Aktualności

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa - sprawne narzędzie dbające o zdrowie i życie osób bezdomnych

Data publikacji 09.12.2022

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to aplikacja dla każdego, kto chce podzielić się z Policją swoimi spostrzeżeniami na temat zagrożeń występujących w jego miejscu zamieszkania, pracy, nauki czy wypoczynku. Jest to również narzędzie, dzięki któremu możemy pomóc osobom bezdomnym, szczególnie w okresie zimowym. Sama obsługa „Mapy” jest niezwykle intuicyjna i prosta, a jedno kliknięcie może uratować ludzkie życie.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest mobilnym narzędziem, które ma realny wpływ na poprawę naszego bezpieczeństwa. Spore grono obywateli, już od dawna komunikuje się z Policją właśnie za pośrednictwem „Mapy”. Zachęcamy również osoby, dla których aplikacja jest nowością, ale chciałyby realnie wpływać na stan bezpieczeństwa, do skorzystania z jej funkcjonalności. Po wpisaniu w dowolną wyszukiwarkę hasła: Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa lub po prostu KMZB, cały proces jej obsługi dzieje się niemal automatycznie i bardzo intuicyjnie – przekonaj się o tym sam! Co ważne, dzięki aplikacji możemy również pomagać. Pamiętajmy, że w katalogu dostępnych zagrożeń prócz tych, które dotykają nas bezpośrednio, są również takie, które mogą mieć wpływ na zdrowie i życie innych osób. Wśród tych zagrożeń wyróżnić można kategorię „osoba bezdomna wymagająca pomocy”. Znacznik ten staje się szczególnie ważny w okresie zimowym, gdy temperatury spadają poniżej zera. Ty zgłaszasz, my reagujemy, razem pomagamy! Używając Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, prosimy o skorzystanie z wszelkich dostępnych funkcjonalności, w tym szczególnie z możliwości dodania opisu, co ułatwi szybsze dotarcie policjantów do osób potrzebujących, a w konsekwencji być może uratuje komuś życie.

Prosimy o przekazywanie wszelkich informacji o miejscach pobytu osób bezdomnych wymagających pomocy. Niskie temperatury mogą stanowić zagrożenie dla ich zdrowia i życia. W przypadkach wymagających natychmiastowej interwencji Policji, prosimy o kontakt pod numerem alarmowym 112.

 

sierżant sztabowy Klaudia Biernacka

Komenda Powiatowa Policji w Sulęcinie

  • panel krajowej mapy zagrożeń bezpieczeństwa
  • policjant przekazuje mężczyźnie koc
  • ulotki o krajowej mapie zagrożeń bezpieczeństwa
  • krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa
  • plakat o krajowej mapie zagrożeń bezpieczeństwa
Powrót na górę strony