Aktualności

Kolejne działania na rzecz bezdomnych

Data publikacji 11.01.2016

Lubuscy policjanci wciąż kontynuują działania, które mają pomóc bezdomnym przetrwać sytuację związaną z niskimi temperaturami. Mundurowi sprawdzają miejsca, gdzie takie osoby mogą przebywać i w razie potrzeby nieść im pomoc. Tylko minionej doby blisko 200. takich punktów było doglądanych przez mundurowych, a 21. osobom zapewniono stosowną pomoc.

Zima trwa już na dobre. Choć słupek rtęci w wielu miejscach regionu w ciągu dnia uzyskuje już wartości dodatnie, to nie oznacza, że osobom bezdomnym nic już nie grozi. Wychłodzenie organizmu może nastąpić w każdej chwili, więc sytuacja związana  z nadzorowaniem tego zagadnienia cały czas jest przedmiotem sprawdzeń lubuskich policjantów. Tym bardziej, że w nocy wciąż notujemy temperatury ujemne. Ostatnie kontrole pokazują, jak ważne są to działania. W wielu przypadkach otwarcie możemy mówić, że policjanci uratowali takie osoby przed zamarznięciem. Funkcjonariusze mogą przy takich kontrolach liczyć na obecność na pracowników Sekcji ds. Bezdomności GCPR czy też innych podmiotów odpowiedzialnych za to zagadnienie.

 

Duża aktywność policjantów przekłada się w bezpośredni sposób na skuteczne radzenie sobie z taką sytuacją. Tylko minionej doby lubuscy policjanci skontrolowali 198 miejsc, w których mogli przebywać bezdomni. W 23 przypadkach policjanci znaleźli osoby,  które były pozbawione dachu nad głową. Więc praca mundurowych skupiła się na zapewnieniu im pomocy. Większość z nich skorzystała z noclegu i ciepłego posiłku.

 

Codzienne sprawdzenia policjantów pokazują jak wiele osób takiej pomocy potrzebuje. Dlatego prosimy każdego, kto z podobna sytuacją się spotka o telefon na nr 997. Może on uratować komuś życie.

 

Niżej przedstawiamy ostatnie działania lubuskich policjantów w udzielaniu pomocy bezdomnym:

 

http://www.lubuska.policja.gov.pl/go/serwis-informacyjny/aktualnosci/14378,Policjanci-uratowali-lezacego-w-sniegu-mezczyzne.html

http://www.lubuska.policja.gov.pl/go/serwis-informacyjny/aktualnosci/14376,Wspolne-patrole-w-czasie-mrozow.html

http://www.lubuska.policja.gov.pl/go/serwis-informacyjny/aktualnosci/14258,Kolejni-bezdomni-uzyskali-pomoc.html

Powrót na górę strony