Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Bezpieczne wakacje? Skorzystaj z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to aplikacja dla każdego, kto w prosty sposób chce przekazać Policji swoje spostrzeżenia na temat zagrożeń występujących w jego miejscu zamieszkania, pracy, nauki czy wypoczynku. Ostatnia kategoria jest szczególne ważna i aktualna podczas trwających wakacji. Każdy może wskazać służbom problem występujący w dowolnym miejscu Polski, w którym obecnie się znajduje. Poprzez „mapę” możemy zgłosić między innymi o akwenach wodnych, które są niebezpieczne, a w przeszłości doszło na nich do utonięć. „Kliknięcia” są anonimowe, a sama obsługa mapy jest niezwykle intuicyjna i prosta. Pamiętajmy, jednak, że każde zgłoszenia wywołuje reakcję służb – nie ma tu miejsca na nieodpowiedzialne żarty.
KPP Sulęcin -
Bądź gotowy do wakacyjnej drogi
Przed wakacyjną, zwłaszcza dłuższą podróżą warto się odpowiednio przygotować. Wybierając auto jako środek lokomocji skontrolujmy stan techniczny naszego pojazdu – ciśnienie w oponach, oświetlenie, poziom płynów eksploatacyjnych. Warto pamiętać o sprawdzeniu tras alternatywnych prowadzących do miejsca docelowego podróży – w przypadku utrudnień na drodze miejmy je w pogotowiu. Kolejne - trzeźwość – nigdy nie wsiadajmy za kierownicę, jeśli wcześniej piliśmy alkohol. A już podczas samej podróży niech nasze zachowanie za kierownicą niech cechuje ostrożność, czujność i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.
KWP Gorzów Wlkp. -
Policjanci i harcerze RAZEM o bezpiecznym wypoczynku
Bezpieczeństwo to priorytet! Przypominają o tym sulęcińscy policjanci, którzy podczas wizyt na obozowiskach harcerskich instruowali dzieci i młodzież jak bezpiecznie spędzać czas nad wodą oraz co robić i gdzie szukać schronienia, gdy nagle zmieni się pogoda. Organizatorzy wypoczynku bardzo rzetelnie podchodzą do swoich obowiązków, o czym świadczą skrupulatnie przygotowane i przećwiczone schematy zachowań w sytuacjach zagrażających życiu i zdrowiu.
KPP Sulęcin -
Pamiętamy!
Nasz Kolega sierżant sztabowy Przemysław Psut zginął na służbie 9 lat temu. Na zawsze pozostanie w naszej pamięci!
KWP Gorzów Wlkp. -
Bezpieczne wakacje - obozy harcerskie pod kontrolą
W środę (6 lipca), policjantki z gorzowskiej komendy wspólnie ze strażą pożarną, strażą leśną i pracownikami sanepidu wizytowali rozpoczynający się obóz harcerski. To cykliczne zadania, które mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży podczas letniego wypoczynku.
-
Policjanci i strażacy kontrolują akweny w trosce o bezpieczeństwo plażowiczów
W ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” policjanci i strażacy kontrolują strzeżone i niestrzeżone akweny, ostrzegając kapiących się przed zagrożeniami. Mundurowi przypominają plażowiczom, aby korzystając z rekreacji wodnej, dbać o bezpieczeństwo swoje i swych najbliższych.
KPP Żary -
Nieodpowiedzialna jazda 17-latka bez uprawnień zakończona na torowisku
Młody mężczyzna, kierując osobowa hondą stracił panowanie nad autem, uderzył w nasyp ziemny i zatrzymał się w poprzek torowiska. Na szczęście kierujący nie doznał poważniejszych obrażeń. Warto zaznaczyć, że mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania – za to oraz za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym odpowie przed sądem. Policjanci kolejny raz przypominają o rozwadze i zachowaniu zdrowego rozsądku.
