Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Żywioł trawił kamienicę. W ewakuacji mieszkańców szybko pomogli policjanci
Funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo- Interwencyjnego żagańskiej jednostki podczas nocnej służby zauważyli pożar kamienicy. Natychmiast zostały powiadomione służby ratownicze. Policjanci szybko weszli do budynku i pomogli wydostać się z mieszkań domownikom. Dzięki skoordynowanym działaniom w wyniku pożaru nikt nie ucierpiał.
KPP Żagań -
List ministra Mariusza Kamińskiego do funkcjonariuszek i funkcjonariuszy Policji
Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Mariusz Kamiński w związku z działaniami podejmowanymi w ubiegły weekend w Warszawie oraz atakami prowadzonymi głównie za pośrednictwem mediów społecznościowych skierował do policjantek i policjantów list, w którym podkreślił, że podstawowym zadaniem państwowym Policji jest egzekwowanie obowiązującego prawa. Minister zapewnił, że nie ma zgody na atakowanie, zarówno podczas demonstracji, jak i później w internecie, funkcjonariuszy Policji będących na służbie i wzorowo wykonujących powierzone zadania. Szef MSWiA wyraził swój wielki szacunek i uznanie dla ciężkiej policyjnej służby.
KWP Gorzów Wlkp. -
Kryminalni odzyskali skradziony samochód w kilka minut
Wschowscy kryminalni zatrzymali 42-latka, który w rejonie jednego z lombardów ukradł samochód. Policjanci zebrali wiele dowodów, jednak kluczowy był zapis z monitoringu. Funkcjonariusze szybko ustalili personalia podejrzanego, który po kilku minutach został zatrzymany na jednej z ulic we Wschowie.
KPP Wschowa -
Brawura i prędkości przekraczające 200 kilometrów na godzinę- Grupa SPEED eliminuje niebezpieczne zachowania na drodze
Zielonogórscy policjanci działający w specjalnej grupie SPEED zatrzymali prawa jazdy kierowcom, którzy za nic mają sobie ograniczenia prędkości. „Rekordziści”, których skontrolował policyjny wideorejestrator mieli na liczniku nawet 192 i 212 kilometry na godzinę. Osób, które decydują się na zbyt szybką jazdę muszą liczyć się z poważnymi konsekwencjami.
KMP Zielona Góra -
Do kradzionych aut tankował paliwo, za które nie płacił. Kryminalni zatrzymali podejrzanego
Mieszkaniec powiatu sulęcińskiego swoją przestępczą działalnością spowodował straty o łącznej wartości prawie 15 tysięcy złotych. Do chwili obecnej usłyszał 5 zarzutów kradzieży, kradzieży z włamaniem oraz niezatrzymania się do kontroli drogowej. W toku prowadzonych czynności kryminalni powiązali mężczyznę z kolejnymi zdarzeniami. Wszystko wskazuje na to, że lista zarzutów będzie znacznie dłuższa.
KPP Sulęcin -
Skakał po samochodach w centrum miasta. Chuligan zatrzymany przez policjantów
Policjanci z I Komisariatu Policji w Zielonej Górze wyjaśniają okoliczności uszkodzenia trzech samochodów w centrum miasta. Jeden z podejrzanych został zatrzymany tuż po zdarzeniu przez funkcjonariuszy ruchu drogowego. Za to przestępstwo grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.
KMP Zielona Góra -
Policjantka w wolnym czasie pomogła zatrzymać nietrzeźwego kierowcę
Jedna z funkcjonariuszek kryminalnych słubickiej komendy pokazała, że policjantem jest się przez całą dobę. W czasie wolnym od służby zauważyła mężczyznę, który pijąc piwo i paląc tzw. „skręta” wsiadł do samochodu i odjechał. Policjantka ruszyła za nim i powiadomiła dyżurnego. Dzięki jej reakcji nieodpowiedzialny kierowca został szybko zatrzymany i odpowie za swoje zachowanie.
