Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Podejrzany o oszustwo „na policjanta” zatrzymany. Odzyskane pieniądze wrócą do seniorki
Gorzowscy policjanci kryminalni zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o udział w oszustwie „na policjanta”. Funkcjonariusze odzyskali 12 tysięcy złotych, które wcześniej rzuciła z balkonu starsza mieszkanka miasta. Zatrzymany usłyszał zarzut, a prokurator złożył do sądu wniosek o tymczasowy areszt.
KMP Gorzów Wlkp. -
Szukasz zawodu z pasją? Wstąp w szeregi Policji i zostań jednym z nas!
Lubuscy policjanci zachęcają do wstąpienia w szeregi Policji. To zawód dla ludzi z pasją. Dużo wymagający i dużo dający w zamian. Złóż odpowiednie dokumenty i sprawdź czy jesteś osobą, która godnie będzie nosić policyjny mundur i chronić obywateli. Służba w Policji, to służba innym ludziom, działanie na rzecz ich bezpieczeństwa – a to źródło ogromnej satysfakcji.
KPP Nowa Sól -
Skuteczna praca kryminalnych - 27-latek podejrzany o kradzieże z włamaniem do garaży zatrzymany
Żarscy policjanci ustalili oraz doprowadzili do zatrzymania 27-latka z Żar, który podejrzany jest o dokonanie szeregu kradzieży z włamaniem do garaży. Mężczyzna usłyszał dwanaście zarzutów karnych. Za swoje zachowanie odpowie przed sądem - grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.
KPP Żary -
Sprawdź się na torze przeszkód. Testy dla kandydatów do Policji – przyjdź i poćwicz pod okiem specjalistów
Zastanawiasz się nad wstąpieniem w szeregi lubuskiej Policji? Pierwszy krok to złożenie dokumentów i zaliczenie testu sprawności fizycznej. Masz okazję pokonać tor przeszkód dla sprawdzenia samego siebie, bez żadnych konsekwencji dla postępowania kwalifikacyjnego. Możesz przyjść na zajęcia nawet jeśli nie złożyłeś jeszcze kompletu dokumentów. Jesteśmy tam dla Ciebie!
KWP Gorzów Wlkp. -
Kilkadziesiąt tysięcy złotych wróciło do seniorów. Odzyskali je policjanci
Do żagańskiej Policji zgłosił się senior, który poinformował, że skradziono mu prawie 30 tysięcy złotych. Policjanci razem z nim sprawdzili jego mieszkanie, gdzie znaleźli całą kwotę. Okazało się, że mężczyzna w natłoku wielu spraw zapomniał, gdzie je zostawił. Wdzięczny za pomoc policjantów, przysłał podziękowania. Podobna sytuacja miał miejsce tydzień wcześniej, kiedy policjanci również pomogli innemu seniorowi w odnalezieniu jego pieniędzy.
KPP Żagań -
O bezpieczeństwo dbamy z lądu i powietrza
Bezpieczeństwo na drodze to temat dotyczący nas wszystkich. Codzienne słyszymy w mediach o zdarzeniach drogowych, do których dochodzi na polskich drogach. Czasami kończą się one tylko rozbitym autem, ale niejednokrotnie dochodzi do tragedii uczestników, ich rodzin czy też bliskich. Przeciwdziałając takim sytuacjom policjanci krośnieńskiej drogówki nie tylko z lądu, ale i powietrza kontrolują zachowanie kierowców i zwracają uwagę na wszelkie nieprawidłowości mające wpływ na zapewnienie bezpieczeństwa na drogach powiatu krośnieńskiego.
KPP Krosno Odrzańskie -
Giełda pracy – giełda możliwości. Dołącz do lubuskiej Policji, aby wspólnie dbać o bezpieczeństwo
Za nami pierwsza edycja giełdy pracy pod nazwą „Dołącz do najlepszych”, która zorganizowana została przez Komendanta Powiatowego Policji w Sulęcinie wspólnie z dyrekcją Powiatowego Urzędu Pracy w Sulęcinie. Celem spotkania było zaprezentowanie osobom poszukującym pracy, możliwości jakie niesie za sobą służba w Policji. Frekwencja dopisała, a uczestnicy zadawali sporo pytań. Kogo szukamy? Ludzi o mocnym kręgosłupie moralnym, gotowych do poświęcenia na rzecz drugiego człowieka. Nie wymagamy doświadczenia, a chęci do nauki. Nie obiecujemy, że będzie łatwo, ale gwarantujemy, że będzie warto! Ty również nie czekaj i już dziś zrób pierwszy krok, aby dołączyć do ponad 100 tysięcznej formacji dbającej o porządek i bezpieczeństwo obywateli.