KPP Nowa Sól -
Jedno auto, dwóch nietrzeźwych kierujących
Policjanci po pościgu zatrzymali auto, którego kierowca próbował uniknąć kontroli drogowej. Mężczyzna próbował jeszcze uciekać pieszo, ale został szybko obezwładniony. Kierujący pod wpływem alkoholu ma trzy dożywotnie zakazy kierowania, a do tego był poszukiwany. Na 5,5 roku trafi do więzienia za jazdę w stanie nietrzeźwości. Kobieta, która była w samochodzie też była pod wpływem alkoholu. Wcześniej siedziała za kierownicą, ale się przesiadła.
KMP Gorzów Wlkp. -
Policjanci i strażacy wspólnie dbają o bezpieczeństwo wczasowiczów na wodą
Woda – nawet ta pozornie najspokojniejsza – jest groźnym i niebezpiecznym żywiołem. I chociaż wszyscy mamy tego świadomość, wielu spośród nas podejmuje ryzykowne zachowania, które często mogą skończyć się tragicznie, dlatego policjanci i strażacy postanowili wspólnie przypomnieć o konieczności zachowania zasad bezpieczeństwa przy korzystaniu z kąpielisk. Przez całe wakacje patrole policjantów i strażaków będą dbać o bezpieczeństwo wypoczywających nad wodą.
KMP Zielona Góra -
Policjanci pomagają w rehabilitacji Wiktorii
Gorzowscy funkcjonariusze od kilku lat zbierają nakrętki dla chorej Wiktorii. Nastolatka, która cierpi na wrodzoną łamliwość kości, potrzebuje nieustannej rehabilitacji, której koszty są wysokie. Nadkomisarz Magdalena Ziętek wciąż namawia do włączenia się w akcję. Nakrętki do komendy docierają nawet pocztą z innych miast w Polsce. Wszystkim należą się słowa podziękowania.
KMP Gorzów Wlkp. -
Reagujmy, gdy dzieje się krzywda… Policjanci wybili szybę i uwolnili psa z rozgrzanego auta
Zielonogórscy dzielnicowi z komisariatu II uwolnili wczoraj psa zamkniętego przez nieodpowiedzialnego właściciela w nagrzanym samochodzie. Na szczęście w porę zareagowali świadkowie, którzy powiadomili Policję. Bądźmy czujni widząc zagrożone wysoką temperaturą osoby lub zwierzęta zamknięte w pojeździe i reagujmy!
KMP Zielona Góra -
Nietrzeźwy mężczyzna przewoził trójkę dzieci. Policjanci w porę przerwali jego jazdę
Policjanci na terenie całego powiatu żagańskiego każdego dnia czuwają nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników ruchu drogowego. Niestety często na naszych drogach spotykamy nieodpowiedzialnych kierujących. Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem osobowym, który znajdował się w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna w samochodzie przewoził trójkę dzieci, nie miał uprawnień do kierowania, a pojazd którym się poruszał nie został dopuszczony do ruchu. 32-latek odpowie za popełnione przestępstwo oraz wykroczenia.
KPP Żagań -
Po pierwsze bezpieczeństwo – to myśl przewodnia letniego wypoczynku
Wraz z wakacjami rozpoczął się czas półkolonii, kolonii i obozów. By uczestnicy zorganizowanych form wypoczynku mogli bezpiecznie spędzać czas, organizator musi dopełnić wiele formalności. To czy wszystkie wymogi zostały spełnione sprawdzali w piątek policjanci, strażak oraz przedstawiciele sanepidu. Ponadto mundurowi podczas spotkań z organizatorem nie zapominają także o uczestnikach letniego wypoczynku z którymi rozmawiają o bezpieczeństwie.
KPP Krosno Odrzańskie -
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa – narzędzie wspomagające bezpieczeństwo w czasie wakacji
Wakacje, to czas odpoczynku od nauki i wielu obowiązków, który skłania do beztroskiej zabawy i przekraczania własnych granic. To czas, w którym brak rozsądku może kosztować zdrowie bądź życie. Dlatego nie bądź obojętny i reaguj. Pomoże ci w tym Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa za pomocą której możesz poinformować policjantów o miejscach i sytuacjach, które mają ogromne znaczenie właśnie w sezonie letnim, gdzie ładna pogoda i więcej wolnego czasu sprzyja nie zawsze bezpiecznej i zgodnej z prawem, beztroskiej zabawie.
