Aktualności

Z myślą o służbie w Policji - klasy mundurowe w krośnieńskiej komendzie

Data publikacji 11.04.2022

W siedzibie krośnieńskiej komendy odbyły się spotkania dla uczniów klas mundurowych podczas których młodzi ludzie w rozmowie z funkcjonariuszami różnych pionów dowiedzieli się na czym polega służba w poszczególnych wydziałach oraz co należy zrobić aby zostać policjantem. Ponadto uczniowie zwiedzili budynek komendy, zapoznali się ze sprzętem będącym na wyposażeniu jednostki oraz obejrzeli pokaz tresury psa służbowego.

Policjanci krośnieńskiej komendy spotkali się w piątek (8 kwietnia) z uczniami klas mundurowych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Krośnie Odrzańskim by opowiedzieć o służbie w Policji i zachęcić do związania przyszłości z tą formacją. Młodzież poprzez spotkania i rozmowy z policjantami różnych pionów mogła poznać tajniki ich pracy i dowiedzieć się czym charakteryzuje się zajmowane przez nich stanowisko. W trakcie odwiedzin spotkali się z przewodnikiem psa służbowego i jego psem patrolowo-tropiącym, policjantami do spraw nieletnich, zapoznali się ze sprzętem wykorzystywanym przez policjantów ruchu drogowego oraz technika kryminalistyki, a także dowiedzieli się w jakich sytuacjach jest on wykorzystywany. Zwiedzając budynek komendy obejrzeli strzelnicę oraz stanowisko kierowania. Ponadto mając na względzie, że wśród odwiedzających byli także maturzyści, policjanci zapoznali ich z wymogami formalnymi jakie należy spełnić by móc wstąpić do Policji, jak wygląda etap postępowania kwalifikacyjnego, a także co Policja jako ogólnopolski pracodawca, oferuje.

Osoby zainteresowane służbą w Policji zapraszamy do kontaktu z pracownikiem kadr Komendy Powiatowej Policji w Krośnie Odrzańskim pod numerami telefonów  47 794 5270/71, bądź osobiście w siedzibie jednostki, która znajduje się przy ulicy Sienkiewicza 22.

 

podkomisarz Justyna Kulka

Komenda Powiatowa Policji w Krośnie Odrzańskim

  • Klasa mundurowa na strzelnicy policyjnej z instruktorem strzelania
  • Klasa mundurowa na placu komendy z przewodnikiem psa
  • Pokaz tresury psa policyjnego
  • Pokaz tresury psa policyjnego
  • Pokaz tresury psa policyjnego
  • klasa mundurowa na wykładzie z policjantem ruchu drogowego
  • Klasa mundurowa w pomieszczeniu technika podczas pobierania odcisków palców
  • klasa mundurowa na wykładzie z policjantem ruchu drogowego
  • Klasa mundurowa w pomieszczeniu technika podczas pobierania odcisków palców
Powrót na górę strony