Aktualności

Policjanci skuteczni w walce z piractwem drogowym – nadmierna prędkość za kierownicą zakończona zatrzymaniem prawa jazdy

Data publikacji 16.11.2020

Od początku roku wschowscy policjanci drogówki zatrzymali 35 kierowców, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość o 50 kilometrów na godzinę w terenie zabudowanym. Każdy przypadek takiego nieodpowiedzialnego zachowania kończył się zatrzymanymi na najbliższe trzy miesiące uprawnieniami do kierowania, skierowanymi wnioskami do sądu, bądź wysokimi grzywnami i punktami karnymi.

Nadmierna prędkość, a w szczególności walka z piractwem drogowym to główne aspekty codziennej pracy policjantów ruchu drogowego. Prowadzony szereg akcji, działań, jak również rutynowych kontroli pozwala na wyeliminowanie z naszych dróg kierowców, którzy nie tylko swoim zachowaniem narażają swoje życie i zdrowie, ale przede wszystkim swoją lekkomyślnością i nieodpowiedzialnością mogą doprowadzić do ludzkich tragedii pozostałych uczestników ruchu drogowego. Wschowscy policjanci monitorujący bezpieczeństwo na drogach powiatu wschowskiego nie odpuszczają kierowcom, którzy swoją brawurą, bezmyślnością za kierownicą mocno wciskają pedał gazu. Podejmując błyskawicznie czynności wobec piratów drogowych zwiększają tym samym poczucie bezpieczeństwa pozostałych uczestników ruchu drogowego.  W każdym z przypadków piraci drogowi tracą prawo jazdy. W miniony piątek był to już 35 przypadek w tym roku.

Wszystkie czynności podejmowane przez wschowską drogówkę kończyły się skierowaniem wniosków do sądu o ukaranie, wysokimi grzywnami i punktami karnymi. Policjanci drogówki podejmują i podejmować będą wzmożone działania uderzające w piratów drogowych. Wszystko w trosce o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego.

 

komisarz Maja Piwowarska

Komenda Powiatowa Policji we Wschowie

  • Policjanci prowadzą czynności służbowe przy drodze - w tle jadąca ciężarówka.
  • Policjanci podczas kontroli drogowej.
  • Policjanci prowadzą czynności służbowe przy drodze - w tle jadąca ciężarówka.