Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Skuteczna praca policjantów - trzech mężczyzn zatrzymanych zaraz po usiłowaniu kradzieży katalizatora
Zielonogórscy policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego zatrzymali w miniony weekend trzech mężczyzn, którzy odjechali z parkingu po usiłowaniu kradzieży katalizatora. W toku prowadzonego postępowania śledczy ustalili, że mężczyźni byli już notowani za podobne przestępstwa. Grozi im do pięciu lat pozbawienia wolności.
KMP Zielona Góra -
Ich łupem padały siekiery, wędki, a nawet galowe mundury - włamywacze ustaleni i zatrzymani przez sulęcińskich kryminalnych
26 i 28-latek postanowili wzbogacić się cudzym kosztem kradnąc i włamując się między innymi do pomieszczeń piwnicznych bloków na terenie Sulęcina. Łączna wartość strat wynikająca z przestępczej działalności obu mężczyzn wyniosła ponad 10 tysięcy złotych. Część przedmiotów udało się odzyskać. Mężczyźni zostali ustaleni i zatrzymani przez sulęcińskich kryminalnych. Stając przed wymiarem sprawiedliwości muszą liczyć się z karą nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
KPP Sulęcin -
Sezon rowerowy – przygotuj pojazd i odśwież sobie przepisy
Dwa potrącenia rowerzystów przez auta na tym samym skrzyżowaniu w przeciągu niecałej godziny. Aura coraz częściej sprzyja, by wybrać rower jako środek transportu – pamiętajmy, że rowerzyści to równoprawni uczestnicy ruchu drogowego. W związku z tym mają swoje prawa… jak również obowiązki i zakazy.
KPP Świebodzin -
Kolejny cios wymierzony w przestępczość akcyzową. Uszczuplenie dla Skarbu Państwa mogło wynieść blisko milion złotych
Wraz z początkiem kwietnia, sulęcińscy policjanci przechwycili kolejną papierosową kontrabandę. Uszczuplenie dla Skarbu Państwa mogło wynieść blisko milion złotych. W miejscu przechowywania wyrobów znajdowało się dwóch mężczyzn. Na widok funkcjonariuszy próbowali uciec, skacząc przez okno, zostali jednak szybko zatrzymani. Zarówno 42 jak i 54-latek usłyszeli zarzuty z Kodeksu karnego skarbowego.
KPP Sulęcin -
Wysokie grzywny za niebezpieczną jazdę. Kierowcy wcześniej zatrzymani przez grupę SPEED
Policjanci z gorzowskiej grupy SPEED wielokrotnie za popełnione przez kierowców wykroczenia, rezygnują z nałożenia mandatu i sprawy kierują do sądu, który nakłada wysokie kary. Za znaczne przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym kolejni kierowcy będą musieli zapłacić 4000 i 5000 złotych grzywny. To potwierdzenie, że zbyt szybka jazda nie jest akceptowana i powoduje zagrożenia.
KMP Gorzów Wlkp. -
Poszukiwania osób – codzienność zielonogórskich policjantów
Zatrzymywanie osób poszukiwanych jest jednym z ustawowych zadań postawionym przez Policją. Zielonogórscy policjanci podczas ostatnich 2 dni zatrzymali 6 poszukiwanych osób. Od początku roku zatrzymali już 182 osoby, w tym 39 z listami gończymi. 15 osób poszukiwanych było natomiast jako zaginione, w tym 10-letni chłopiec, który uciekł z domu.
KMP Zielona Góra -
Kierował zorganizowaną grupą przestępczą i był poszukiwany listem gończym. Zatrzymany przez gorzowskich „łowców głów”
Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. zatrzymali 32-letniego gorzowianina, który od marca poszukiwany był listem gończym. Mężczyzna ma do odbycia karę 5 lat pozbawienia wolności za kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą zajmującą się dystrybucją narkotyków na szeroka skalę. Dzięki gorzowskim łowcom głów możliwe było ustalenie miejsca jego przebywania i dynamiczne zatrzymanie, którym był całkowicie zaskoczony.
KWP Gorzów Wlkp. -
Zaginiony 13-latek odnaleziony przez zastępcę komendanta żarskiej Policji
Młodszy inspektor Tomasz Białek - Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Żarach - w czasie wolnym od służby, rozpoznał zaginionego 13-latka ze Słubic. Chłopcu towarzyszył poszukiwany do ustalenia miejsca pobytu 16-latek. Dzięki czujności komendanta chłopcy cali i zdrowi trafili pod opiekę rodziców.
KPP Żary -
Zatrzymani przez policjantów za wprowadzanie do obiegu fałszywych pieniędzy
Kryminalni z Kostrzyna nad Odrą zatrzymali kobietę i mężczyznę, którzy wprowadzili do obiegu podrobione banknoty. Policjanci zabezpieczyli kolejne euro i dolary, które zostaną poddane analizie. Gotówka została znaleziona przy podejrzanych. Zatrzymanie było możliwe dzięki pracy operacyjnej i ustaleniom służb kryminalnych, którzy intensywnie pracowali nad sprawą.
