Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Skarb Państwa mógł stracić nawet ćwierć miliona złotych. Nielegalne papierosy zabezpieczone, podejrzany zatrzymany
Ponad 900 sztang papierosów, 90 kilogramów krajanki tytoniowej, a także pieniądze w kwocie prawie 32 tysięcy złotych i 1300 euro zabezpieczyli policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim. Funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zatrzymali także 44-latka, który przechowywał kontrabandę w swoim miejscu zamieszkania. Szacuje się, że mężczyzna spowodował straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego w kwocie ponad 255 tysięcy złotych.
KWP Gorzów Wlkp. -
Internet to szansa ale też zagrożenia. Uważaj na cyberoszustów
Pamiętajmy, żeby w każdej sytuacji zachować czujność, szczególnie wtedy, kiedy chodzi o nasze oszczędności. Zarówno w sytuacjach, kiedy nieznajomy prosi nas o pomoc finansową, a także wówczas, gdy dokonujemy zakupów przez Internet.
KPP Żary -
Życzenia Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp. z okazji Świąt Wielkanocnych
-
Profesjonaliści od pierwszej pomocy - policjanci uratowali życie rannemu mężczyźnie
Ukończenie kursu kwalifikowanej pierwszej pomocy przez sierżanta sztabowego Łukasza Pelca oraz sierżanta Łukasza Płonkę okazało się kluczowe w walce o życie zdesperowanego mężczyzny. Funkcjonariusze wiedząc, że liczy się każda minuta, profesjonalnie zabezpieczyli urazy i monitorowali stan rannego, aż do czasu przyjazdu medyków. Lekarz dyżurujący przyznał, że gdyby nie szybka i fachowa pomoc sulęcińskich stróżów prawa, cała sytuacja mogłaby zakończyć się tragicznie.
KPP Sulęcin -
Atak na wielkanocne dekoracje. Wandale zatrzymani dzięki policjantowi po służbie
Świąteczne dekoracje przygotowane przez Urząd Miasta w Gorzowie Wielkopolskim miały służyć wszystkim. Tymczasem trzy dni przed świętami stały się z niewiadomych przyczyn przedmiotem ataku dwóch młodych mężczyzn. Swoją agresję wyładowali na świątecznym jajku, które stało na rynku. Wcześniej rzucali metalowymi koszami na śmieci. Na gorzowskim bulwarze nietrzeźwi mężczyźni zostali zatrzymani dzięki policjantowi po służbie, który widział całe zdarzenie. Podejrzani usłyszeli zarzut zniszczenia mienia.
KMP Gorzów Wlkp. -
Służby wchodziły przez okno, bo 83-latka potrzebowała natychmiastowej pomocy
Gorzowscy policjanci ruchu drogowego wraz ze strażakami weszli przez okno do mieszkania 84-latki, z którą nie było kontaktu. Kobieta nie dawała oznak życia, a drzwi do mieszkania były zamknięte. Mieszkanka Gorzowa leżała na podłodze w jednym z pomieszczeń po tym jak upadła i prawdopodobnie straciła przytomność. Dzięki szybkim i zdecydowanym działaniom służb kobieta została przekazana pod opiekę lekarzy.
KMP Gorzów Wlkp. -
Policyjni ozdrowieńcy oddali osocze
Dzięki policjantom z żarskiej komendy osocze trafi do najbardziej potrzebujących pacjentów. Funkcjonariusze, którzy przeszli już Covid-19 zachęcają wszystkich ozdrowieńców do pomocy tym najbardziej potrzebującym. Cała procedura jest bezbolesna i trwa około 40 minut.
KPP Żary -
Włamywacze nagrani przez monitoring i zatrzymani przez policjantów
Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze zatrzymali na gorącym uczynku mężczyznę, podejrzanego o kradzież z włamaniem do jednego ze sklepów spożywczych na terenie miasta. W ustaleniu okoliczności zdarzenia, a także zatrzymaniu podejrzanego bardzo pomocny okazał się miejski monitoring.
KMP Zielona Góra -
Policjanci w trosce o bezpieczne Święta Wielkanocne. Przestrzegajmy obostrzeń - bądźmy bezpieczni!
W związku ze zbliżającą się Wielkanocą, na ulicach i w sklepach coraz większy ruch, a co za tym idzie zwiększa się aktywność przestępców. Policjanci przypominają o szczególnej czujność i ostrożność, zwłaszcza w dobie walki z epidemią koronawirusa. Chrońmy zdrowie i życie swoje oraz bliskich. Pamiętajmy - wirus nie ma przerwy świątecznej!
KPP Nowa Sól -
Niemal straciła 20 tysięcy złotych. Oszust podesłał link do spreparowanej strony banku
Oszuści próbowali z konta gorzowianki przelać 20 tysięcy złotych. Mimo tego, że kobieta weszła w podesłany link, który przekierował ją na fałszywą stronę banku, kobieta nie straciła pieniędzy. Duża w tym zasługa właściwej konfiguracji konta, przelewów i powiadomień sms przy przelewach. Kobieta w porę zorientowała się, że prawdopodobnie ktoś zyskał dostęp do bankowości elektronicznej. Policjanci przypominają, aby w podesłane linki nie klikać. Skutecznym zabezpieczeniem może być odpowiednie skonfigurowanie limitów na koncie.
