Aktualności

Kolejne zatrzymanie za kradzieże katalizatorów

Data publikacji 07.04.2022

Zielonogórscy policjanci służby patrolowej zatrzymali na gorącym uczynku mężczyznę, który z samochodu zaparkowanego na jednym z osiedli chciał ukraść katalizator. Kilka godzin później kryminalni ustalili i zatrzymali jego wspólnika. Obaj usłyszeli zarzuty. Śledczy udowodnili im także popełnienie innych przestępstw.

Na początku tygodnia policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego w nocy patrolowali zielonogórskie osiedla. Gdy około godziny 3 w nocy pojawili się w południowej części miasta, na jednym z osiedli, zauważyli dwóch mężczyzn, którzy próbowali wymontować katalizator z zaparkowanego volkswagena. Na widok wjeżdżającego radiowozu obaj mężczyźni zaczęli uciekać. Jeden z nich został zatrzymany przez policjantów na gorącym uczynku. Okazało się, że to doskonale znany z popełniania różnych przestępstw, 35-letni zielonogórzanin. Mężczyzna został przewieziony na przesłuchanie do zielonogórskiej komendy.

W związku z ucieczką drugiego ze sprawców do działań włączyli się policjanci służby kryminalnej, którzy ustalili z kim zatrzymany współdziałał. Drugi z mężczyzn został zatrzymany kilka godzin później. 29-letni mieszkaniec Zielonej Góry także jest znany policjantom i wcześniej notowany.

Obaj zatrzymani mężczyźni zostali przesłuchani. W trakcie prowadzonego postępowania śledczy ustalili, że zatrzymani mężczyźni mają na swoim koncie także inne przestępstwa, między innymi kradzieże katalizatorów i włamania do domów w budowie. Zatrzymani usłyszeli zarzuty usiłowania kradzieży katalizatora, kradzieży innych katalizatorów oraz kradzieży z włamaniami do domów w budowie. 35-latek usłyszał łącznie 7 zarzutów, a 29-latek 6 zarzutów. Za te przestępstwa kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności od roku do nawet 10 lat.

To kolejne skuteczne dziełania zielonogórskich policjantów, którzy systematycznie rozbijają grupy zajmujące się kradzieżami katalizatorów. Szczegóły w linkach poniżej: 

KATALIZATORY ODZYSKANE PRZEZ LUBUSKICH POLICJANTÓW. DWAJ MĘŻCZYŹNI ZATRZYMANI NA GORĄCYM UCZYNKU

TRZY OSOBY ZATRZYMANE PRZY PRÓBIE KRADZIEŻY KATALIZATORA

 

podinspektor Małgorzata Stanisławska

Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze

Powrót na górę strony