Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Miało być wtargnięcie do domu i pobicie. Interwencja była zmyślona, zgłaszająca była poszukiwana
Nie wiadomo czym kierowała się kobieta, która zgłosiła policjantom fałszywą interwencję. Ktoś miał wejść do jej mieszkania i ją pobić. Policjanci szybko ustalili, że historia była zmyślona, dlatego kobieta została ukarana za bezpodstawne wezwanie służb. Po sprawdzeniu okazało się, że jest poszukiwana i najbliższy czas spędzi w zakładzie karnym.
KMP Gorzów Wlkp. -
Policjanci ruchu drogowego kontrolują autokary. Dzieci mogą bezpiecznie jechać na wycieczkę
Niezależnie od tego, czy są wakacje czy rok szkolny, policjanci kontrolują autokary, które mają zawieźć dzieci na wycieczki. Kiedy tylko funkcjonariusze ruchu drogowego otrzymają sygnały od opiekunów lub organizatorów, jadą na miejsce, by sprawdzić stan techniczny pojazdu oraz uprawnienia i stan trzeźwości kierowcy. Takie kontrole pokazywały już, że przewoźnicy podstawiają niesprawne pojazdy, które zagrażają bezpieczeństwu.
KMP Gorzów Wlkp. -
Kandydaci do Policji sprawdzili swoje umiejętności pod okiem instruktorów
Kandydaci przygotowujący się do rekrutacji do służby w Policji mogli pod okiem policyjnych instruktorów sprawdzić swoje przygotowanie do testu sprawności fizycznej. Ćwiczyli oni z pełnym zaangażowaniem, a instruktorzy korygowali błędy i podpowiadali jak technicznie pokonać każdą z przeszkód.
KMP Zielona Góra -
Kamper wartości ponad 220 tysięcy złotych odzyskany dzięki czujności i współpracy policjantów
Doświadczenie, czujność i szybki przepływ informacji pomiędzy policjantami z krośnieńskiej komendy, skutkowały odzyskaniem samochodu typu kamper, którego szacunkowa wartość wynosi ponad 220 tysięcy złotych. Do sprawy mundurowi zatrzymali 28-latka, wobec którego sąd w Krośnie Odrzańskim zastosował trzymiesięczny areszt.
KPP Krosno Odrzańskie -
Narazili Skarb Państwa na utratę prawie 24 milionów złotych. Przestępcy zatrzymani przez policjantów i funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej
Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze wraz z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) podczas prowadzonych działań zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 26 i 36 lat, mieszkańców Zielonej Góry, podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej. W wyniku ich działalności Skarb Państwa mógł stracić prawie 24 miliony złotych z tytułu niezapłaconej akcyzy.
KMP Zielona Góra -
Udawał policjanta i chciał nabrać seniora. Oszust zatrzymany przez prawdziwych funkcjonariuszy
Wschowscy policjanci zatrzymali 32-letniego mieszkańca Wrocławia, który brał udział w oszustwie metodą „na policjanta”. Dzięki dociekliwości i czujności zgłaszającego 81-latka udało się zapobiec przekazaniu dużej sumy pieniędzy oszustowi. Zatrzymany 32-latek ma już na koncie liczne przestępstwa przeciwko mieniu, za które był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. Przy podejrzanym policjanci zabezpieczyli telefony, pieniądze i amfetaminę.
KPP Wschowa -
Polscy i niemieccy policjanci doskonalili umiejętności jazdy motocyklem i samochodem. Podsumowanie międzynarodowego projektu
Lubuscy i saksońscy policjanci podsumowali projekt „Profilaktyka na kółkach - bezpieczeństwo w ruchu drogowym na polsko-saksońskim obszarze przygranicznym" współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Funduszu Małych Projektów w ramach Programu Współpracy Interreg Polska - Saksonia 2014-2022. To międzynarodowe przedsięwzięcie miało na celu udoskonalenie umiejętności dynamicznej jazdy samochodem i motocyklem. W ramach projektu poruszono także temat bezpieczeństwa na drogach w rejonie przygranicznym.