KMP Gorzów Wlkp. -
Policjanci ustalili tożsamość tajemniczego pasażera z pociągu Berlin – Warszawa
Dzięki intensywnym i szeroko zakrojonym działaniom funkcjonariuszy świebodzińskiej i lubuskiej Policji ustalono tożsamość tajemniczego pasażera pociągu relacji Berlin – Warszawa. Mężczyzna doszedł do siebie i opuścił szpital, w którym przebywał. Duży wkład w pozytywny finał sprawy mieli również policjanci z Niemiec, którzy wspomagali lubuskich mundurowych w ustaleniach.
KPP Świebodzin -
Sezon na motocykle ruszył. Policjanci dbają o bezpieczeństwo na drogach
Wyższa temperatura spowodowała, że na drogach pojawili się motocykliści. Z lepszej pogody korzystają także policjanci gorzowskiej drogówki, którzy wsiadają na jednoślady. W ich ręce zostały przed tegorocznym sezonem oddane dwa motocykle. Są nowoczesne, dobrze wyposażone i sprawdzają się w codziennej służbie drogówki. Funkcjonariusze z ich pomocą jeszcze skuteczniej będą mogli dbać o bezpieczeństwo wszystkich podróżnych.
KMP Gorzów Wlkp. -
Prosta droga do normalności - #SZCZEPIMYSIĘ
Z każdym dniem przybywa policjantów, którzy zaszczepili się przeciwko koronawirusowi. Także w województwie lubuskim szczepienia służb mundurowych – policjantów, strażaków, żołnierzy i przedstawicieli innych służb postępują zgodnie z harmonogramem. To ważne, także dla społeczeństwa, któremu służymy. Chroniąc siebie, chronimy innych, zapewniając bezpieczeństwo Lubuszanom.
KWP Gorzów Wlkp. -
Starszy mężczyzna miał wylew i potrzebował pomocy. Na ratunek przyszli policjanci
Policjanci ze Wschowy uratowali starszego mężczyznę, który uwieziony w swoim mieszkaniu nie mógł wstać o własnych siłach i leżał w przedpokoju na podłodze. Krzyki i wołanie o pomoc usłyszeli sąsiedzi, którzy zaalarmowali Policję. Podjęte zdecydowanie działania, siłowe otwarcie drzwi i udzielona pomoc przez mundurowych uratowały życie mężczyźnie, który doznał rozległego wylewu. 73-latek w ostatniej chwili trafił pod opiekę specjalistyczną.
KPP Wschowa -
Kolejne ludzkie życie uratowane, dzięki skuteczności policjantów
Policjanci prewencji z krośnieńskiej komendy uratowali życie mężczyzny, który chciał je sobie odebrać. Gdy po kilku minutach od zgłoszenia mundurowi dotarli na miejsce, poszkodowany był już nieprzytomny. Udzielili mu pierwszej pomocy i wezwali załogę pogotowia ratunkowego.
KPP Krosno Odrzańskie -
Uważaj na SMS, przez który możesz stracić oszczędności życia!
Korzystając ze smartfonów, nigdy nie klikajmy w linki przesłane do nas w wiadomości SMS/MMS, których źródła nie jesteśmy pewni. W ostatnim czasie, to właśnie ten sposób wyłudzania danych bankowych jest najbardziej popularny wśród przestępców. Jedna z mieszkanek gminy Lubniewice otrzymała wiadomość tekstową z prośbą o dopłatę 50 groszy do zamówionej paczki. Kobieta była na szczęście w pełni świadoma zagrożenia jakie może ją spotkać.
KPP Sulęcin -
Podpalacz ustalony przez policjanta po służbie
Gorzowscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o dwa podpalenia. Mężczyzna po podłożeniu ognia obserwował akcję służb. Ustalenie podejrzanego było możliwe dzięki policjantowi pionu kryminalnego gorzowskiej komendy, który w czasie wolnym był niedaleko miejsca pożaru. Zatrzymany mężczyzna w przeszłości miał już zarzuty za podpalenie warsztatu.
KMP Gorzów Wlkp. -
Demolował zaparkowane pojazdy – wandal zatrzymany przez policjantów
Pijany 36-latek swoje niezadowolenie wyładowywał kopiąc i niszcząc lusterka przypadkowo zaparkowanych aut. Powiadomieni o tym zdarzeniu policjanci szybko go zatrzymali. Jak się okazało, nie był to jego pierwszy taki „występ”. Mężczyzna przyznał się do uszkodzenia pięciu pojazdów.
KPP Wschowa -
Bądź odpowiedzialny! Noś maseczkę i zachowaj dystans społeczny!
Zielonogórscy policjanci wspólnie z pracownikami Wojewódzkiej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej sprawdzają obiekty handlowe, które zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami powinny być albo zamknięte albo prowadzić działalność w ograniczonym zakresie. Mundurowi przypominają także o obowiązku zakrywania ust i nosa maseczką. Osoby nie stosujące się do obostrzeń, muszą liczyć się z konsekwencjami prawnymi.
KMP Zielona Góra -
Wyjątkowe podziękowania dla policjantów za zaangażowanie i skuteczność
Do Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze wpłynął bardzo miły mail z podziękowaniami dla policjantów służby patrolowej. Aspirant Marcin Papier i młodszy aspirant Marek Turłowicz wykazali się zaangażowaniem i skutecznością co doprowadziło do szybkiego zatrzymania sprawców włamania do jubilera. Takie miłe gesty ze strony mieszkańców sprawiają, że policjanci mają ogromną satysfakcję z wykonywanej na co dzień, niełatwej służby.
KMP Zielona Góra
