Aktualności

Podczas „Dni otwartych” o pracy policjanta i bezpieczeństwie

Data publikacji 05.12.2022

Policjanci żarskiej komendy zorganizowali dni otwarte. Dzieci ze szkół podstawowych i przedszkoli zwiedzały budynek komendy oraz mogły z bliska przyjrzeć się pracy policjantów. Podczas spotkania funkcjonariusze mówili o bezpieczeństwie, szczególnie o ważnej roli odblasków.

W piątek (2 grudnia) Komenda Powiatowa Policji w Żarach otworzyła drzwi dla najmłodszych mieszkańców powiatu żarskiego. Dzieci ze szkół i przedszkoli odwiedziły policjantów i z bliska mogły przyjrzeć się ich pracy. Od  rana w budynku słychać było głosy niecodziennych gości. Podczas zwiedzania nasi milusińscy mogli usiąść za kierownicą radiowozu. Z dużym zaciekawieniem obserwowali stanowisko kierowania i  pracę dyżurnego. Słuchali o wyposażeniu, jakie posiada policjant ruchu drogowego. Jednak największe wrażenie na odwiedzających zrobił policyjny areszt oraz pomieszczenie przejściowe dla osób zatrzymanych. O swojej pracy podczas piątkowego spotkania opowiedział także technik kryminalistyki. Każdy mógł wykonać swój pamiątkowy odcisk palca.

Dni otwarte to również okazja do rozmów o bezpieczeństwie, których nigdy za wiele. Funkcjonariusze przypominali o bezpiecznych zachowaniach na drodze oraz w Internecie, mówili o poszanowaniu innych osób. Z uwagi na porę roku i szybko zapadający zmrok podkreślali jak ważne jest noszenie odblasków.

Uczestnicy spotkania otrzymali opaski odblaskowe zakupione ze środków pozyskanych od Gminy Żary o statusie miejskim.

 

nadkomisarz Aneta Berestecka

Komenda Powiatowa Policji w Żarach

  • Dzieci z policjantami oglądają pojazdy policyjne
  • Policjantka pokazuje dzieciom policyjny radiowóz
  • Technik opowiada dzieciom o swojej pracy
  • Dzieci oglądają radiowóz policyjny
  • Policjant drogówki opowiada o zasadach bezpiecznego zachowania na drodze i pokazuje policyjny sprzęt
  • Policjant pokazuje policyjny motocykl
Powrót na górę strony