Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Zatrzymaj się i rozejrzyj – od tego może zależeć życie Twoje i Twoich bliskich
Trzy ofiary śmiertelne to tragiczny bilans wypadku z udziałem szynobusu i osobowego volvo. Policjanci pod nadzorem prokuratury badają okoliczności tego wypadku, do którego doszło na przejeździe kolejowym w Dąbrówce Wielkopolskiej. Przypominamy, że na przejazdach kolejowych OBOWIĄZKOWO należy się zatrzymać i rozejrzeć. Od tego może zależeć życie Twoje i Twoich najbliższych.
KPP Świebodzin -
Dwóch poszukiwanych w jednym aucie. Próba przekupienia policjantów i narkotyki w tle
Kontrola pojazdu przeprowadzona przez sulęcińskich policjantów okazała się być swoistą puszką Pandory. Uwagę mundurowych przykuł osobowy volkswagen, którego ujawnili w lesie na terenie gminy Torzym. W jego wnętrzu znajdowało się trzech mężczyzn, a dwóch z nich było osobami poszukiwanymi. 26 i 24-latek posiadali przy sobie marihuanę, a ten ostatni również amfetaminę. Dalej było tylko gorzej. 26-latek zaproponował policjantom korzyść majątkową za odstąpienie od zatrzymania. Reakcja patrolu mogła być tylko jedna, mężczyźnie założone zostały kajdanki, a pieniądze zabezpieczono jako dowód w sprawie. Cała trójka trafiła do policyjnych cel.
KPP Sulęcin -
RAZEM dla dobra zwierząt – wyjątkowe podziękowanie dla zielonogórskich policjantów
Kilka dni temu zielonogórską komendę odwiedzili przedstawiciele Biura Ochrony Zwierząt w Zielonej Górze. Komendant Miejski Policji w Zielonej Górze młodszy inspektor Maciej Sipek odebrał z rąk Izabeli Kwiatkowskiej list z podziękowaniami za współpracę i wsparcie jakiego policjanci udzielają inspektorom Biura Ochrony Zwierząt. Mundurowych odwiedziły również dwie „czworonożne inspektorki” - Tosia i Zuzia.
KMP Zielona Góra -
Strzelał z pistoletu na metalowe kulki, groził i uderzał pałką teleskopową. Został zatrzymany przez policjantów
Policjanci z Gubina zatrzymali 24-latka, który w czwartek (14 lipca) strzelał z pistoletu na kulki metalowe do pracowników firmy przeprowadzkowej, a jednego z nich dodatkowo uderzył pałką teleskopową oraz groził mu. Mieszkaniec Gubina swoje zachowanie tłumaczył spożytym alkoholem. W trakcie zatrzymania miał on ponad promil alkoholu w organizmie. Podczas przesłuchania usłyszał zarzut narażenia innych osób na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu oraz gróźb karalnych. Teraz grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.
KPP Krosno Odrzańskie -
Lubuski policjant ponownie na podium w Ogólnopolskim Maratonie Kolarstwa Górskiego
W niedzielę (3 lipca) młodszy aspirant Jakub Komar - dzielnicowy słubickiej komendy - po raz kolejny stanął na podium w Ogólnopolskim Maratonie MTB Kaczmarek Electric w Polkowicach. Pokonał on dystans 47 kilometrów zajmując trzecie miejsce w kategorii Open i trzecie miejsce w kategorii M3. Walka była niezwykle zacięta i wyrównana, a do pełnego zwycięstwa zabrakło zaledwie 4 sekundy. Jakub udowadnia, że jest w formie i będzie godnym rywalem dla innych zawodników w zbliżających się Szosowych Mistrzostwach Polski policjantów podczas Tour de Pologne.
KPP Słubice -
Intensywne poszukiwania zaginionego 76-latka z Rzeczycy
Około 100 policjantów przy wsparciu strażaków, ratowników i mieszkańców codziennie szuka zaginionego 76-latka z Rzeczycy. Mężczyzna, który zaginął w piątek (15 lipca) ma trudności z poruszaniem się i korzysta z pomocy kul. Jeśli ktokolwiek widział mężczyznę, proszony jest o pilny kontakt z Komendą Powiatową Policji w Świebodzinie bądź dzwoniąc na numer alarmowy 112.
KPP Świebodzin -
Nie zostawiajmy wartościowych przedmiotów w pojazdach! Okazja może skusić złodzieja!
