Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Policjanci sprawdzają miejsca gromadzenia się ludzi. Wspomaga ich dron
Zielonogórscy policjanci w związku z nowymi zadaniami wynikającymi z obecnej sytuacji szukają również nowych metod działania. Jednym z pomysłów jest wykorzystanie drona do kontroli miejsc, gdzie mogą grupować się mieszkańcy miasta. Za lekceważenie obowiązujących obostrzeń grozi nawet wniosek o ukaranie do sądu.
KMP Zielona Góra -
Tragedia na drodze - kierujący z trzema promilami alkoholu potrącił śmiertelnie 23-letniego motorowerzystę
Policjanci z Międzyrzecza zatrzymali 30-letniego kierującego, który w sobotę (28 marca) potrącił motorowerzystę. Niestety 23-latek zginął na miejscu zdarzenia. Przerażające jest fakt, że kierowca wsiadł do samochodu mając w organizmie ponad trzy promile alkoholu i nie posiadał uprawnień do kierowania. Policjanci wspólnie z Prokuraturą Rejonową w Międzyrzeczu wystąpią do sądu z wnioskiem o zastosowanie aresztu wobec 30-latka.
KPP Międzyrzecz -
To nie czas na spotkania przy ognisku - policjanci reagują na nieodpowiedzialne zachowanie młodych ludzi
W sobotę (28 marca) nowosolscy policjanci zostali poinformowani o grupie osób, które biesiadowały przy ognisku. Gdy mundurowi dotarli na miejsce kilka osób uciekło na ich widok. Pozostali tłumaczyli funkcjonariuszom, że jest ciepło, a oni są zdrowi i mimo obostrzeń i tak będą się spotykać. Policjanci ustalają wszystkich uczestników ogniska – wobec nich skierowane zostaną wnioski o ukaranie do sądu. Po raz kolejny apelujemy o rozwagę, zdrowy rozsądek i przestrzeganie obowiązujących przepisów prawa.
KPP Nowa Sól -
Konsekwentne działania gorzowskiej Policji wobec pseudokibiców. Kolejne zatrzymania
Gorzowscy policjanci, tak jak zapowiadali, docierają do kolejnych osób powiązanych ze środowiskami pseudokibiców. W ręce stróżów prawa, po skrupulatnych czynnościach operacyjnych i procesowych, wpadło kolejnych trzech napastników, którzy w ubiegłą sobotę brali udział w ustawce. Decyzją Sądu dwóch z nich już zostało tymczasowo aresztowanych, a kolejny czeka na przeprowadzenie z jego udziałem czynności procesowych przez Policję i Prokuraturę.
KWP Gorzów Wlkp. -
Skutecznie zwalczamy przestępczość – włamywacze zatrzymani, mienie odzyskane
Zielonogórscy policjanci zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, którzy odpowiedzą za włamania do piwnic na osiedlach mieszkaniowych. Ich łupem padły elektronarzędzia i rowery. Część odzyskanego przez policjantów mienia wróciło już do prawowitych właścicieli.
KMP Zielona Góra -
Jesteśmy by chronić i pomagać – policjanci w walce z ptasią grypą
Sulęcińskim policjantom przyszło mierzyć się z kolejnym wirusem. W jednej z ferm indyków na terenie naszego powiatu wykryto ognisko ptasiej grypy. Całodobowo mundurowi wydziału prewencji, ruchu drogowego oraz wydziału kryminalnego wspomagani przez kolegów z Komendy Wojewódzkiej, Strzelec Krajeńskich, Policji wielkopolskiej oraz Żandarmerii Wojskowej, prowadzą intensywne działania zabezpieczające.
KPP Sulęcin -
Trzech mężczyzn odpowie za liczne przestępstwa. Akty oskarżenia trafią do sądu
Kryminalni zakończyli sprawy dotyczące działalności przestępczej trzech mężczyzn w wieku od 21 do 24 lat. Zgromadzony materiał dowodowy i wnikliwa praca funkcjonariuszy prowadzona pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Krośnie Odrzańskim przełożyła się na sporządzenie przeciwko nim aktów oskarżenia, które wraz z materiałami przekazane zostaną do sądu.
KPP Krosno Odrzańskie -
Pijany 24-latek zdewastował zaparkowane pojazdy. Szybko zatrzymali go policjanci
Ulicami Świebodzina spacerowało dwóch młodych, nietrzeźwych mężczyzn. W pewnym momencie jeden z nich zdewastował zaparkowane przy ulicy pojazdy. Powiadomieni o tym policjanci natychmiast zainterweniowali, by wandal odpowiedział za zniszczenia jakich dokonał.
KPP Świebodzin -
#ZostańWDomu! - policjanci informują społeczeństwo
Jednym z najistotniejszych elementów walki z wirusem Covid-19 jest odpowiedzialne zachowanie nas wszystkich. Przede wszystkim należy ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa. Aby to zrobić trzeba ograniczyć bezpośrednie kontakty do niezbędnego minimum: jak wyjście do pracy czy na zakupy. Przede wszystkim nie należy się grupować. O tych zasadach Policja przypomina między innymi komunikatami podawanym bezpośrednio przez urządzenia nagłaśniające z radiowozów.
KPP Świebodzin -
Oblali denaturatem i podpalili człowieka. Szybko ustaleni i zatrzymani
Dwaj oprawcy oblali denaturatem swoją ofiarę i ją podpalili. Pokrzywdzony 64-latek cudem uszedł z życiem i w stanie śpiączki farmakologicznej przebywa w specjalistycznym szpitalu. Gorzowscy policjanci już zatrzymali napastników. Ci usłyszeli zarzuty związane z usiłowaniem zabójstwa i spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące. Grozi im dożywocie.
