Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Brutalny napad mógł zakończyć się śmiercią
Nowosolscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który dokonał brutalnego rozboju na jednej ze stacji paliw w Nowym Miasteczku. Ranny sprzedawca z poważnymi urazami głowy trafił do szpitala. Mężczyzna usłyszał już zarzuty rozboju. Sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.
KPP Nowa Sól -
Możesz zostać lubuskim policjantem
Jeśli chcesz połączyć pasję ze służbą, jeśli cenisz sobie stablizację zatrudnienia, jeśli jesteś wrażliwy na wszelkie formy łamania prawa, jeśli chcesz się rozwijać, to optymalnym miejscem jest Lubuska Policja. Możesz zostać policjantem wykorzystując swe dotychczasowe umiejętności i predyspozycje. To służba interdyscyplinarna, w której z pewnością się odnajdziesz. Zapraszamy w nasze szeregi.
KWP Gorzów Wlkp. -
Dopalacze zabijają! Skuteczne działania lubuskich policjantów
Kryminalni doprowadzili do zatrzymania dwóch mężczyzn, którzy posiadali nowe substancje psychoaktywne - „dopalacze”. Policjanci przechwycili kilkadziesiąt porcji tych niebezpiecznych substancji. Gdyby dopalacze trafiły na lokalny rynek mogłyby być dużym zagrożeniem dla zdrowia i życia głównie młodych osób.
KPP Strzelce Kraj. -
Seniorze! Nie oddawaj pieniędzy oszustom!
W Zielonej Górze kolejny raz pojawili się oszuści wyłudzający pieniądze przez telefon. Niestety jeden z mieszkańców w poniedziałek (22 czerwca) przelał oszustom 38 tysięcy złotych na „konto prokuratora”. Przypominamy! Opowieści o „tajnych akcjach Policji” to perfidne oszustwo.
KMP Zielona Góra -
Policjanci przygotowani do sezonu letniego
Pogoda utwierdza nas, że przyszło lato. Pamiętajmy, by sezon letni spędzić przede wszystkim bezpiecznie. W tym roku ma to szczególny wymiar. Oprócz zachowania rozsądku podczas wakacyjnych wypraw czy urlopu pamiętajmy także o stosowaniu środków ochrony osobistej oraz zachowaniu dystansu od obcych. Dla wszystkich, którzy czas będą spędzać nad wodą przypominamy, aby podchodzili do niej z respektem. Nad jeziorami jak co roku czuwać będą policyjne patrole.
KPP Świebodzin -
Lubuscy policjanci w charytatywnej akcji #GaszynChallenge
Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim podjęli wyzwanie i dołączyli do akcji #GaszynChallenge, wspierając dzieci chore na stwardnienie rozsiane - Zosię i Franka. To ważne, aby z naszej strony płynął wyraźny sygnał do pomocy wszystkim potrzebującym. Tym bardziej, kiedy pomocy tej potrzebują mali wojownicy.
KWP Gorzów Wlkp. -
Intensywna praca kryminalnych. Mężczyzna poszukiwany do oszustwa na 90 tysięcy złotych
Policjanci z Gorzowa Wielkopolskiego intensywnie pracują nad sprawą oszustwa 90-latki, która straciła 90 tysięcy złotych. Kobieta uwierzyła w historię o wypadku swojej córki i pieniądze wyrzuciła przez okno. Funkcjonariusze dostali informacje o przestępstwie po trzech godzinach. Udało im się zabezpieczyć między innymi monitoring, na którym widać sylwetkę osoby mogącej mieć związek z przestępstwem.
KMP Gorzów Wlkp. -
Tragedia była o krok... Policjanci zdążyli i uratowali życie mężczyzny
W tym zdarzeniu liczyły się minuty. Na numer alarmowy zadzwoniła osoba, która poinformowała, że mężczyzna podciął sobie żyły. Dzięki natychmiastowej reakcji i profesjonalnej pomocy nowosolskich policjantów nie doszło ludzkiej tragedii.
KPP Nowa Sól -
Podinspektor Szymon Sędzik z powierzeniem obowiązków na stanowisku Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wielkopolskim
Komendant Główny Policji powierzył obowiązki na stanowisku Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wielkopolskim podinspektorowi Szymonowi Sędzikowi. Rozkaz wręczył pełniący obowiązki Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wielkopolskim inspektor Jarosław Pasterski.
KWP Gorzów Wlkp. -
Mama 7-letniej Zosi podziękowała policjantom za odnalezienie córki
Do Komendanta Miejskiego Policji w Zielonej Górze przyszła pani Magdalena - mama 7-letniej Zosi, która zaginęła w piątek (19 czerwca). Szczęśliwa mama chciała w ten sposób podziękować wszystkim policjantom za zaangażowanie w poszukiwaniach jej córki, która nie wróciła do domu z podwórka.
KMP Zielona Góra -
Zjeżdżał na pobocze, bo był nietrzeźwy. Jego jazdę w porę zakończył dzielnicowy w czasie wolnym
Dzielnicowy z Gorzowa, starszy sierżant Bartłomiej Zdankiewicz wracał swoim autem do domu, gdy nagle został wyprzedzony przez seata. Kierowca tego auta wzbudził zainteresowanie policjanta, bo sposób jazdy wskazywał, że może być nietrzeźwy. Funkcjonariusz wykorzystał nagłe hamowanie seata. Podbiegł do auta, i zabrał kierowcy kluczyki. W jego organizmie było ponad 1,5 promila alkoholu.
