w sprawę wschowscy policjanci, w tym dzielnicowy rejonu II ustalił personalia mężczyzny, który miał związek z tym włamaniem. Jak się okazało był to poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności 38-letni mieszkaniec Leszna. Mężczyzna ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości na terenie powiatu wschowskiego. W wyniku podjętych intensywnych działań wschowscy policjanci na skraju lasu w okolicach Łysin w zaparkowanej na odludziu przyczepie zatrzymali poszukiwanego 38-latka. Mężczyzna zaskoczony był wizytą kryminalnych. Jak się okazało przyczepa, w której ukrywał się od ponad dwóch tygodni została skradziona i przeciągnięta z pola kempingowego z Lginia. Wartość tej przyczepy wyceniono na 18 tysięcy złotych. Większość przedmiotów policjantom udało się odzyskać.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Jak się okazało 38-latek notorycznie włamywał się do zaparkowanych na polu kempingowym przyczep. W sumie usłyszał sześć zarzutów, do których przyznał się.

 

nadkomisarz Maja Piwowarska

Komenda Powiatowa Policji we Wschowie

Powrót na górę strony