KWP Gorzów Wlkp. -
Kryminalni zabezpieczyli kilogram narkotyków i zatrzymali dilera
Blisko kilogram narkotyków i kilkadziesiąt tabletek ekstazy o czarnorynkowej wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych zabezpieczyli kryminalni z Komisariatu Policji w Drezdenku. Narkotyki należały do 27-latka, którego policjanci zatrzymali w środę (18 marca). Mężczyzna usłyszał trzy prokuratorskie zarzuty i został aresztowany na najbliższe trzy miesiące. Śledczy zabezpieczyli również pieniądze w kwocie 20 tysięcy złotych na poczet przyszłych kar. 27-latkowi grozi do 10 lat pozbawienia wolności.
KPP Strzelce Kraj. -
Chcesz pomóc w walce z wirusem? #ZOSTAŃWDOMU
Niemal każdy z nas ma w sobie chęć niesienia pomocy. Teraz jest najlepsza okazja, do tego żeby móc się wykazać. Dotyczy to w szczególności osób objętych kwarantanną. Pozostając w domu, zachowasz się bardzo odpowiedzialnie. W ten sposób pomożesz sobie i wielu osobom. Nie bagatelizuj problemu. Bądź zawsze w wyznaczonym miejscu i pokaż policjantom, którzy przyjechali sprawdzić czy nie opuściłeś miejsca izolacji, że można na ciebie liczyć. Tylko razem możemy pokonać zagrożenie.
KPP Krosno Odrzańskie -
Dalsze ograniczenia w przekraczaniu granicy Rzeczpospolitej Polskiej
W związku z wejściem w życie rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 24 marca br. wprowadzone zostaną kolejne ograniczenia w przekraczaniu granicy państwowej. Dotyczyć one będą osób, które mieszkają w Polsce, bądź w kraju sąsiednim, ale pracują na co dzień w drugim kraju i do tej pory przekraczały granicę regularnie.
KWP Gorzów Wlkp. -
Policjanci służą pomocą w czasie pandemii
Pandemia wirusa Covid 19 wpłynęła na ludzkie życie ale nie zmieniła go całkiem. Nadal potrzebna jest pomoc Policji np. podczas awantury domowej lub kradzieży sklepowej. Pomimo trwającej pandemii policjanci zawsze „stoją na posterunku” i niosą pomoc. Są wyszkoleni oraz odpowiednio wyposażeni do interweniowania tam gdzie jest podejrzenie, że uczestnicy mogą być chorzy.
KPP Świebodzin -
Mężczyzna złamał zasady kwarantanny - policjanci apelują o społeczną odpowiedzialność
Naszym wspólnym celem powinno być ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa wśród społeczeństwa, przede wszystkim przez odpowiedzialne zachowania. Mieszkaniec Żar, który opuścił miejsce kwarantanny, tłumacząc się, że wyszedł na spacer może poczuć dotkliwe konsekwencje - kara za takie zachowanie może wynieść nawet 30 tysięcy złotych.
KPP Żary -
Wprowadzamy nowe zasady bezpieczeństwa w związku z koronawirusem
Wprowadzamy nowe zasady bezpieczeństwa, w tym ograniczenie w przemieszczaniu się. Obowiązek pozostania w domu nie będzie dotyczył jednak dojazdu do pracy czy załatwiania niezbędnych codziennych potrzeb takich jak zakup jedzenia, lekarstw czy opieki nad bliskimi. Zależy nam na tym, aby Polacy nie narażali siebie i innych na zakażenie koronawirusem.
KWP Gorzów Wlkp. -
Policja najlepiej ocenianą instytucją w Polsce
Z ostatniej edycji badań oceny wybranych instytucji wynika, że Policja po raz kolejny, czwarty raz z rzędu, jest najwyżej ocenianą instytucją publiczną spośród wszystkich poddanych ocenie respondentów. Działania Policji dobrze ocenia aż 80% ankietowanych. Jest to wynik o 5% wyższy niż w dwóch ostatnich edycjach badania i zarazem najlepszy w całej historii badań. Tak wysoka ocena działalności Policji jest najlepszą formą podziękowań za codzienny trud służby. Warto dodać, że badania przeprowadzono jeszcze przed działaniami związanymi z ograniczeniem pandemii wirusa - otrzymaliśmy więc ogromny kredyt zaufania od Polaków, za co dziękujemy ale traktujemy również jako jeszcze większa mobilizację w obecnej sytuacji.
-
Stanowcze działanie policjantów wobec piratów drogowych. Zatrzymane prawa jazdy za zbyt szybką jazdę
Zielonogórscy policjanci ruchu drogowego dbają o bezpieczeństwo na drogach powiatu i eliminują kierowców, którzy swoja nieodpowiedzialną jazdą zagrażają innym podróżnym. W ciągu minionego weekendu trzy osoby straciły swoje prawa jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h.
KMP Zielona Góra -
Policjanci szybcy i skuteczni - włamywacze z zarzutami, odzyskane mienie zwrócone właścicielowi
Trzech mężczyzn odpowiedzialnych za włamanie do jednego z mieszkań zostało szybko zatrzymanych przez świebodzińskich policjantów. Profesjonalne czynności, w tym działania operacyjne doprowadziły także do odzyskania całego skradzionego mienia. Zatrzymani usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem – za te przestępstwo grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.
KPP Świebodzin -
Kradzieże zakończone zatrzymaniem przez kryminalnych. Podejrzany usłyszał 15 zarzutów
Policjanci ze Słubic dzięki wnikliwej pracy wytypowali i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o liczne kradzieże na terenie miasta. Mieszkaniec uczynił sobie z nich źródło dochodu. Kradł drogie alkohole, telefony komórkowe, rowery, motorowery, biżuterię. Podejrzany usłyszał już zarzuty w warunkach recydywy.
KPP Słubice

