Aktualności

Jechał za szybko, ma dożywotni zakaz kierowania. Jego sprawa trafi do sądu

Data publikacji 18.01.2023

Policjanci ruchu drogowego z grupy SPEED zatrzymali kierowcę, który w terenie zabudowanym znacznie przekroczył prędkość. Mężczyzna w ogóle nie powinien kierować, bo ma dożywotni zakaz. Kierowcę czeka sporo kłopotów, jego sprawa trafi do sądu.

Policjanci grupy SPEED z gorzowskiej komendy przez cały rok działają na drogach powiatu i miasta, eliminując z dróg kierowców, którzy lekceważą przepisy. W 2022 roku funkcjonariusze z tej grupy skontrolowali  prawie 4,5 tysiąca kierowców, z których prawie 3,5 tysiąca zostało ukaranych za przekroczenie prędkości. Kolejny kierujący, nie tylko jechał niezgodnie z ograniczeniami, ale złamał także inne przepisy prawa.

We wtorek (17 stycznia) mundurowi kontrolowali kierowców w Ludzisławicach. Po godzinie 12 zauważyli auto, które już na pierwszy rzut oka jechało za szybko. Funkcjonariusze postanowili więc sprawdzić jego prędkość. Okazało się, że kierowca jechał 137 kilometrów na godzinę w terenie zabudowanym. Prędkość aż o 87 kilometrów na godzinę za duża musiała zakończyć się zatrzymaniem do kontroli. Szybko okazało się jednak, że kierowca w ogóle nie powinien kierować. 40-latek ma dożywotni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi, o czym zdecydował sąd w 2021 roku. Auto musiało zostać przekazane innej osobie.

Policjanci zdecydowali, by w tej sytuacji, za znaczne przekroczenie prędkości nie nakładać mandatu karnego, ale skierować wniosek o ukaranie do sądu. Oprócz tego 40-latek będzie odpowiadał za złamanie sądowego zakazu kierowania pojazdami.

 

komisarz Grzegorz Jaroszewicz

Komenda Miejska Policji w Gorzowie Wielkopolskim

Powrót na górę strony