Aktualności

Z początkiem roku słowa Roty

Data publikacji 04.01.2016

…Strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia. M.in. taka fraza była dziś wyraźnie akcentowana w gmachu Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. To sygnał, że garnizon lubuski został wzmocniony nowymi policjantami. 21. z nich za kilka miesięcy będzie w pełni gotowych do tego, aby realizować zadania, do których zostali powołani. Tymczasem czeka ich szkolenie i adaptacja z dala od domu.

To pierwsi policjanci w tym roku, którzy z powodzeniem przeszli cały proces rekrutacyjny. Zdały go osoby, które w pełni posiadają cechy predestynujące ich do pełnienia tej zaszczytnej służby. Wiedza i umiejętności, które już posiadają muszą być jednak wsparte kolejnym doświadczeniem. Będzie nim szkolenie podstawowe oraz tzw. proces adaptacyjny. To etapy, po których będą już gotowi do codziennych wyzwań, jakie stawiają przed każdym policjantem kolejne zawodowe dni. To momenty, kiedy przychodzi czas na policyjne nagrody, odznaczenia i awanse, ale także momenty, podczas których życie policjantów będzie zagrożone. Świadomość policjantów takich sytuacji oraz gotowość stawiania życia innych ponad swoje czyni tę służbę wyjątkową. Takich ludzi potrzebuje społeczeństwo. M.in. o tym wspomniał Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak. Z kolei pełniący obowiązki Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp., insp. Sebastian Banaszak podkreślił: Akt ślubowania to nie tylko piękne słowa, to przede wszystkim odpowiedzialność, trud i piękno policyjnej służby. Wierność przysiędze wypowiedzianej dziś na sztandar będzie stanowić sens wszystkich podejmowanych przez Was działań. Słowa ślubowania zobowiązują Was, by w chwilach trudnych, wymagających nie tylko pełnego zaangażowania, ale również poświęcenia, pamiętać o honorze, godności i dobrym imieniu policyjnej służby. Komendant ponadto złożył gratulacje Władysławowi Dajczakowi, z okazji objęcia przez Niego funkcji Wojewody Lubuskiego, życząc sukcesów zawodowych i osobistych.

Wśród nowo przyjętych 21. policjantów jest siedem kobiet. Mundurowi zasilą Jednostki w Gorzowie Wlkp., Nowej Soli, Słubicach, Strzelcach Krajeńskich, Sulęcinie, Świebodzinie, Żarach oraz SPPP w Gorzowie i Zielonej Górze.

 

Opracował: kom. Marcin Maludy

fot. st. sierż. Tomasz Bartos

Powrót na górę strony