Zielonogórscy policjanci wielokrotnie apelowali do kierowców o niepozostawianie w pojazdach wartościowych przedmiotów. Niestety często okazuje się, że takie zachowanie może prowokować do działania złodziei. Przekonał się o tym mieszkaniec jednego z osiedli, który w ciągu jednej nocy stracił sprzęt turystyczny warty ponad sześć tysięcy złotych.
KMP Zielona Góra -
Wymiany doświadczeń i transfer wiedzy polskich i niemieckich policjantów w ramach współpracy transgranicznej
Kolejna część Projektu pod nazwą „Rodzaje służb prewencyjnych – wymiana doświadczeń i transfer wiedzy w ramach współpracy transgranicznej” za nami. Tym razem to niemieccy koledzy dzielili się swoimi doświadczeniami z policjantami z Polski. Omawiane był zagadnienia związane z pracą dzielnicowych, wyszkolenia oraz zastosowania psów służbowych podczas działań, a także używanie paralizatorów i kamer nasobnych. Gospodarzami byli funkcjonariusze z Dyrekcji Policji Wschód we Frankfurcie nad Odrą.
KWP Gorzów Wlkp. -
Cios Lubuskiej Policji w mafię śmieciową
Lubuska Policja przy ścisłej współpracy z Prokuraturą Okręgową w Szczecinie rozbiła zorganizowana grupę przestępczą, która w wyniku przestępczego procederu pozyskiwała, a następnie zakopywała odpady w ziemi czyniąc sobie z tego stałe źródło dochodu. Łącznie do środowiska naturalnego trafiło co najmniej pół mln metrów sześciennych różnego rodzaju odpadów, a przestępcy wzbogacili się w ten sposób bezprawnie nawet o kilka milionów złotych.
KWP Gorzów Wlkp. -
Blisko tragedii na przejeździe kolejowym - policjanci apelują o ostrożność
Pośpiech i brak ostrożności podczas przejeżdżania przez przejazd kolejowy to czynniki zwiększające ryzyko niebezpiecznych zdarzeń. O dużym szczęściu może mówić kobieta, która nie upewniła się czy może bezpiecznie przejechać przez przejazd kolejowy niestrzeżony i w sobotę (16 lipca) wjechała wprost pod nadjeżdżający pociąg relacji Zielona Góra – Wrocław. Kierująca odniosła niezagrażające jej życiu obrażenia, natomiast samochód został doszczętnie zniszczony.
KMP Zielona Góra -
Świebodzińscy policjanci prowadzą poszukiwania za osobą zaginioną
Zaginionym jest Bohdan Czerniak, 76 lat. Mężczyzna mieszka sam. Ostatni raz widziany był przez mieszkańców w piątek (15 lipca) w miejscowości Rzeczyca około godziny 13:00 w rejonie transformatora. Najprawdopodobniej do mieszkania nie powrócił od tamtej pory. Ma trudności z poruszaniem się, korzysta z kul. Do chwili obecnej nie powrócił do miejsca zamieszkania ani nie nawiązał kontaktu z rodziną. Ktokolwiek ma informacje o zaginionym proszony jest o kontakt ze świebodzińską Policją pod numerem 47 79 35 211 lub numerem alarmowym 112.
KPP Świebodzin -
STOP agresji wobec interweniujących policjantów! Kolejny areszt za czynną napaść na funkcjonariuszy
Najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie 40-latek, który podczas prowadzonej wobec niego interwencji w brutalny sposób zaatakował policjantów. Profesjonalizm funkcjonariuszy doprowadził do szybkiego zatrzymania agresora. Przypominamy, że ataki na interweniujących policjantów nie będą akceptowane. Mężczyźnie grozi do 10 lat pozbawienia wolności.
KPP Nowa Sól -
Jak nie zaginąć w lesie? - Lubuska Policja informuje i przestrzega
Idąc do lasu zadbaj o bezpieczeństwo swoje i swoich bliskich. Tylko każdego roku lubuscy policjanci podejmują kilkadziesiąt akcji związanych z poszukiwaniem zaginionych w lasach naszego regionu. W działaniach tych udział biorą duże siły policyjne funkcjonariuszy wielu pionów, którzy są do dyspozycji zaginionych i często są ich jedynym ratunkiem. Zatem oprócz koszyka, nie zapomnij o rozsądku i kilku zasad bezpieczeństwa, które mogą uratować Ci życie !