KMP Gorzów Wlkp. -
Pomagamy – wszystkim. Policjanci ratowali małe dziki, a później pomogli przestraszonemu bocianowi
Policjanci nie bagatelizują żadnych zgłoszeń – nawet tych najbardziej nietypowych. Jesteśmy do pomocy i dyspozycji każdego… bez wyjątku. Podczas jednej służby patrol świebodzińskiej drogówki najpierw uwolnił z boiskowej siatki dwa małe dziki, a kilka godzin później pomógł przejść przez ruchliwą jezdnię… bocianowi.
KPP Świebodzin -
Inspektor Jerzy Głąbowski żegna się z policyjną formacją. Dziękujemy za piękną i skuteczną służbę
19 czerwca był ostatnim dniem służby w Policji inspektora Jerzego Głąbowskiego, Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wielkopolskim. Po 28 latach ten doświadczony policjant przechodzi na emeryturę. To był piękny czas głównie dla Lubuskiej Policji, która dzięki jego doświadczeniu, zaangażowaniu oraz wiedzy bardzo skutecznie zwalczała przestępczość, zwłaszcza w obszarze kryminalnym.
KWP Gorzów Wlkp. -
Policyjni wodniacy gotowi do niesienia pomocy
Policjanci ze Strzelec Krajeńskich prezentują pełną gotowość do zabezpieczenia se-zonu letniego. Ostatnie przygotowania związane z wodowaniem policyjnej łodzi mają na celu jak najlepsze przygotowanie sprzętu i funkcjonariuszy do niesienia po-mocy. Zbliżające się wakacje są również okazją, aby przypomnieć amatorom wypoczynku nad wodą, miłośnikom żeglarstwa i sportów wodnych o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.
KPP Strzelce Kraj. -
Chwile strachu - trzyletni chłopczyk w porę odnaleziony
Wystarczyła chwila nieuwagi, aby trzyletni chłopiec zniknął z pola widzenia jego taty. Przebiegł ulicami Międzyrzecza kilkaset metrów a w jego poszukiwania włączyli się międzyrzeccy policjanci. Wszystko dobrze się skończyło a na ręce Komendanta Powiatowego wpłynęły podziękowania od wdzięcznych rodziców.
KPP Międzyrzecz -
Dobre rozpoznanie terenu i szybkość działania pomogły uratować życie mężczyzny
Policjanci Samodzielnych Pododdziałów Prewencji Policji z Zielonej Góry uratowali życie mieszkańcowi Żar, który chciał targnąć się na swoje życie. Nieprzytomny mężczyzna został odnaleziony na terenie byłych koszar wojskowych w Żarach. Policjanci monitorowali jego funkcje życiowe, do czasu przyjazdu pogotowia ratunkowego.
KPP Żary -
Kobieta wzywała pomocy. Policjanci weszli do mieszkania przez balkon na szóstym piętrze
Ryzykowali własne życie, gdy przez balkon na wysokości 6. piętra policjanci gorzowskiej komendy wchodzili do mieszkania kobiety, która wołała o pomoc. Jeden z funkcjonariuszy trzymał linę, by jego partner z patrolu mógł przejść z jednego balkonu ma drugi. W mieszkaniu policjanci zastali leżącą 88-latkę. Dzięki szybkiej decyzji i profesjonalnym działaniom funkcjonariuszy gorzowskiej komendy, sierżanta sztabowego Piotra Tomaszewskiego oraz posterunkowego Jacka Pacały, starsza kobieta została przekazana pod opiekę lekarzy i bliskich.
KMP Gorzów Wlkp. -
Poszukiwany listem gończym w rękach policjantów
Od kilku miesięcy był poszukiwany przez międzyrzeckich policjantów. W swoim domu przygotował specjalna skrytkę, do której chował się przed policjantami. 44-latek najbliższe pół roku spędzi w więzieniu.
KPP Międzyrzecz -
Mobilnie i zdrowo. Patrole rowerowe dbają o bezpieczeństwo mieszkańców
Na ulicach Strzelec Krajeńskich można zobaczyć już policjantów patrolujących ulice miasta z wykorzystaniem rowerów służbowych. Dzięki jednośladom mundurowi są jeszcze bardziej mobilni, co pozwala szybko dotrzeć w miejsca, gdzie trudno dojść pieszo, czy dojechać radiowozem. Głównym zadaniem takich patroli jest reagowanie na wykroczenia porządkowe, akty wandalizmu oraz przejawy demoralizacji nieletnich.
KPP Strzelce Kraj. -
Szczęśliwy finał poszukiwań! Policjanci ze Świebodzina odnaleźli zaginioną 59-latkę
Skuteczna akcja poszukiwawcza świebodzińskiej Policji. Po blisko czterech dobach udało się odnaleźć zaginioną 59-latkę. Kobieta wycieńczona i odwodniona, ale w komunikatywnym stanie została przekazana służbom medycznym. Odnalazł ją Zastępca Naczelnika Prewencji aspirant sztabowyPiotr Starkiewicz, który od samego początku aktywnie brał udział w działaniach na miejscu. Jak sam podkreśla: „W takich chwilach przede wszystkim należy działać. Od naszej skuteczności i zaangażowania może zależeć ludzkie życie”.
KPP Świebodzin