KPP Żary -
Tony na drodze, promile we krwi. Ciężarówka zablokowała ruch na kilkanaście godzin
We wtorek około godziny 15, na drodze ekspresowej numer 3 doszło do zdarzenia drogowego, w wyniku którego krajowa „trójka” na odcinku pomiędzy Sulechowem, a Zieloną Górą była zablokowana przez kilkanaście godzin. Za kierownicą siedział 55-letni nietrzeźwy kierujący.
KMP Zielona Góra -
Łapówki za pozytywne opinie sanepidu. Akt oskarżenia przeciw urzędniczce
Do Sądu trafił akt oskarżenia przeciwko 62-letniej urzędniczce sanepidu, która w zamian za pozytywne opinie sanitarne, przyjmowała korzyści majątkowe od właścicieli lokali. W ten bezprawny sposób działała niemal 5 lat. Przestępczy proceder przerwali policjanci z Wydziału do walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim.
KWP Gorzów Wlkp. -
Oszuści nie odpuszczają i znów atakują seniorów. Zadbajmy o bezpieczeństwo naszych bliskich!
Oszuści działający metodami „na wnuczka" czy „na policjanta" wciąż oszukują starsze osoby. Wyłudzają pieniądze od naszych babć, mam, cioć, dziadków, ojców i wujków. Nie bądźmy obojętni i ostrzegajmy seniorów przed osobami udającymi naszą rodzinę lub funkcjonariuszy. Nie pozwólmy, aby nasi najbliżsi stracili dorobek swojego życia!
KPP Nowa Sól -
Zarząd Główny Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów podjął decyzję umożliwiającą wypełnienie zobowiązań zawartych w Porozumieniu z dnia 8 listopada 2018 roku
W dniu dzisiejszym (21 września 2021 r.) podczas specjalnie zwołanego w tym celu posiedzenia, Zarząd Główny NSZZ Policjantów zatwierdził propozycje przedstawione przez wiceministra Macieja Wąsika na spotkaniu ze związkami zawodowymi reprezentującymi funkcjonariuszy służb mundurowych w dniu 20 września 2021 r. Ta decyzja stwarza warunki do pełnej realizacji Porozumienia sprzed trzech lat oraz otwiera możliwość zaprojektowania dalszych działań i rozwiązań prawnych pozwalających na wprowadzenie zmian w obszarze pragmatyki służby, świadczeń o charakterze socjalnym a także systemowego wzrostu uposażeń.
KWP Gorzów Wlkp. -
Lubuska Policja stawia na ekologię. Nowe, elektryczne radiowozy do dyspozycji policjantów
Do floty Lubuskiej Policji dołączyły dwa wyjątkowe radiowozy. To w pełni elektryczne, ekonomiczne i przyjazne dla środowiska samochody marki KIA e-Niro. Zakup tych nowoczesnych, 204 konnych radiowozów był możliwy dzięki dofinansowaniu od Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze. Nowe pojazdy zostały już przekazane funkcjonariuszom i są gotowe do wykorzystania w codziennej służbie społeczeństwu.
KWP Gorzów Wlkp. -
Policjanci odzyskali skradzione w Niemczech 2 busy warte 150 tysięcy złotych
Szybka wymiana informacji z Polsko-Niemieckim Centrum Współpracy Służb Granicznych, Policyjnych i Celnych w Świecku i natychmiastowe działanie żarskich policjantów sprawiły, że możliwe było odzyskanie, skradzionych na terenie Niemiec, dwóch Fiatów Ducato. Łączna wartość odzyskanych pojazdów to blisko 150 tysięcy złotych. W sprawie zatrzymano także podejrzanego 43-latka.
KPP Żary -
Seniorze nie daj się oszukać! Zadbaj o swoje oszczędności!
Dzwoni telefon, głos w słuchawce podaje się za członka rodziny, policjanta lub przedstawiciela banku i mówi o nagłym zdarzeniu, w którym potrzebna jest duża suma pieniędzy. To najczęstszy scenariusz oszustw. Niestety mimo licznych apeli oraz kampanii informujących o próbach wyłudzenia pieniędzy sposobami na wnuczka czy policjanta w dalszym ciągu nie brakuje osób poszkodowanych. Przestępcy celują głównie w osoby starsze i samotne, które pod pretekstem nagłych zdarzeń mają pomóc finansowo by ustrzec siebie lub osoby najbliższe przed niebezpieczeństwem.
