Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Dzieci poznały zasady bezpieczeństwa i tajniki policyjnej służby
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli systematycznie goszczą dzieci ze szkół i przedszkoli powiatu nowosolskiego. Spotkania są okazją do tego, aby porozmawiać o zasadach bezpieczeństwa oraz poznać bliżej tajniki policyjnej służby.
KPP Nowa Sól -
Konkurs plastyczny „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” rozstrzygnięty
Przedstawiciele Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego, Lubuskiego Kuratora Oświaty, Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego oraz policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim, wchodzący w skład komisji konkursowej, po raz kolejny stanęli przed trudnym zadaniem. Spośród 85 prac, przesłanych przez młodych lubuszan, musieli wybrać zwycięskie.
KWP Gorzów Wlkp. -
Mężczyzna wpadł w urwisko na górskim szlaku - z pomocą ruszył policjant na urlopie
Starszy sierżant Jakub Pendrak - dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu przebywający na szlaku góry Śnieżka wraz z partnerką Sandrą Jackowską w niedzielne popołudnie zauważyli jak mężczyzna poruszający się przed nimi pasmem górskim nagle traci równowagę, potyka się o kamienny murek i wypada ze szlaku wprost w strome kamienne urwisko po czym zatrzymuje się około 2 metrów od linii szlaków. Mężczyzna chcąc się podnieść poślizgnął się na śliskich kamieniach i przekoziołkował kolejne kilka metrów po stromym kamiennym zboczu. Policjant wraz z partnerką nie zwlekając ruszyli z pomocą.
KPP Międzyrzecz -
Postawa godna naśladowania! 60-latek ujął 23-latka, który wyrwał torebkę seniorce
23-letni mężczyzna wyrwał z rąk starszej kobiety torebkę i uciekł. Został ujęty przez świadka zdarzenia - 60-letniego pana Jerzego Sydonowicza ze Świebodzina, który przekazał go policjantom. Postawa pana Jerzego, na co dzień pracownika ochrony, zasługuje na wyróżnienie i gratulacje. Czyn 23-latka zakwalifikowano jako zuchwały, za co grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 8 lat.
KPP Świebodzin -
Nietrzeźwy bez uprawnień rozbił dwa auta, później zjechał z drogi. Usłyszał już zarzuty
Nietrzeźwy kierowca spowodował dwie kolizje, po których uciekł z miejsca zdarzenia. Mężczyzna kilka chwilę później zjechał z drogi i dachował. Kierowca miał w swoim organizmie ponad 2 promile alkoholu. Został ujęty przez świadka, który jechał za nietrzeźwym kierowcą. Policjanci zatrzymali mężczyznę, który nie ma uprawnień do kierowania. Podejrzany usłyszał już zarzuty.
KMP Gorzów Wlkp. -
Miała problem z poruszaniem się, nie mogła otworzyć drzwi. Funkcjonariusze dotarli do kobiety przez okno
Policjanci w asyście strażaków wchodzili przez okno do mieszkania, w którym kobieta potrzebowała pomocy. Wezwała służby, bo upadła i nie była w stanie się samodzielnie poruszać. Po wejściu funkcjonariusze szybko zlokalizowali kobietę, do której wezwali pogotowie ratunkowe. Poszkodowana trafiła pod opiekę lekarzy.
KMP Gorzów Wlkp. -
Kryminalni zatrzymali 2 kobiety i mężczyznę podejrzanych o kradzieże katalizatorów
Wschowscy kryminalni zatrzymali dwie kobiety i mężczyznę, którzy podejrzani są o kradzieże katalizatorów z jednej z posesji na terenie Sławy. Łączna wartość skradzionych przez nich katalizatorów to 4 tysiące złotych. Cała trójka przyznała się do przedstawionych zarzutów.
KPP Wschowa -
Nosząc odblaski, świecisz przykładem. Policyjne działania dla bezpieczeństwa pieszych
Jesienią pogoda nie sprzyja bezpieczeństwu na drogach. Dlatego szczególnie ważne jest zadbanie o odpowiednią widoczność. Służą do tego odblaski, których używanie to również obowiązek. Jesienią i zimą policjanci szczególnie zwracają uwagę na osoby piesze i rowerzystów oraz ich wyposażenie w elementy odblaskowe. W trakcie kontroli mundurowi nie tylko egzekwują przestrzeganie przepisów, ale również przypominają o konieczności używania odblasków. Pamiętajmy! Odblask może uratować nam życie.
KPP Strzelce Kraj. -
Rozbił samochód mając 2 promile – pijany kierowca przewoził pasażerkę
Nowosolscy policjanci zatrzymali 51-latka, który kierując oplem spowodował wypadek. Pojazd wypadł z drogi i uderzył w drzewo. Mężczyzna mając 2 promile alkoholu w organizmie przewoził pasażerkę, którą naraził na niebezpieczeństwo. Za popełnione przestępstwa 51-latek odpowie przed Sądem.
KPP Nowa Sól -
Podrabiana odzież zabezpieczona przez policjantów i strażników granicznych
Policjanci z Żar oraz strażnicy graniczni z Tuplic, w wyniku wspólnych działaniach, zabezpieczyli prawie 300 sztuk odzieży, obuwia i torebek z zastrzeżonymi znakami towarowymi. Wartość oryginalnych odpowiedników zabezpieczonych rzeczy to co najmniej 110 tysięcy złotych.
