Aktualności
Rozmiar czcionki
-
12 zarzutów i areszt za kradzież kart płatniczych
Zielonogórscy policjanci z Komisariatu I Policji zatrzymali mężczyznę, który kradł karty płatnicze w szpitalu, przedszkolu, przychodni zdrowia i samochodzie, a następnie płacił z nimi za zakupy. Policjanci przedstawili 36-latkowi 12 zarzutów, a sąd zdecydował o aresztowaniu go na 3 miesiące.
KMP Zielona Góra -
Wrażliwy na krzywdę innych - dzielnicowy pomaga podczas kwarantanny
Aspirant sztabowy Tomasz Dzikowski od 14 lat pomaga mieszkańcom i służy im dobrą radą. Na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Międzyrzeczu wpłynęły podziękowania dla niego od mieszkanki Międzyrzecza, za pomoc i wsparcie podczas kwarantanny.
KPP Międzyrzecz -
Profesjonalne działanie służb w związku z niebezpiecznym znaleziskiem
Świebodzińscy policjanci z Nieetatowej Grupy Rozpoznania Minersko-Pirotechnicznego skierowani zostali na jedną z posesji, gdzie mieszkańcy podczas pogłębiania studni, wykopali granat moździerzowy z czasów II Wojny Światowej. Mundurowi wraz ze strażakami ewakuowali pobliskich mieszkańców i zabezpieczyli obszar. Pocisk został podjęty przez patrol saperski z jednostki wojskowej w Krośnie Odrzańskim.
KPP Świebodzin -
Spłonęło 11 aut o łącznej wartości pół mln zł. Podpalacz już w rękach policjantów
Policjanci z Komisariatu II Policji zatrzymali wczoraj mężczyznę podejrzanego o podpalenie samochodów w Zielonej Górze w październiku 2019 roku oraz w lutym i marcu 2020 roku. Zniszczonych zostało 11 samochodów, a straty wyniosły niemal pół miliona złotych Prokuratura Rejonowa w Zielonej Górze wystąpi dzisiaj o areszt dla zatrzymanego.
KMP Zielona Góra -
Minuty grozy dla mieszkańców. 25-latek groził wysadzeniem kamienicy
Kożuchowski patrol Policji zatrzymał 25-letniego mężczyznę, który groził, że podpali petardą butlę z gazem i wysadzi kamienicę. Mundurowi, którzy zdawali sobie sprawę, że liczy się każda sekunda, zareagowali błyskawicznie i nie dopuścili do tragedii. Funkcjonariusze przybyli na miejsce w niespełna dwie minuty.
KPP Nowa Sól -
Uderzył w drzewo, a auto stanęło w płomieniach. Kierujący miał ponad 1,5 promila alkoholu
Kierując volkswagenem mając ponad 1,5 promilem alkoholu w organizmie uderzył w drzewo. Mężczyzna uciekł z miejsca zdarzenia, a auto stanęło w płomieniach. Ogień przeniósł się na tereny leśne, na których panuje susza. Błyskawiczna akcja służb doprowadziła do ugaszenia pożaru i szybkiego zatrzymania pijanego kierowcy.
KPP Świebodzin -
Pobili, okradli i uciekli – napastnicy zatrzymani i aresztowani
Policjanci Żar ustalili i zatrzymali dwie osoby podejrzane o dokonanie rozboju. Mężczyźni pobili pokrzywdzonego, zabrali mu telefon i uciekli. Sąd przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej w Żarach oraz Policji i zastosował środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu. Mężczyznom może grozić do 12 lat pozbawienia wolności.
KPP Żary -
Zatrzymany za kradzież pieniędzy z kościelnych puszek
Sulechowscy policjanci zatrzymali wczoraj mężczyznę, który w sobotę rano włamał się do kościoła w centrum miasta i ukradł pieniądze z kościelnych puszek. To dobrze znany policjantom 41-letni sulechowianin, sprawca kradzieży i włamań, który ma już na swoim koncie wyroki i pobyty w więzieniu.
KMP Zielona Góra -
Policjanci pomagają w walce z epidemią i wręczają maseczki
Krośnieńscy policjanci wspomagani przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej, Żandarmerii Wojskowej oraz żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej sprawdzają czy mieszkańcy stosują się do obowiązujących obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa. Funkcjonariusze przypominają o obowiązku zasłaniania nosa i ust w przestrzeni publicznej. Napotkane przez mundurowych osoby, które nie posiadały maseczek otrzymały je od nich w prezencie.
KPP Krosno Odrzańskie -
Jesteśmy wdzięczni za każdą iskierkę nadziei na lepsze jutro
Każdego dnia lubuscy policjanci wspomagani funkcjonariuszami innych służb realizują działania związane z walką z koronawirusem. Trudne czynności sprawiają, że służby te do łatwych nie należą. Dlatego taki zastrzyk pozytywnej energii, jaki policjanci otrzymali od uczniów Szkoły Podstawowej numer 2 w Witnicy z pewnością jest krzepiący i daje motywację do dalszej pracy. Dziękując zapewniamy, że jesteśmy dla Was i nie ustaniemy w wysiłkach, aby ten trudny czas jak najszybciej minął.
-
Rozbił auto i uciekł. Szybko zatrzymany kierowca był pijany i posiadał amfetaminę
Policjanci z Gubina w niespełna pół godziny od zgłoszenia zatrzymali 29-latka, który rozbił swój samochód o ogrodzenie i uciekł. Jak się okazało, powodem jego ucieczki był stan w jakim się znajdował. Miał bowiem blisko dwa promile alkoholu w organizmie. Ponadto odpowie on również za posiadanie amfetaminy, którą ujawnili przy nim policjanci. Mężczyzna usłyszał już po zarzuty.