KPP Sulęcin -
Profilaktyka to podstawa - seniorzy debatowali z policjantami o bezpieczeństwie
Policjanci prowadzą cykliczne działania informujące seniorów o zagrożeniach czyhających na nich. Niestety oszuści nadal atakują i wymyślają nowe metody, wciąż tego samego oszustwa. Funkcjonariusze kolejny raz proszą o czujność. Mundurowi zorganizowali im debatę, podczas której przypomnieli o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. My także nie bądźmy obojętni i ostrzegajmy osoby starsze przed przestępcami. Nie pozwólmy, aby nasi najbliżsi stracili dorobek swojego życia!
KPP Nowa Sól -
Zbyt szybka jazda i cofnięte uprawnienia. Kierowcę czeka sprawa karna
Spore problemy czekają kierowcę, który został zatrzymany przez policjantów grupy SPEED. Mężczyzna o 76 kilometrów na godzinę przekroczył prędkość, a do tego kierował mimo cofniętych uprawnień do kierowania. Policjanci za zbyt szybka jazdę nałożyli na niego wysoki mandat. Oprócz tego czeka go sprawa karna za jazdę pomimo cofniętych uprawnień.
KMP Gorzów Wlkp. -
Agresor zdewastował wagon na 40 tys. zł. Był poszukiwany
40 tysięcy złotych strat to efekt działania 34-latka, który zdewastował jeden z wagonów, w pociągu którym podróżował. Mężczyzna został błyskawicznie obezwładniony i zatrzymany przez świebodzińskich policjantów, w momencie w którym pociąg zatrzymał się w miejscowości Mostki w powiecie świebodzińskim. Jak się okazało w trakcie czynności był również poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności.
KPP Świebodzin -
Skuteczny pościg za kierującym BMW. 46-latek był pijany i posiadał narkotyki
Policjanci z powiatu słubickiego prowadzili pościg za 46-latkiem, który nie zatrzymał się do kontroli i zaczął uciekać. W trakcie jazdy nie reagował na wydawane mu sygnały świetlne i dźwiękowe. Szaleńczą ucieczkę skończył rozbijając auto na rozwidleniu dróg leśnych i uderzając w drzewo. Próbował jeszcze uciekać pieszo, ale policjanci szybko go zatrzymali. Okazało się, że był pijany i posiadał przy sobie narkotyki.
KPP Słubice -
Dzięki policjantom nielegalny tytoń nie trafi na rynek. Skarb Państwa mógł strać nawet 70 tysięcy złotych
Kryminalni ze Strzelec Krajeńskich zatrzymali i przedstawili zarzut 50-letniemu mężczyźnie podejrzanemu o posiadanie sprzedaż nielegalnego tytoniu bez polskich znaków akcyzowych. Gdyby nielegalny towar trafił na rynek straty dla Skarbu Państwa mogły wynieść nawet 70 tysięcy złotych. Zatrzymany usłyszał zarzut związany z Kodeksem Karnym Skarbowym. Grozi mu wysoka grzywna i kara pozbawienia wolności.
KPP Strzelce Kraj. -
Szacunek, ostrożność, widoczność - zróbmy wszystko, aby piesi byli bezpieczni na drodze. Pomogą w tym… odblaski
Przezorność, jaskrawa odzież, czy odblaski te wszystkie elementy mogą sprawić, że realnie bezpieczeństwo pieszego wzrośnie. Kiedy dołożymy do tego prawidłowe zachowanie kierowcy, a więc poruszanie się z odpowiednią prędkością, czujność w rejonie przejść dla pieszych - wówczas liczba zdarzeń z udziałem pieszych na pewno spadnie. I nośmy odblaski, które zwiększą naszą widoczność, a tym samym bezpieczeństwo na drodze.