KPP Krosno Odrzańskie -
Woda to żywioł, który nie wybacza błędów! Policjanci kolejny raz apelują o rozwagę
Pogoda zdecydowanie sprzyja wypoczynkowi nad wodą, ale niestety część osób zupełnie lekceważy zagrożenia i przecenia swoje możliwości podczas kąpieli. Policjanci apelują o rozwagę w trakcie wypoczynku na akwenach. Tylko jednego dnia doszło do dwóch utonięć w powiecie nowosolskim. Nie przeceniajmy swoich umiejętności i nie łączmy aktywnego wypoczynku z alkoholem. Zawsze wybierajmy kąpieliska, na których mamy zapewnioną pomoc ratowników.
KPP Nowa Sól -
Policjanci odnaleźli zaginionego 82-latka. Podziękowania rodziny za zaangażowanie i empatię
Dzięki ogromnemu zaangażowaniu i determinacji, mundurowi z Sulęcina odnaleźli 82-latka, który od kilkunastu godzin nie powrócił do miejsca zamieszkania. Panująca na zewnątrz wysoka temperatura była dodatkowym zagrożeniem dla zdrowia i życia seniora. Dokładne sprawdzenie pół, łąk, a nawet prywatnych posesji przyniosło szczęśliwe zakończenie. Radości i ulgi jaką poczuli bliscy nie dało się opisać. Córka mężczyzny ze łzami w oczach dziękowała mundurowym za ich zaangażowanie i empatię. Kobieta swoją wdzięczność wyraziła również w formie pisemnych słów uznania dla policjantów.
KPP Sulęcin -
„Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” - policjanci i strażacy wspólnie kontrolują kąpieliska
Kontrole kąpielisk i terenów przywodnych to jedne z głównych zadań realizowanych w ramach działań „Bezpieczne wakacje”, a także „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. W tym celu policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Państwowej Straży Pożarnej z łodzi motorowej obserwują zachowanie wypoczywających, a także kontrolują użytkowników sprzętów wodnych.
KPP Krosno Odrzańskie -
Policjanci kontrolują obozy i kolonie. Wszystko dla bezpieczeństwa dzieci
Międzyrzeccy policjanci wspólnie ze strażakami oraz pracownikami sanepidu kontrolują obozy oraz miejsca wypoczynku. W trakcie kontroli nie brakuje również spotkań z młodzieżą, w trakcie których mundurowi przypominają o zasadach bezpiecznego korzystania z kąpielisk czy przebywania na obozie. Funkcjonariusze promują również akcję „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.
KPP Międzyrzecz -
Oszukana kobieta spakowała pieniądze do reklamówki i rzuciła z balkonu
Starsza kobieta, mieszkanka Gorzowa Wielkopolskiego spakowała do reklamówki ponad 30 tysięcy złotych i wyrzuciła je przez okno, po tym jak uwierzyła w historię przedstawioną jej przez oszustów. Kobieta została zmanipulowana i straciła swoje oszczędności. Jej pieniądze miały być zagrożone, a wyrzucenie ich przez okno nakazał rzekomy funkcjonariusz.Policjanci przypominają, że w żadnej sprawie nie działają w taki sposób i nie odbierają od nikogo gotówki.
KMP Gorzów Wlkp. -
Kryminalni zabezpieczyli pół kilograma narkotyków. 54-latek usłyszał zarzuty
Kryminalni z Żar zabezpieczyli pół kilograma marihuany oraz metaamfetaminę i zatrzymali 54-letniego mieszkańca województwa dolnośląskiego. Mężczyzna ukrył narkotyki w jednym z pomieszczeń na ternie swojej posesji. 54-latek usłyszał już zarzuty.
KPP Żary