KPP Słubice -
Komendant Główny Policji do Policjantów
Komendant Główny Policji, gen. insp. Jarosław Szymczyk w związku z coraz częściej pojawiającymi się atakami hejtu i bezpośrednich gróźb wobec policjantów i pracowników Policji oraz ich rodzin, w specjalnym liście zapewnił, że zawsze będzie bronił godności i dobrego imienia Policji oraz jej funkcjonariuszy i pracowników, a osoby, które dopuszczają się takich czynów, poniosą odpowiedzialność. Komendant Główny Policji jednocześnie podziękował wszystkim policjantom i pracownikom Policji za służbę w tym trudnym dla wszystkich czasie, za zaangażowanie, poświęcenie oraz wzorowe wykonywanie swoich obowiązków.
KWP Gorzów Wlkp. -
Rozbita grupa przestępcza przemycała papierosy do Niemiec - Skarb Państwa stracił ponad cztery miliony złotych
Policjanci z Żar wspólnie ze strażnikami granicznymi zatrzymali sześć osób do sprawy związanej z działaniem grupy przestępczej, zajmującej się przemytem papierosów bez polskich znaków akcyzy do Niemiec. Straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconych podatków wyniosły ponad cztery miliony złotych. Funkcjonariusze podczas realizacji ujawnili ponad 400 tysięcy złotych, które zostały zabezpieczone procesowo do sprawy do sprawy.
KPP Żary -
Pijana załoga śmieciarki. Najwięcej „wydmuchał” kierowca
Kompletną nieodpowiedzialnością wykazali się pracownicy jednej z firm odbierających śmieci na terenie powiatu strzelecko-drezdeneckiego. W czasie opróżniania koszy przy jednej z posesji kierowca śmieciarki uszkodził ogrodzenie i cała ekipa od-jechała z miejsca zdarzenia. Powiadomieni o sytuacji policjanci ze Strzelec Krajeńskich zatrzymali śmieciarkę kilka kilometrów dalej. Okazało się, że cała załoga pojazdu jest nietrzeźwa. Kierowca miał pawie 2,5 promila, natomiast pozostała załoga odpowiednio: półtora i pół promila alkoholu w organizmie.
KPP Strzelce Kraj. -
Ustalony i zatrzymany 35-latek, który nie zatrzymał się do kontroli. Policjanci zatrzymali także 43-latka, który posiadał broń i amunicję
Policjanci odnaleźli audi a4 porzucone po pościgu przez kierującego. Ustalili i zatrzymali 35-latka, który zignorował sygnały świetlne i dźwiękowe. Szereg intensywnych czynności wykonanych w tej sprawie doprowadził także funkcjonariuszy do 43-latka, który posiadał broń i amunicję bez zezwolenia.
KPP Żary -
Zaangażowanie i empatia dzielnicowego pomogły uratować ludzkie życie
Ratowanie ludzkiego życia to najważniejsze zadanie policjanta, niezależnie od tego czy jest na służbie czy nie. Wielkim zaangażowaniem i profesjonalizmem wykazał się dzielnicowy mł. asp. Marek Łaszczyński, który poniedziałkowego popołudnia (18 maja) w czasie wolnym ratował życie młodego mężczyzny, który chciał odebrać sobie życie. Dzięki szybkim i skutecznym działaniom wschowskiego dzielnicowego oraz policjantów z Leszna zdesperowany mężczyzna trafił pod opiekę lekarzy.
KPP Wschowa -
Kierował autem mając dwa promile - zatrzymał go policjant po służbie
Sierżant sztabowy Paweł Kiżuk - policjant pracujący na co dzień w Samodzielnym Pododdziale Prewencji Policji, będąc po służbie zauważył, a następnie zatrzymał nietrzeźwego kierującego. Badanie wykazało, że mężczyzna miał dwa promile alkoholu. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.
