Aktualności

Działania lubuskich policjantów dla bezpieczeństwa na drodze

Data publikacji 28.12.2022

Policjanci krośnieńskiej komendy pierwszy poświąteczny dzień rozpoczęli od kontroli trzeźwości kierowców, którzy tego dnia postanowili wsiąść za kierownicę. Przeprowadzone od wczesnych godzin rannych badania trzeźwości nie wykazały żadnych nieprawidłowości.

Pogody jaką obserwujemy w ostatnim czasie wymaga od kierowców skupienia, szybkiego dostosowania stylu jazdy i prędkości do warunków panujących na drodze, a także zachowania czujności za kierownicą. Ta ciągła zmienność temperatur połączonych z opadami deszczu czy też śniegu sprawiają, że w krótkim czasie nawierzchnia staje się śliska. Dla wielu osób, jazda w takich warunkach sprawia duże trudności. Ponadto zagrożeniem dla nich są kierowcy, którzy zdecydowali się wyjechać na drogę będąc pod wpływem alkoholu. Przeciwdziałając niebezpiecznym sytuacjom, policjanci krośnieńskiej drogówki rozpoczęli pierwszy poświąteczny dzień od kontroli stanu trzeźwości kierowców. Cieszy fakt, że prowadzone od wczesnych godzin rannych kontrole nie wykazały żadnych nieprawidłowości. Mamy jednak świadomość, że w dalszym ciągu zdarzają się przypadki jazdy na „podwójnym gazie”. Dlatego prowadzenie wzmożonych działań kontroli trzeźwości kierowców będzie przez policjantów kontynuowane.

Przypominamy wszystkim kierowcom, że wsiadanie za kierownicę pod działaniem alkoholu, to nieodpowiedzialne zachowanie, które może skutkować zagrożeniem zdrowia i życia nie tylko dla samego kierowcy, ale również dla innych osób. Zgodnie z kodeksem karnym za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

 

komisarz Justyna Kulka

Komenda Powiatowa Policji w Krośnie Odrzańskim

  • Policjantka stoi przy radiowozie i kontroluje ruch
  • Policjantka sprawdza trzeźwość kierowców
  • Policjantka zatrzymuje pojazd do kontroli
  • Czapka policyjna oraz urządzenie do sprawdzania trzeźwości na desce rozdzielczej radiowozu
  • Policjantka bada trzeźwość kierowcy
  • Policjantka bada trzeźwość kierowcy
Powrót na górę strony