Aktualności

Zatrzymany za napad na bank usłyszał zarzuty

Data publikacji 18.05.2023

Dzięki skutecznej pracy operacyjnej i śledczej lubuskich policjantów, możliwe było ustalenie i zatrzymanie 41-latka zaledwie dobę po zdarzeniu. Ten podejrzany jest o napad na bank w Nowogrodzie Bobrzańskim. Podejrzany wykorzystując broń hukową i grożąc obsłudze placówki, zabrał pieniądze i uciekł. Profesjonalne działania Policji i Prokuratury skutkowały przedstawieniem mu zarzutów. Decyzją Sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

Niespełna doby potrzebowali zielonogórscy policjanci na to, aby ustalić i zatrzymać napastnika, który we wtorek /16 maja/ około godziny 13 wbiegł do jednego z banków w Nowogrodzie Bobrzańskim z bronią w ręku i sterroryzował obsługę placówki. Mężczyzna żądał wydania pieniędzy. Kiedy pracownicy spełnili jego żądania, ten wybiegł z budynku.

Od tego czasu ruszyły bardzo intensywne działania Policji. W procesie wykrywczym zielonogórskich policjantów wspierali funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim. Zorganizowano posterunki blokadowe i obławę za napastnikiem. Wykorzystano przewodników z psami tropiącymi. Ale równolegle pracowali również policjanci kryminalni, którzy zbierali wszelkie informacje i zapisy kamer monitoringu. Technik kryminalistyki zadbał, aby każdy pozostawiony na miejscu ślad był dobrze zabezpieczony i możliwy do późniejszej analizy. Śledczy zaś zbierali materiał dowodowy.

Dzięki wspólnym wysiłkom krok po kroku zbliżano się do przełomu i zawężano krąg podejrzanych. Ostatecznie profesjonalne działania skutkowały ustaleniem osoby, która mogła stać za tym zdarzeniem. W środę /17 maja/ przed południem w dynamicznych działaniach zatrzymano wytypowanego wcześniej mężczyznę. Ten poruszał się audi Q7. Został zatrzymany w centrum Zielonej Góry. To 41-letni mieszkaniec tego powiatu.

W czwartek /18 maja/ w Prokuraturze Rejonowej w Zielonej Górze z udziałem zatrzymanego przeprowadzono czynności procesowe. Podczas nich 41-latek usłyszał zarzut związany z rozbojem z wykorzystaniem broni. Decyzją Sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

 

Opracował: podinspektor Marcin Maludy

Rzecznik Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wielkopolskim

  • Zatrzymany prowadzony przez policjantów
  • Zatrzymany ma zakładane kajdanki przez policjantów
  • #6
  • #4
  • Zatrzymany prowadzony przez policjantów
  • #5

Film Video_1.mp4

Pobierz plik Video_1.mp4 (format mp4 - rozmiar 18.42 MB)

Pliki do pobrania

  • 242.84 KB
Powrót na górę strony