KPP Żary -
Znalazłeś? Oddaj!
Na odpowiedzialność karną naraziła się mieszkanka powiatu krośnieńskiego, która zabrała pozostawiony w sklepie telefon komórkowy. Policjanci po dotarciu do kobiety, zabezpieczyli przywłaszczony telefon, a następnie zwrócili go właścicielce. Pamiętaj, że gdy stajemy się posiadaczem znalezionej rzeczy, bez względu na to czy ktoś ją zostawił, czy zgubił, musimy dołożyć wszelkich starań by przedmiot powrócił do właściciela. W innym przypadku może nam grozić nawet do roku pozbawienia wolności.
KPP Krosno Odrzańskie -
Kobieta straciła 40 tysięcy złotych. Oszust podszył się pod „policjanta”
Kolejny raz w Zielonej Górze pojawili się oszuści wyłudzający pieniądze przez telefon. Kilku seniorów nie dało się oszukać i powiadomili Policję o podejrzanych telefonach. Niestety 80-letnia zielonogórzanka po rozmowach z oszustami wyrzuciła przez okno 40 tysięcy złotych zapakowanych w reklamówkę. Nigdy nie przekazujcie państwo pieniędzy obcym osobom.
KMP Zielona Góra -
38-latek z zarzutami – w jego zatrzymaniu pomógł miejski monitoring
Dzięki szybkiej reakcji pracowników miejskiego monitoringu, zielonogórscy policjanci służby patrolowej zatrzymali w centrum miasta mężczyznę, który pod okiem kamer zniszczył stojący na deptaku baner, a następnie uszkodził słupek blokujący wjazd na deptak. Mężczyzna usłyszał zarzut. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.
KMP Zielona Góra -
Zjednoczeni w służbie, zjednoczeni w sporcie - policyjny „mundial” województwa lubuskiego
Trzynaście drużyn reprezentujących wszystkie jednostki Policji województwa lubuskiego zmagało się w Pierwszym Halowym Turnieju Piłki Nożnej Komend Wojewódzkiej, Miejskich oraz Powiatowych w Zbąszynku. Celem zawodów było promowanie sportu oraz integracja policyjnego środowiska. Zwyciężyła drużyna z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim, ale gratulacje za świetną atmosferę i wolę walki należą się wszystkim uczestnikom.
KPP Świebodzin -
Czujna pracownik poczty pomogła 90-letniej seniorce uratować oszczędności
Funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim spotkali się z pracownikami Poczty Polskiej. Spotkanie dotyczyło możliwości przeciwdziałania oszustwom dokonywanym na szkodę seniorów. W jej trakcie policjanci podziękowali pracownicy poczty Elżbiecie Maćkała z czujność i zaangażowanie, dzięki któremu 90-letnia kobieta nie padła ofiarą oszustów.
KWP Gorzów Wlkp. -
Kumulacja nieodpowiedzialności drogowej - mając 2,5 promila oraz zakaz prowadzenia pojazdów wiózł trójkę dzieci i spowodował kolizję
W czwartkowy wieczór (24 listopada) na drodze K-29 za miejscowością Cybinka kierujący pojazdem osobowym marki Opel kompletnie pijany przewoził trójkę swoich dzieci i spowodował kolizję. Mężczyzna za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem – za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz niestosowanie się do sądowego zakazu grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności.
KPP Słubice -
Życie zawdzięcza policjantom. Decydowały sekundy
Policjanci otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie który miał myśli samobójcze. Natychmiast ruszyli do miejsca interwencji, jednak mężczyzny już tam nie było. Rozpytali najbliższych o miejsca, gdzie może przebywać i je sprawdzili. Po kilku minutach dotarli do mieszkania, gdzie potwierdzili, że „poszukiwany” śpi. Chcąc wejść do pokoju, w którym miał przebywać, okazało się, że drzwi są zamknięte. Dokonano siłowego otwarcia drzwi. 32-letni mężczyzna znajdował się w sytuacji zagrażającej jego życiu. Policjanci udzielili mu pierwszej pomocy przedmedycznej. Szybkie i zdecydowane działanie policjantów zapobiegło tragedii. Mężczyzna został przewieziony do szpitala przez załogę pogotowia ratunkowego.
KPP Żagań