KMP Gorzów Wlkp. -
Szczepimy się dziś, aby jutro było bezpieczne
Wraz z początkiem tygodnia sulęcińscy policjanci przyjęli pierwszą dawkę szczepionki przeciwko COVID – 19. Jako kolejna jednostka w województwie lubuskim mundurowi dali przykład społecznej odpowiedzialności, a także troski o najwyższe dobro jakim jest zdrowie i życie ludzkie.
KPP Sulęcin -
Na początku uciekał samochodem, a później wskoczył do rzeki. Zatrzymany przez policjantów
Funkcjonariusz policji w trakcie dojazdu do miejsca pełnienia służby zauważył kierującego pojazdem, który był typowany jako sprawca dokonania przestępstw. Podczas próby zatrzymania 24-letni mężczyzna dokonał czynnej napaści na funkcjonariusza i rozpoczął ucieczkę przez rzekę Bóbr, po krótkim pościgu został zatrzymany z udziałem byłego policjanta, który znajdował się w pobliżu. 24-latek decyzją Sądu Rejonowego w Żaganiu został aresztowany na okres trzech miesięcy.
KPP Żagań -
Nieodpowiedzialna kumulacja na drodze – nietrzeźwy, kierując bez uprawnień uderzył w drzewo
Kara do dwóch lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów grozi 31-letniemu mieszkańcowi powiatu nowosolskiego. Mężczyzna kierując osobowym peugeotem uderzył w drzewo będąc pod działaniem alkoholu. Dodatkowo okazało się, że nie posiadał uprawnień do kierowania i posiadał środki odurzające. Kierujący za popełnione przestępstwa i wykroczenia odpowie przed sądem.
KPP Nowa Sól -
Obywatel Gruzji poszukiwany czerwoną notą Interpolu zatrzymany przez policjantów
Profesjonalne działania świebodzińskich stróżów prawa przy współpracy z policjantami Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim skutkowały zatrzymaniem obywatela Gruzji. Mężczyzna był poszukiwany w związku z popełnionym przestępstwem uszkodzenia ciała ze skutkiem śmiertelnym, do którego miało dojść w Rosji. Z zatrzymanym 48-latkiem przeprowadzone zostaną czynności procesowe - o jego losie zadecyduje sąd.
KPP Świebodzin -
Policjant w czasie wolnym od służby niósł pomoc dla kierowcy z zawałem serca
Sierżant sztabowy Mateusz Maksimczyk z Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu w trakcie podroży zauważył stojące na poboczu drogi pojazdy z włączonymi światłami awaryjnymi. Obok pojazdu na ziemi leżał mężczyzna, a nad nim stało kilka osób. Policjant niezwłocznie zatrzymał się i podbiegł do mężczyzny, aby udzielić mu pomocy.
KPP Międzyrzecz -
Zlikwidowane plantacje, przejęte narkotyki
W ostatnim czasie policjanci CBŚP zlikwidowali 4 plantacje konopi indyjskich oraz zabezpieczyli narkotyki. Podczas działań zatrzymano łącznie 3 podejrzanych, z czego 2 tymczasowo aresztowano. Według wstępnych szacunków ze zlikwidowanych przez funkcjonariuszy plantacji można by było uzyskać co najmniej 100 kg marihuany. Jedną z realizacji policjanci przeprowadzili wspólnie z policjantami z KMP w Zielonej Górze. Śledztwa nadzorują odpowiednio Prokuratura Rejonowa w Częstochowie oraz w Zielonej Górze.
KWP Gorzów Wlkp. -
Nieoczekiwane spotkanie w piwnicy zakończone poważnymi zarzutami
Zarzutami posiadania, uprawy i przemytu środków odurzających zakończyło się nieoczekiwane spotkanie 20-latka z policjantami. Mężczyzna w pomieszczeniu piwnicznym, a jak się później okazało, także w mieszkaniu przechowywał marihuanę. Wpadł, bo funkcjonariusze wzięli go za włamywacza. Stając przed wymiarem sprawiedliwości, mieszkaniec Sulęcina może usłyszeć wyrok nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
KPP Sulęcin -
O krok od tragedii - poszukiwania mężczyzny zakończone sukcesem
Policjanci odnaleźli mężczyznę, o którego życie objawiali się najbliżsi. Informacje przekazane funkcjonariuszom wskazywały, że może zrobić sobie krzywdę. Ogłoszony alarm dla policjantów i ich zaangażowanie doprowadziły do odnalezienia nad jeziorem mężczyzny, który został przekazany pod opiekę medyków. W gotowości do pomocy gorzowskim policjantom byli już strażacy z łodziami,bo pod uwagę było branych kilka scenariuszy.
KMP Gorzów Wlkp. -
Policyjna eskorta do szpitala. Liczyła się każda sekunda
Bez chwili zawahania dzielnicowi pomogli mężczyźnie, który potrzebował szybko dotrzeć do szpitala w Zielonej Górze. Jego ojciec będąc po wcześniejszej operacji serca, tracił przytomność i potrzebował natychmiastowej pomocy. