Aktualności
Rozmiar czcionki
-
MSW ogłosiło otwarty konkurs na działania dotyczące przeciwdziałaniu dopalaczom
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych ogłosiło konkurs dla organizacji pozarządowych na przygotowanie ogólnopolskich działań informacyjno-edukacyjnych dotyczących przeciwdziałania zażywania dopalaczy. Konkurs jest jednym z elementów startującej dziś kampanii „Dopalacze kradną życie”.
-
Dopalacze kradną życie
Dopalacze kradną życie – to nazwa akcji profilaktycznej, łączącej wszystkie osoby, którym zależy na walce z tymi niebezpiecznymi substancjami. Dziś w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych, podczas inauguracji kampanii, podpisany został pakt przeciwko dopalaczom. Do akcji dołączyło już wiele osób, m.in. przedstawiciele mediów, środowiska naukowe, sportowcy oraz instytucje i organizacje pozarządowe
-
Potrącenia rowerzystów
Lubuscy policjanci wyjaśniają przyczyny wypadków z udziałem rowerzystów, do których doszło w poniedziałek /27 lipca/ na drogach regionu. W czterech wypadkach śmierć poniosło dwóch z nich. Trzech innych zostało rannych, w tym jedna ciężko.
-
Weekend na lubuskiej "trójce"
Za nami kolejny tydzień wakacji. Pomimo kaprysów pogody na głównych drogach regionu ruch nie słabnie. Szczególnie wielu zmotoryzowanych pokonuje krajową "trójkę". Tam gdzie wymaga tego bezpieczeństwo przez całą dobę spotkamy policyjne patrole.
-
Świecko na ratunek
Szybki przekaz informacji decyduje o sprawnym działaniu. Policjanci z Centrum Współpracy Służb w przygranicznym Świecku, przekazując informację niemieckim kolegom, wezwali pomoc dla polskiego kierowcy ciężarówki, który będąc po zachodniej stronie Odry tracił przytomność.
-
Więcej wiedzieć o dopalaczach
Wspólnie w Wojewódzką Stacją Sanitarno–Epidemiologiczną w Gorzowie Wlkp., Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji szkolił z zakresu dopalaczy pracowników pionów promocji zdrowia i oświaty zdrowotnej stacji powiatowych Sanepidu. W szkoleniu udział wzięło blisko 40 osób.
-
Wojewódzkie obchody Święta Policji
Niemal 900 lubuskich policjantów odebrało w tym roku awanse na wyższe stopnie. Pięćdziesięciu z nich nowe dystynkcje po raz pierwszy założyło podczas wojewódzkiej uroczystości obchodów Święta Policji. Uroczysty apel odbył się w piątek na gorzowskim Placu Katedralnym, a wśród znamienitych gości podniosłego wydarzenia była Marszałek Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej Małgorzata Kidawa-Błońska.
-
Zapłonął znicz
Wojewódzkie obchody Święta Policji to okazja by zapalić znicz, wspominając tych, którzy stojąc na straży bezpieczeństwa poświęcili własne życie. W siedzibie Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp., przy dźwiękach trąbki i werbla, uroczyście złożono wiązanki kwiatów, upamiętniając lubuskich policjantów poległych na służbie.
-
Pamięć o nich wciąż żywa
Historia, która wydarzyła się wiosną 1940 roku w Katyniu na zawsze pozostanie w pamięci policjantów. W piątkowy poranek na Cmentarzu Komunalnym w Gorzowie przedstawiciele komendy miejskiej oraz wojewódzkiej wraz z członkami Rodziny Katyńskiej złożyli kwiaty w dowód pamięci o pomordowanych funkcjonariuszach.
-
Policjanci świętowali z najmłodszymi
Na gorzowskim bulwarze lubuscy funkcjonariusze zorganizowali rodzinny festyn z okazji Święta Policji. Osoby, które pojawiły się nad Wartą miały okazję skorzystać z wielu atrakcji przygotowanych przez policjantów i przedstawicieli kilku współpracujących służb.
KWP Gorzów Wlkp. -
Dopalacze. Gdzie szukać pomocy
W ostatnich dniach w kraju odnotowano wiele przypadków zatrucia narkotykami, tzw. dopalaczami. Do szpitali trafiły osoby z ostrym zatruciem organizmu. Apelujemy i ostrzegamy, aby nie kupować i nie zażywać takich substancji. Producenci i sprzedawcy dopalaczy kierują się przede wszystkim zyskiem, za nic mając ludzkie życie. Sprzedając dopalacze – sprzedają śmierć!
-
Lubuscy policjanci zapraszają na swoje Święto
17 lipca 2015 r. w Gorzowie Wlkp. będą miały miejsce wojewódzkie obchody Święta Policji. Tego dnia lubuscy policjanci spotkają się na uroczystości wręczenia odznaczeń. Jak każdego roku nie zabraknie również wyróżnień i awansów na wyższe stopnie resortowe. Atrakcją dla najmłodszych będzie też czwartkowy /16 lipca/ policyjny festyn.
-
Zatrzymani kolejni nieodpowiedzialni kierowcy
Na drogach województwa lubuskiego policjanci skutecznie walczą z nieodpowiedzlanymi kierowcami. Funkcjonariusze prowadzą liczne kontrole, które pozwalają zatrzymać osoby, które za kierownicą są nietrzeźwe lub poruszają się bez wymaganych uprawnień i dokumentów.
-
Policjanci przygotowani do Przystanku Woodstock
W Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim policjanci potwierdzili wicewojewodzie Janowi Świrepo gotowość do zabezpieczenia Przystanku Woodstock. W tym roku w Kostrzynie pojawi się ponad 1200 policjantów, którzy będą dbać o bezpieczeństwo uczestników festiwalu.
-
Pierwszy taki przypadek w województwie lubuskim
Jeden z kierowców, któremu w myśl obowiązujących przepisów zatrzymano uprawnienia na trzy miesiące, zlekceważył nałożony na niego zakaz. Teraz mężczyźnie wydłużono karę do sześciu miesięcy. To pierwszy taki przypadek w województwie lubuskim.
-
Weekend na lubuskich drogach
Miniony weekend był kolejnym podczas którego przez nasz region przejeżdżały tysiące aut zmierzających w stronę wybrzeża. Dzięki skutecznym działaniom lubuskiej Policji pokonanie lubuskiego odcinka trasy S3 był bezpieczne. W miejscach, gdzie kierowcy zmuszeni byli zwolnić przez cały czas pracowały policyjne patrole.
-
Wystawa fotografii w lubuskiej komendzie
W głównym holu Komendy Wojewódzkiej Policji można oglądać wystawę fotografii pn.„Kobiety w lubuskiej Policji”, która potrwa do 26 lipca br. Znalazły się w niej fotografie współczesne, a także te sprzed kilkudziesięciu lat.
-
Bezpieczne zakupy w sieci
Wraz z upowszechnieniem Internetu, pojawiła się zupełnie nowa możliwość robienia zakupów bez wychodzenia z domu. Wystarczy wcisnąć jeden przycisk, a przedmiot już należy do ciebie. Brzmi zachęcająco? Z całą pewnością. Jednakże - czy aby na pewno jest to bezpieczne?
-
Ruszyła kampania „NIGDY NIE JEŻDŻĘ PO ALKOHOLU”
Wielkoformatowe murale promujące trzeźwość za kierownicą i przypominające o odpowiedzialności jaka spoczywa na osobach kierujących pojazdami, pojawiły się w Warszawie, Poznaniu, Gdyni oraz Lublinie w ramach drugiej edycji kampanii „Nigdy nie jeżdżę po alkoholu”. Akcji, prowadzonej przez Komendę Główną Policji we współpracy ze Związkiem Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego - Browary Polskie patronuje Ministerstwo Gospodarki. Swoje poparcie dla inicjatywy wyraziło już ponad 50 instytucji i organizacji z całej Polski.
-
O bezpieczny wypoczynek nad wodą
Wakacje rozpoczęły się na dobre. W upalne dni wielu szuka ochłody przy wodzie. Nad bezpieczeństwem wypoczywających czuwają lubuscy policjanci. W dużej jednak mierze zależy ono od samych plażowiczów. Sprawy wspólnie, aby czas rozrywki nie przemienił się w dramat.