KPP Międzyrzecz -
Człowiek to nie towar - Nie daj się sprzedać! Policjanci z młodzieżą o handlu ludźmi
Nowosolscy policjanci spotkali się z młodzieżą, która wyjeżdża na Sycylię w ramach projektu międzynarodowego. Funkcjonariusze przestrzegali uczniów, o tym że przestępstwo handlu ludźmi jest współczesną formą niewolnictwa i stanowi jedną z najcięższych zbrodni, godzącą w podstawowe wartości człowieka, jakimi są wolności i godność ludzka. Mając świadomość, jak poważnymi problemami są przymusowa prostytucja, praca przymusowa, handel dziećmi czy handel narządami, policjanci każdego dnia walczą z tym procederem.
KPP Nowa Sól -
Nowe propozycje MSWiA dla funkcjonariuszy służb podległych resortowi
Podwyżka o 677 zł brutto wraz z nagrodą roczną, co daje kwotę 500 zł „na rękę” od 1 stycznia 2022 roku, awanse w ramach podwyższenia grup zaszeregowania dla funkcjonariuszy na najniższych etatach, odmrożenie funduszu nagród na poziomie 5,4 proc. w tym roku i 2,7 proc. w 2022 roku – to główne propozycje przedstawione przez wiceszefa MSWiA Macieja Wąsika podczas poniedziałkowego (20 września br.) spotkania ze stroną związkową. Propozycje resortu zostaną teraz przeanalizowane przez władze związków zawodowych poszczególnych formacji.
KWP Gorzów Wlkp. -
31-latek poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania za wysadzenie bankomatu zatrzymany przez policjantów grupy SPEED
Policjanci zielonogórskiej drogówki działający w grupie SPEED zatrzymali 31-letniego kierującego nissanem, który jechał przez miejscowość 114 kilometrów na godzinę. Okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania za udział w zorganizowanej grupie przestępczej oraz wysadzenie bankomatu na terenie Niemiec.
KMP Zielona Góra -
74-latek zgubił się w lesie. Ogłoszono alarm dla policjantów, którzy odnaleźli mężczyznę
Chwile grozy przeżył 74-latek, który poszedł do lasu na grzyby i nie mógł odnaleźć drogi powrotnej do domu. W sulęcińskiej jednostce ogłoszono alarm i rozpoczęły się poszukiwania. Skuteczne działania policjantów doprowadziły do odnalezienia mężczyzny na terenie poligonu wojskowego. 74-latek cały i zdrowy wrócił do domu.
KPP Sulęcin -
Policyjne kontrole kierowców. Na motoryzacyjny zlot jechały niesprawne auta
Policjanci mieli informacje o spotkaniu fanów motoryzacji, które zorganizowano na posesji w Gorzowie Wielkopolskim. Poprzednie doświadczenia z takich imprez spowodowało, że w okolicy i na terenie miasta było więcej patroli. Funkcjonariusze sprawdzali trzeźwość kierowców i stan techniczny. Policjanci zatrzymali kilkanaście dowodów rejestracyjnych. Jedno z aut miało zdemolowane wnętrze.
KMP Gorzów Wlkp. -
Pijani kierowcy dalej nie pojadą. W ich zatrzymaniu pomogli mieszkańcy
Dzięki zaangażowaniu i godnej pochwały postawie obywatelskiej, dwóch pijanych kierowców zostało zatrzymanych i odpowiedzą za swoje zachowanie przed sądem. W Nowej Soli 48-latek, mając 2,5 promila, kierował volkswagenem, a w powiecie świebodzińskim 35-latek z blisko 3 promilami wsiadł za kierownicę forda. Obu mężczyznom kluczyki odebrali mieszkańcy, którzy wezwali na miejsce policjantów.