KMP Zielona Góra -
Jak zostałem policjantem. O swoim wyborze z nowym funkcjonariuszem
Przed nami kolejna relacja z codziennej służby w krośnieńskiej komendzie. Na rozmowę zaprosiłam posterunkowego Sebastiana Popielarz, który dopiero rozpoczyna swoją drogę w policyjnym mundurze. Wprawdzie niewiele jeszcze doświadczył pracy w terenie, ale chętnie opowiedział o tym, co skłoniło go do dokonania takiego wyboru i jak wspomina proces rekrutacji do Policji.
KPP Krosno Odrzańskie -
Oświadczenie
W związku z działaniami Policji w dniu 16 maja br. w Warszawie, oświadczam, że podstawowym zadaniem państwowym Policji jest egzekwowanie obowiązującego prawa. Wprowadzony zakaz zgromadzeń publicznych wynika z zagrożeń epidemicznych, a nie z chęci ograniczania praw obywatelskich.
KWP Gorzów Wlkp. -
Wrażliwi na krzywdę innych, zaangażowani w pomoc mieszkańcom – podziękowania dla policjantów
Dzielnicowi z Posterunku Policji w Pszczewie służą radą i z ogromnym zaangażowaniem pomagają rozwiązywać problemy mieszkańców. Na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Międzyrzeczu wpłynęły podziękowania dla nich oraz Kierownika Posterunku za profesjonalizm, empatię i konsekwencję w działaniu.
KPP Międzyrzecz -
Lubuscy policjanci wyjaśniają okoliczności tragedii, w której życie straciły trzy młode osoby
Trzy młode osoby straciły życie w wyniku wypadku, do którego doszło w powiecie słubickim. Kierujący osobowym fordem stracił panowanie nad autem, zjechał na pobocze, uderzył w drzewo i dachując, ściął betonowy murem. Siła uderzenia była tak duża, że podjęte jeszcze przez funkcjonariuszy czynności resuscytacyjne nie powiodły się. To bardzo młode osoby bez uprawnień do kierowania w wieku od 15 do 16 lat.
KWP Gorzów Wlkp. -
Narkotyki zabezpieczone, podejrzany zatrzymany – skuteczne działanie kryminalnych
Dzięki skutecznej pracy nowosolskich kryminalnych, znaczna ilość amfetaminy nie trafi do obrotu. Podczas czynności operacyjnych zabezpieczono również marihuanę oraz sporą kwotę pieniędzy. Policjanci zatrzymali 23-letniego mężczyznę podejrzanego o posiadanie narkotyków. Za to przestępstwo grozi do 10 lat pozbawienia wolności.
KPP Nowa Sól -
Pasja, która mogła zakończyć się tragedią. Kierowca quada uderzył w drzewo i z poważnymi obrażeniami trafił do szpitala
Policjanci ze Strzelec Krajeńskich wyjaśniają okoliczności wypadku, w którym po-ważnie ucierpiał 19-letni chłopak. Do zdarzenia doszło na drodze gruntowej niedaleko Zwierzyna. Kierowca jadąc z pasażerem uderzył z pełnym impetem w drzewo co spowodowało u niego poważne obrażenia wewnętrzne. Młody mężczyzna doznał obrażeń uderzając najprawdopodobniej w kierownicę pojazdu. Jak silne musiało być uderzenie świadczą uszkodzenia quada. Pamiętajmy, że jazda na tego typu pojazdach połączona z brawurą może skończyć się tragedią.
KPP Strzelce Kraj. -
Uciekał kradzionym autem i spychał radiowóz. Policjanci strzelili w opony i zatrzymali szaleńca
Policjanci z Żar po skutecznym pościgu zatrzymali 26-letniego mężczyznę, który uciekał przed nimi skradzionym wcześniej autem. Szaleniec próbował spychać policjantów poza drogę więc ci musieli użyć broni służbowej. W aucie śledczy znaleźli narkotyki i sprawdzają czy kierujący nie był pod ich działaniem. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu, gdzie czeka na dalsze czynności.
KWP Gorzów Wlkp.
