Aktualności

Policyjna akcja dla poprawy bezpieczeństwa pieszych

Data publikacji 01.02.2023

Wschowscy policjanci we wtorek (31 stycznia) prowadzili akcję mającą na celu poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego oraz podniesienie ich świadomości w zakresie zagrożeń z jakimi mogą spotkać się na drodze, szczególnie w okresie zimowym. Kontrolowani byli również kierowcy, których pojazdy miały wadliwe oświetlenie. To wszystko ramach trwających działań „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo”.

Działania na drogach powiatu wschowskiego skupiały uwagę w pierwszej kolejności na grupie jaką stanowili niechronieni uczestnicy ruchu drogowego. Mundurowi bacznie obserwowali ich zachowania na drogach. Monitorowali miejsca gdzie najczęściej dochodziło do potrąceń pieszych oraz rowerzystów.

Policjanci nie stosowali taryfy ulgowej wobec pieszych przebiegających na drugą stronę jezdni w miejscach niedozwolonych, miejscach o słabej widoczności, a w szczególności przebiegających tuż przed nadjeżdżającym pojazdem. Monitoringiem objęte zostały również przejścia dla pieszych.

Funkcjonariusze poruszali kwestię bezpieczeństwa opierającą się na widoczności pieszych. Policjanci zachęcali do nakładania na odzież wierzchnią elementów odblaskowych. Wszystko w trosce o bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego.

 

nadkomisarz Maja Piwowarska

Komenda Powiatowa Policji we Wschowie

Powrót na górę strony