Aktualności

Gdy spada temperatura, wzrasta troska policjantów o los bezdomnych. Ty także pomóż i skorzystaj z mapy zagrożeń!

Data publikacji 20.01.2023

Od kilku dni, zima w województwie lubuskim przypomina o sobie w zdecydowany sposób. Temperatura powietrza znów spadła mocno poniżej zera, do tego siarczysty mróz, opady śniegu oraz deszczu. Dla osób bezdomnych, nieporadnych życiowo, czy też znajdujących się w stanie upojenia alkoholowego, oznacza to bardzo trudny czas walki o zdrowie i życie. Ramię w ramię wraz z osobami potrzebującymi, stają policjanci w myśl idei „pomagamy i chronimy”. Mundurowi przez cały okres jesienno – zimowy kontrolują miejsca przebywania osób potrzebujących pomocy. Gdy tylko spada temperatura, takich kontroli jest znacznie więcej. Jeśli chcesz wspomóc służby w walce o ludzkie życie, skorzystaj z aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Od kilku dni, zima w województwie lubuskim przypomina o sobie w zdecydowany sposób. Temperatura powietrza znów spadła mocno poniżej zera, do tego siarczysty mróz, opady śniegu oraz deszczu. Dla osób bezdomnych, nieporadnych życiowo, czy też znajdujących się w stanie upojenia alkoholowego, oznacza to bardzo trudny czas walki o zdrowie i życie. Ramię w ramię wraz z osobami potrzebującymi, stają policjanci w myśl idei „pomagamy i chronimy”. Mundurowi przez cały okres jesienno – zimowy kontrolują miejsca przebywania osób potrzebujących pomocy. Gdy tylko spada temperatura, takich kontroli jest znacznie więcej. Do działań ruszają funkcjonariusze wszystkich pionów – prewencji, kryminalnego oraz ruchu drogowego. Podczas codziennych czynności, „zaglądają” w miejsca gdzie schronienia szukać mogą osoby bezdomne. Bardzo ważnym elementem w tym zakresie jest również współpraca mundurowych z lokalnym samorządem. Szybka i sprawna wymiana informacji między instytucjami pomocowymi jest gwarantem dotarcia wszędzie tam, gdzie ktoś potrzebuje wsparcia służb.

W tym wymagającym czasie, policjanci są także wyjątkowo wyczuleni na osoby nadużywające alkoholu. Często solidna dawka procentów powoduje, że zasypiają na parkowych ławkach lub przewracają się na ziemię, nie mając siły wstać i iść dalej. Mundurowi, dobrze wiedzą, że zawsze w takiej sytuacji należy interweniować, ponieważ od tego może zależeć ludzkie zdrowie i życie. Dokładnie tak stało się w przypadku kobiety, którą funkcjonariusze uratowali przed zamarznięciem.

Przypominamy również o znanym już Państwu narzędziu jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dzięki tej aplikacji, każdy kto posiada wiedzę o osobie potrzebującej interwencji i pomocy służb, nie wychodząc z domu, może uratować ludzkie życie. W porze zimowej szczególnego znaczenia nabiera dostępny w aplikacji znacznik „osoba bezdomna wymagająca pomocy”. To dzięki niemu, policjanci mogą szybko zlokalizować osoby potrzebujące i udzielić im niezbędnego wsparcia.

 

sierżant sztabowy Klaudia Biernacka

Komenda Powiatowa Policji w Sulęcinie

  • radiowóz stoi przy pustostanie
  • zaśnieżona okolica widziana z okna
  • policjanci sprawdzają pustostan
  • policjant sprawdza pustostan
  • miejsce przygotowane do spania w pustostanie
  • policjant idzie wzdłuż pustostanu
  • informacja o Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 20.83 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony