Aktualności

Bezpieczny wyjazd na ferie. Policyjne kontrole autokarów

Data publikacji 31.01.2023

Ferie ruszyły na dobre, a wraz z nimi wyjazdy dzieci i młodzieży na zimowy wypoczynek. Policjanci otrzymują coraz więcej sygnałów, by skontrolować autokary. Z każdym kolejnym rokiem coraz mniej jest nieprawidłowości ze strony kierowcy czy przewoźnika. Dobry stan techniczny podstawionych autobusów może tylko cieszyć.

Ferie w Gorzowie Wielkopolskim wystartowały. Policjanci już w pierwsze dni zimowej przerwy skontrolowali autokary, którymi dzieci i młodzież ruszyły na wypoczynek. Dotychczas nie odnotowano żadnych nieprawidłowości. Przewoźnicy i kierowcy doskonale zdają sobie sprawę, że przed wyjazdem przyjadą policjanci, by przeprowadzić kontrolę. Mundurowi sprawdzają między innymi dokumenty pojazdu, obowiązkowe wyposażenie oraz działanie świateł, układu kierowniczego czy stan ogumienia. Kontroli podlega oczywiście sam kierowca, a więc jego uprawnienia i stan trzeźwości. Z każdym kolejnym rokiem funkcjonariusze odnotowują coraz mniej nieprawidłowości. Takie podejście do bezpieczeństwa przewożonych dzieci na pewno cieszy.

Przez kolejne dni ferii kontroli będzie tylko przybywać. Policjanci ruchu drogowego gorzowskiej komendy czekają na informację, najlepiej z kilkudniowym wyprzedzeniem. Jednocześnie informujemy, że na stronie bezpiecznyautobus.gov.pl można sprawdzić podstawowe informacje na temat autobusu: dane o badaniu technicznym, dane techniczne, informacje o polisie OC.

 

komisarz Grzegorz Jaroszewicz

Komenda Miejska Policji w Gorzowie Wielkopolskim

  • Radiowóz policyjny na tle kontrolowanego autokaru
  • Policjantka kontroluje stan techniczny pojazdu
  • Policjantka kontroluje dokumentacje autokaru
  • Osoby czekają na wejście do pojazdu i bezpieczny wyjazd
  • Policjant sprawdza trzeźwość kierowcy
  • Policjantka sprawdza oświetlenie pojazdu
Powrót na górę strony