Aktualności

Trzeźwy kierowca i sprawny autokar to podstawa. Policjanci dbają o bezpieczeństwo najmłodszych podróżnych

Data publikacji 22.05.2023

Policjanci nowosolskiej drogówki przyjmują kolejne zgłoszenia kontroli autokarów i sprawdzają czy dzieci i młodzież bezpiecznie mogą wyruszyć w drogę. Podczas takich kontroli, mundurowi w białych czapkach sprawdzają przede wszystkim stan techniczny autobusu, zużycie opon, sprawność systemów hamowania i kierowania, oświetlenie oraz wyposażenie pojazdu w apteczki i gaśnice.

Zgłoszenia i prośby do Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli o kontrole autokarów przynoszą wymierny efekt. Organizatorzy wycieczek i wyjazdów dla dzieci i młodzieży dbają o ich bezpieczeństwo i zgłaszają potrzebę przeprowadzenia kontroli pojazdów. Nowosolscy policjanci systematycznie kontrolują autobusy, aby zapobiec ewentualnym zdarzeniom drogowym. Stan techniczny, trzeźwość kierujących oraz wymagana dokumentacja muszą być bez zarzutów, aby autokar mógł wyruszyć z dziećmi na wycieczkę. Zważając na zbliżające się wakacje policjanci będą wnikliwie kontrolować stan techniczny pojazdów, zwracając uwagę na prawidłowe ogumienie, hamulce oraz oświetlenie.

Jeśli chcesz aby Twoje dziecko bezpiecznie dojechało do celu, ZGŁOŚ KONTROLĘ AUTOKARU! Policjanci pojawią się w miejscu wyjazdu i sprawdzą stan techniczny pojazdu, trzeźwość kierowcy oraz wymagane dokumenty. Kontrolę można zgłosić:

  • w dni powszednie w godzinach od 7.30 do 15.30 w Wydziale Ruchu Drogowego pod numerem telefonu 47 7933298, 47 7933246 lub 47 7933247
  • w dni wolne i święta u dyżurnego jednostki pod numerem 47 7933211.

Najlepszym rozwiązaniem jest poinformowanie policjantów o planowanym wyjeździe z kilkudniowym wyprzedzeniem. Dzięki temu unikniemy potencjalnego oczekiwania związanego z wykonywaniem przez policjantów innych czynności służbowych.

 

młodszy aspirant Justyna Sęczkowska

Komenda Powiatowa Policji w Nowej Soli

  • Autokar i radiowóz policyjny podczas kontroli drogowej.
  • Policjant drogówki podczas kontroli autokaru.
  • Policjant drogówki podczas kontroli autokaru.
Powrót na górę strony