KWP Gorzów Wlkp. -
Policjanci zabezpieczyli prawie trzy tony nielegalnego tytoniu
Lubuscy policjanci codziennie skutecznie walczą z przestępczością i wszelkimi jej przejawami na terenie całego województwa. Zatrzymują osoby zajmujące się produkcją i wprowadzaniem do obrotu nielegalnego towaru. Tym razem funkcjonariusze zabezpieczyli sporą ilość tytoniu. Skarb Państwa mógł stracić ponad 2,2 mln zł. Zatrzymany do sprawy mężczyzna usłyszał już zarzuty i za proceder, o który jest podejrzany odpowie przed sądem – grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności.
KPP Nowa Sól -
W zemście za zgłoszenie poprzebijał opony – został zatrzymany. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności
Notorycznie hałasem 35-latek ze Świebodzina zakłócał spokój swoim sąsiadom. Interweniujący policjanci ukarali mężczyznę mandatem, a ten w ramach zemsty postanowił przebić nożem opony w aucie, tłumacząc: „kolega widział, jak rozmawiała z Policją”. Został zatrzymany przez Policjantów i noc spędził w policyjnej celi. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.
KPP Świebodzin -
Dbamy, aby letni wypoczynek zawsze był bezpieczny
Policjanci z przedstawicielami sanepidu oraz straży pożarnej sprawdzają, czy półkolonie zorganizowane zostały w bezpieczny sposób. Podczas spotkań rozmawiamy z dziećmi o zagrożeniach w sieci i bezpiecznych zachowaniach nad wodą. Wspólne działania potrwają do końca wakacji.
KPP Żary -
Łączymy siły dla bezpieczeństwa osób wypoczywających nad wodą
Policjanci i strażacy ze Strzelec Krajeńskich połączyli siły, aby jeszcze skuteczniej dbać o bezpieczeństwo w czasie sezonu letniego. Tłumy na plażach i w wodzie, to widok na wielu kąpieliskach. W takich warunkach trzeba jednak pamiętać o bezpieczeństwie. Dlatego wspólne patrole policjantów i strażaków, to nie tylko potwierdzenie doskonałej współpracy obu służb, ale przede wszystkim gwarancja bezpieczeństwa osób wypoczywających nad wodą.
KPP Strzelce Kraj. -
Taki dzielnicowy to skarb - uratował życie 92-latka
Dzielnicowy z komisariatu I Policji w Zielonej Górze starszy sierżant Jacek Potocki udowodnił swoją postawą, że jest właściwą osobą na właściwym miejscu. Dzięki swojemu zaangażowaniu w obowiązki dzielnicowego, uratował starszego mężczyznę, który potrzebował natychmiastowej pomocy. Wypełniając swoje obowiązki dzielnicowy pokazał w ten sposób ile znaczą słowa „Pomagamy i chronimy”.
KMP Zielona Góra -
Silny wiatr przewrócił łódź. Dzielnicowi ruszyli z pomocą, za co dostali wyjątkowe podziękowania
„Po prostu uratowali mnie, chciałbym, aby Pan wiedział, jakich ma Pan ludzi” – do świebodzińskiej komendy zgłosił się mężczyzna, który chciał podziękować za pomoc, jakiej udzielili mu policyjni wodniacy, kiedy jego łódź uległa wywróceniu, a on sam znalazł się w bardzo trudnej sytuacji. Dzielnicowi regularnie w okresie letnim patrolują jeziora w powiecie świebodzińskim, czuwając nad bezpieczeństwem wypoczywających.
KPP Świebodzin -
Intensywne poszukiwania prowadzone z ziemi i powietrza – zaginiona 73-latka odnalazła się cała i zdrowa
Po przyjęciu zawiadomienia o zaginięciu 73-letniej mieszkanki Gozdnicy ogłoszono alarm dla wszystkich żagańskich policjantów. Jak ustalono, kobieta we wczesnych godzinach porannych wyszła na jagody i do wieczora nie wróciła do domu. Zaangażowano bardzo duże siły i środki, aby znaleźć kobietę całą i zdrową. W nocy i dzień szukali jej policjanci z całego garnizonu lubuskiego, strażacy, funkcjonariusze Żandarmerii Wojskowej i Służby Leśnej, a także mieszkańcy. Użyto psów tropiących, helikoptera z noktowizorem, dronów oraz quadów i samochodów terenowych. Na szczęście starsza kobieta odnalazła się cała i zdrowa, spędzając w lesie ponad dwie doby.
KPP Żagań

