Aktualności

Rozmawialiśmy o bezpieczeństwie - policjanci przygotowują dzieci i młodzież do ferii

Data publikacji 27.01.2023

Gdy tylko na zewnątrz rozpoczyna się zimowa aura, policyjni profilaktycy ruszają z coroczną edycją spotkań dotyczących bezpiecznych zabaw i aktywności na śniegu. Dzieci i młodzież dowiadują się między innymi jakie (poważne) konsekwencje może spowodować wchodzenie na zamarznięte zbiorniki wodne, co mówią przepisy o podczepianiu sanek do samochodów oraz jak być widocznym na drodze. Gdy zbliżają się ferie zimowe, takich spotkań jest jeszcze więcej!

Od poniedziałku (30 stycznia) w województwie lubuskim rozpoczynają się ferie zimowe. Dwa tygodnie bez szkoły oznaczają mnóstwo pomysłów na spędzenie czasu wolnego, ważne aby prócz kreatywności cechowała je także rozwaga. Policjanci, jak co roku, postanowili osobiście dopilnować, aby zasób wiedzy na temat bezpiecznych aktywności i zabaw na śniegu był gwarantem udanego wypoczynku. Jeszcze przez rozpoczęciem ferii organizowali spotkania profilaktyczne, podczas których dzieci i młodzież dowiadywali się między innymi jakie (poważne) konsekwencje może spowodować wchodzenie na zamarznięte zbiorniki wodne, co mówią przepisy o podczepianiu sanek do samochodów oraz jak być widocznym na drodze. Mundurowi bardzo chętnie odpowiadają na pytania uczestników. Choć czasami bywają one dość zaskakujące (szczególnie w przypadku najmłodszych), policjanci starają się jak najrzetelniej i w przystępny sposób przekazać posiadaną wiedzę. Na zakończenie spotkania wręczają słuchaczom drobne upominki w  postaci odblaskowych zawieszek. Taki gest to mała, ale jakże ważna cegiełka w budowaniu świadomości, a także realnego wpływu na bezpieczeństwo młodych ludzi.

Takich spotkań nie może też zabraknąć w trakcie trwania zimowisk i półkolonii. Kalendarze profilaktyków już pękają w szwach. To bardzo cieszy i jest najlepszym potwierdzeniem na to jak ceniona i ważna jest policyjna praca na rzecz bezpieczeństwa.

Prowadzone spotkania są też doskonałą okazją aby zaprosić dzieci i młodzież do udziału w konkursie plastyczno – filmowym organizowanym przez Policję pod tytułem „Śnieżny Dekalog”.

 

sierżant sztabowy Klaudia Biernacka

Komenda Powiatowa Policji w Sulęcinie

  • policjantka rozmawia z dziećmi
  • dziecko trzyma ulotkę
  • policjantka rozmawia z dziećmi
  • tablica informacyjna
  • dzieci trzymają odblaski
  • plakat informacyjny
Powrót na górę strony