Aktualności

130 km/h w terenie zabudowanym – nieodpowiedzialny motocyklista stracił prawo jazdy

Data publikacji 22.05.2023

Zatrzymaniem prawa jazdy oraz mandatem w wysokości 2 500 złotych i 15 punktami karnymi zakończyła się interwencja międzyrzeckiej drogówki wobec motocyklisty, który jechał w obszarze zabudowanym 130 kilometrów na godzinę. Policjanci przypominają, że kierowcy, którzy lekceważą przepisy ruchu drogowego, muszą liczyć się z poważnymi konsekwencjami.

Policja wielokrotnie opisuje skutki jazdy z nadmierną prędkością. Jest to wciąż najczęstsza przyczyna wypadków i tragedii na drogach. Dlatego jednym z głównych zadań przed jakim stoją międzyrzeccy policjanci ruchu drogowego jest kontrolowanie prędkości pojazdów zarówno w terenie zabudowanym, jak i na pozostałych drogach powiatu.

Kilka dni temu w trakcie jednej z takich kontroli mundurowi ujawnili kierującego motocyklem, który za nic miał sobie ograniczenia prędkości obowiązujące w obszarze zabudowanym. Jechał on bowiem aż 130 kilometrów na godzinę w miejscu gdzie obowiązywała „pięćdziesiątka”. Spotkanie z policjantami zakończyło się dla motocyklisty „odpoczynkiem” od jazdy - poza mandatem w wysokości 2 500 złotych oraz 15 punktami karnymi mundurowi zatrzymali mu prawo jazdy na trzy miesięce.

Nie zapominajmy, że wzajemny szacunek na drodze oraz odpowiednia prędkość są gwarantem bezpiecznej podróży.

 

młodszy aspirant Mateusz Maksimczyk

Komenda Powiatowa Policji w Międzyrzeczu

Powrót na górę strony