Aktualności

Poznajcie Marka – nowego funkcjonariusza Lubuskiej Policji

Data publikacji 19.01.2023

Wraz z początkiem 2023 roku, ruszamy z nowym cyklem artykułów pod nazwą „Poznajcie naszych policjantów”. Będziemy przedstawiać w nim sylwetki funkcjonariuszy, którzy dołączyli do obsady Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie. Dowiemy się kim są, jakie mają plany i marzenia, a co najważniejsze dlaczego to właśnie z mundurem postanowili związywać swoją zawodową drogę. Być może, staną się oni inspiracją dla tych osób, które od dawna zastanawiają się nad służbą w Policji lub wskażą nowy kierunek, dla tych którzy nigdy wcześniej o niej nie pomyśleli. A więc… poznajcie Marka – nowego policjanta w naszej jednostce.

4 stycznia 2023 roku, 49 policjantek i policjantów wypowiedziało słowa roty ślubowania, dołączając tym samym w poczet ponad 2500 funkcjonariuszy województwa lubuskiego. Ten dzień bez wątpienia stał się początkiem niezwykłej policyjnej misji na rzecz drugiego człowieka. Jednym z tych policjantów jest Marek, który właśnie rozpoczął służbę w Komendzie Powiatowej Policji w Sulęcinie. Jest on drugą postacią, którą przedstawiamy w ramach cyklu „Poznajcie naszych policjantów”. Pierwsza była Patrycja. Link do komunikatu o naszej nowo przyjętej policjantce znajduje się poniżej:

Poznajcie Patrycję – nową funkcjonariuszkę Lubuskiej Policji

Poznajcie Marka!

Marek ma 39 lat. Mieszka na terenie gminy Słońsk. Jest dumnym mężem i tatą trójki wspaniałych dzieci. Wcześniej pracował jako spawacz. O służbie w Policji pierwszy raz pomyślał 18 lat temu. Co sprawiło, że dopiero teraz ma na sobie granatowy mundur? Jak sam mówi „ciężko było się odważyć”. Jedno jest pewne, przez te wszystkie lata, przed wstąpieniem do formacji, nie próżnował. Marek to człowiek wielu zajęć i pasji. Prowadzi małe gospodarstwo rolne. Hoduje gołębie, które wypuszcza na zawodach, w tak zwanych „lotach”. Jest miłośnikiem motoryzacji. W wolnych chwilach odrestaurowuje motocykle z okresu PRL-u. Obecnie „dłubie” przy kultowym WSK. Już od dziecka czuł silną potrzebę pomagania słabszym. Opowiedział nam o wielu sytuacjach, w których ratował ludzkie życie i zdrowie, na przykład gdy na kąpielisku topił się młody chłopiec. Jest szczególnie wrażliwy na krzywdę dzieci.

39-latek, jak chyba zdecydowana większość kandydatów do służby, najbardziej bał się testu psychologicznego. „Jest to ten etap, do którego tak naprawdę nie można się przygotować. Albo się nadajesz, albo nie” – mówi Marek. W jego przypadku nie było wątpliwości – nadaje się! To, co bez wątpienia było kolejną z głównych motywacji służby w Policji, to stabilność zatrudnienia. Młody funkcjonariusz podkreśla, że gdy ma się rodzinę, to staje się to bardzo ważnym aspektem. Marek jest ciekawy tego co będzie. Na razie nie ma na siebie konkretnego pomysłu w formacji. Jak sam mówi „Na pewno chcę się sprawdzić na pierwszej linii, tak aby poznać ten fach od podszewki”. To, co trochę smuci to rozłąka z żoną i dziećmi na czas szkolenia, ale myślę, że po wszystkim wyjdziemy z tego silniejsi jako rodzina”.

Nie pozostaje nam więc nic innego jak mocno trzymać kciuki za szybkie i pomyślne przejście szkolenia podstawowego przez Marka i wyczekiwać pierwszych wspólnych służb. Jesteśmy też przekonani, że cała rodzina naszego policjanta już teraz jest z niego bardzo dumna i wspiera go na każdym kroku.

Jeśli Ty również zastanawiasz się nad służbą w Policji, zapraszamy do kontaktu z kadrami sulęcińskiej jednostki, osobiście lub pod numerem telefonu: 47 79 312 70. Zapraszamy również do odwiedzenia naszej strony internetowej, a dokładniej zakładki „Zostań jednym z nas”, gdzie znajdziesz cały zakres aktualnych informacji o procedurze rekrutacyjnej. Link do strony znajduje się poniżej:

SŁUŻBA W POLICJI - DOBÓR

Dołącz do najlepszych!

 

sierżant sztabowy Klaudia Biernacka

Komenda Powiatowa Policji w Sulęcinie

Powrót na górę strony