Aktualności

Klasy mundurowe z Liceum w Czerwieńsku z wizytą w zielonogórskiej komendzie

Data publikacji 08.04.2022

Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze od kilkunastu lat współpracuje z Liceum Ogólnokształcącym w Czerwieńsku, gdzie prowadzone są zajęcia w klasach o profilu policyjno-prawnym. Wczoraj (7 kwietnia), po długiej przerwie spowodowanej covidowymi ograniczeniami, uczniowie klas mundurowych odwiedzili zielonogórską komendę.

Liceum Ogólnokształcące w Czerwieńsku od kilkunastu lat rekrutuje uczniów do klas o profilu policyjno-prawnym, zwanych „klasami policyjnymi”. Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze od początku współpracuje i wspiera tę innowację pedagogiczną pokazując „od kuchni” pracę policjantów z różnych pionów, umożliwiając uczniom uczestniczenie w ćwiczeniach sztabowych, prowadząc zajęcia dla uczniów, czy zapraszając kadetów do wspólnych działań profilaktycznych.

Wczoraj (7 kwietnia), po raz kolejny po długiej przerwie spowodowanej ograniczeniami sanitarnymi z powodu pandemii Covid-19, kadeci z Czerwieńska odwiedzili zielonogórską komendę. Wizyta rozpoczęła się spotkaniem w auli, gdzie uczniowie mogli porozmawiać z Naczelnikami Sztabu Policji, Wydziału Ruchu Drogowego oraz Wydziału Kryminalnego o specyfice służby w tych pionach. Szczegółowo omówione zostały również zasady doboru do Policji i poszczególne etapy rekrutacji. Uczniowie mieli także okazję do zadawania nurtujących ich pytań. Kilku tegorocznych absolwentów poprosiło o kwestionariusze osobowe kandydata do służby w Policji.

Po spotkaniu w auli kadeci mieli okazję zwiedzić jednostkę i zobaczyć miejsca, do których nie każdy może mieć dostęp. Uczniowie zobaczyli między innymi stanowisko kierowania, gdzie dowiedzieli się na czym polega służba dyżurnego jednostki. Odwiedzili również zespół techników kryminalistycznych i poznali metody zabezpieczania śladów na miejscu zdarzenia oraz skaner odbitek daktyloskopijnych. Kolejnymi miejscami były sale odpraw ogniw patrolowo-interwencyjnych, a także patroli ruchu drogowego i pomieszczenia gdzie wykonywane są czynności z osobami zatrzymanymi, tak zwane pomieszczenia przejściowe. Zainteresowanie uczniów wzbudził szczególnie pokój do procesowych okazań podejrzanych z półprzepuszczalnym lustrem.

 

podinspektor Małgorzata Barska

Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze

  • Uczniowie klasy policyjnej na spotkaniu z policjantami w zielonogórskiej komendzie
  • Broń służbowa osobista, kajdanki, ulotki, urządzenie do pomiaru prędkości oraz policyjny alkomat na blacie stołu
  • Uczniowie klasy policyjnej na spotkaniu z policjantami w zielonogórskiej komendzie
  • Uczniowie oglądają z bliska urządzenie do pomiaru prędkości
  • Technik pobiera odciski palców od jednej z uczennic
  • Technik pokazuje na czym polega zbieranie odcisków palców z ramy okiennej
Powrót na górę strony