KPP Krosno Odrzańskie -
Poszukiwany listem gończym prowadził auto mimo podwójnego zakazu
Policjanci prewencji udaremnili dalszą jazdę kierowcy citroena. Mężczyzna po spotkaniu ze stróżami prawa spędzi kilka najbliższych miesięcy „za kratkami”. Był poszukiwany listem gończym wydanym przez sąd w Świebodzinie. Ponadto za lekceważenie dwóch sądowych zakazów kierowania pojazdami mechanicznymi czeka go sprawa karna.
KPP Krosno Odrzańskie -
Próbowali ukraść busa wartego 80 tysięcy złotych – policjanci zatrzymali trzy osoby
Trzech mężczyzn odpowie przed sądem za usiłowanie kradzieży busa marki Fiat Ducato wartego 80 tysięcy złotych. Choć nie udało im się odjechać autem, to za tego typu przestępstwo grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.
KPP Międzyrzecz -
Niebiesko–zielone patrole. Policja i Żandarmeria wspólnie przeciwko rozprzestrzenianiu się wirusa
Wszyscy trzymamy jedną linię – gotowi do niesienia pomocy. Mundurowi każdego dnia dokładają wszelkich starań, aby żniwo wirusa było jak najmniej obfite. Ich działania w głównej mierze opierają się na kontroli przestrzegania obowiązku kwarantanny, a także wprowadzonych obostrzeń chociażby w zakresie zakazu grupowania się osób. W tej materii lubuska Policja bardzo mocno wpierana jest przez Żandarmerię Wojskową. Praktycznie nie ma dnia, aby w naszym garnizonie na ulice nie wyszły niebiesko – zielone patrole.
KPP Sulęcin -
Kolejny cios w nielegalne kasyno. Nawet 300 tysięcy złotych kary
Krośnieńscy policjanci zatrzymali w pseudokasynie poszukiwanego 23-latka, który schował się przed nimi za jednym z automatów do gier. Teraz mężczyzna usłyszy zarzuty i najbliższe miesiące spędzi „za kratkami”. Nielegalne automaty zostały zabezpieczone przez funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej, którzy będą prowadzili dalsze czynności w tej sprawie. Właścicielowi lokalu może grozić nawet do 300 tysięcy złotych kary.
KPP Krosno Odrzańskie -
Pomóżmy córeczce policjanta
Lenka, córeczka zielonogórskiego policjanta starszego sierżanta Pawła Siewierskiego potrzebuje specjalistycznego leczenia po ciężkim poparzeniu. Pomóżmy małej Lence, a dzięki temu wesprzemy również jej tatę, który ze spokojem będzie mógł pełnić służbę w patrolu dbając o bezpieczeństwo mieszkańców naszego powiatu.
KMP Zielona Góra -
Pani nie wiedziała o konieczności zakrywania twarzy. Maseczkę podarowali jej przejeżdżający policjanci
Podczas patrolu policjanci napotkali na spacerze przemiłą starszą Panią, której w natłoku informacji umknął nowy obowiązek zasłaniania twarzy. Policjanci wobec tego podarowali jej jedną z własnych, wielorazowych maseczek. Rozmowa była tak miła, że postanowili ją uwiecznić. Pomagamy i chronimy. Pamiętajmy o akcji #ZAKRYJTWARZ
KPP Świebodzin -
Schorowany mężczyzna nie wiedział gdzie się znajduje – pomogli policjanci
Empatia, zrozumienie i wspólne działania policjantów pomogły w odnalezieniu schorowanego mężczyzny i zorganizowaniu niezbędnej pomocy. Sytuacja była bardzo poważna, bo 68-latek miał wcześniej problemy zdrowotne i nie było z nim żadnego kontaktu. Dyżurnej udało się ostatecznie dodzwonić do mężczyzny, jednak kontakt z nim był bardzo utrudniony, gdyż nie potrafił powiedzieć, gdzie się znajduje. Dzięki umiejętnie prowadzonej rozmowie policjantki z 68-latkiem szybko udało się zorganizować pomoc. W rozwiązaniu tej trudnej sytuacji strzeleckich policjantów wsparli policjanci z Gorzowa i Choszczna.
KPP Strzelce Kraj. -
Miał być na kwarantannie. Pijany podróżował pociągiem po Polsce
Zamiast przebywać na kwarantannie w domu, pił alkohol i podróżował pociągiem. Policjanci zostali wezwani do awanturującego się mężczyzny w pociągu relacji Poznań – Słubice. Po ustaleniu personaliów mężczyzny okazało się, że powinien być on na kwarantannie w Zgierzu. Został przekazany służbom medycznym. Poniesie on poważne konsekwencje swojego lekkomyślnego zachowania.
KPP Świebodzin -
Wyjątkowe podziękowania dla policjantów za „troskę i wsparcie duchowe”
Mieszkanka Iłowej podziękowała swojemu dzielnicowemu oraz pozostałym funkcjonariuszom iłowskiego komisariatu za „troskę i wsparcie duchowe”. Podziękowanie dotyczyło codziennych wizyt policjantów podczas odbywania przez nią kwarantanny domowej. Opieka i słowa otuchy były ważne w czasie tych trudnych dni. Dziękujemy za ten gest - każde dobre słowo pokrzepia do dalszego działania.
KPP Żagań