KPP Żary -
Policjanci wsparli charytatywną zbiórkę dla chorego Bartosza
Zielonogórscy i sulechowscy policjanci uczestniczyli w festynie charytatywnym, podczas którego zbierano fundusze na leczenie Bartosza Najdka, chłopca cierpiącego na poważną, nieuleczalną chorobę genetyczną. Policjanci zorganizowali stoisko prewencyjne, pokaz policyjnego sprzętu oraz radiowozów i motocykli. Sami też wsparli zbiórkę wrzucając pieniądze do puszek.
KMP Zielona Góra -
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa funkcjonuje już 5 lat
W dniu 5 października 2016 roku w ostatnich trzech garnizonach Policji zakończył się proces wdrożenia Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa funkcjonuje nieprzerwanie od pięciu lat. W tym czasie dzięki zaangażowaniu osób z niej korzystających jak i policjantów dokonano wielu zmian funkcjonalnych, które pozwoliły usprawnić to narzędzie i spowodowały, że stało się ono skutecznym kanałem wymiany informacji pomiędzy mieszkańcami a Policją. Ta współpraca zaowocowała skutecznymi działaniami na rzecz poprawy poczucia bezpieczeństwa ludzi.
KWP Gorzów Wlkp. -
Stracił prawo jazdy, zanim je odebrał. 18-latek mając 1,7 promila przewoził 4 osoby
18-latek jeszcze nie zdążył na dobre rozpocząć swojej przygody z motoryzacją, a już ją zakończył. Młody mieszkaniec powiatu nowosolskiego nie odebrał jeszcze prawa jazdy, a już je stracił za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna mając 1,7 promila przewoził 4 pasażerów. Odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości i jazdę bez uprawnień.
KPP Nowa Sól -
Polsko - niemieckie patrole dla bezpieczeństwa mieszkańców przygranicznych miast
Na ulicach Gubina i Guben możemy spotkać polsko-niemieckie patrole. Ich wspólna działalność, to efekt wieloletniej współpracy, której zwieńczeniem było podpisanie projektu o utworzeniu wspólnego niemiecko-polskiego zespołu policyjnego w Guben/Gubin. Łączone patrole stanowią istotny element w procesie wykrywaczy, a także są ważnym puntem kontaktowym dla obywateli Gubina i Guben.
KPP Krosno Odrzańskie -
Policjanci uwolnili matkę i syna, którzy… zatrzasnęli się w pokoju. Nietypowa interwencja mundurowych
Każdego dnia policjanci otrzymują od mieszkańców wiele zgłoszeń, z prośbą o interwencję. Wśród nich są również te nietypowe. Do krośnieńskich mundurowych zadzwoniła 88-latka, która wraz z synem zatrzasnęła się w pokoju i nie byli w stanie się wydostać. Już po kilku minutach pod dom przyjechali policjanci, którzy otworzyli drzwi, a następnie uwolnili rodzinę.
KPP Krosno Odrzańskie -
Metalowe serce pełne dobra - policjanci i mieszkańcy z pomocą potrzebującym
Międzyrzeccy stróże prawa wspólnie z mieszkańcami napełnili kolejne charytatywne serce plastikowymi nakrętkami – dzięki nim zysk z ich sprzedaży zostanie przekazany najbardziej potrzebującym. Nakrętki zbierane są do specjalnie przygotowanego pojemnika w kształcę serca, który symbolizuje chęć niesienia pomocy innym. To już kolejne pełne serce pod siedzibą międzyrzeckich policjantów.
KPP Międzyrzecz -
Świadomy senior to bezpieczny senior. Uważajmy na oszustów!
Oszuści działający metodą „na wnuczka" i „na policjanta" wciąż oszukują starsze osoby. Nie bądźmy obojętni i wcześniej ostrzegajmy naszych krewnych przed osobami podszywającymi się pod członków rodziny czy policjantów. Nie pozwólmy, aby nasi najbliżsi stracili dorobek swojego życia.
KPP Nowa Sól -
37-latka odpowie za skrajne znęcanie się nad psem. Akt oskarżenia wpłynął już do sądu
Aktem oskarżenia zakończyła się sprawa przeciwko 37-letniej mieszkance powiatu krośnieńskiego, prowadzona przez krośnieńskich policjantów pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Krośnie Odrzańskim. Kobieta doprowadziła do skrajnego wychudzenia psa oraz nie zapewniła mu opieki weterynaryjnej. O niepokojącej sytuacji policjantów powiadomił przedstawiciel stowarzyszenia ochrony zwierząt. Za znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem nad psem grozi jej od 3 miesięcy do lat 5 pozbawienia wolności.
KPP Krosno Odrzańskie -
Potrzebna krew
-
Kryminalni zatrzymali dwóch podejrzanych o próbę kradzieży katalizatora
Dzięki reakcji świadka oraz szybkiemu działaniu kryminalnych z II komisariatu w Zielonej Górze zatrzymano na gorącym uczynku dwóch mężczyzn podejrzanych o próbę kradzieży katalizatora. Obaj usłyszeli już zarzuty.
KMP Zielona Góra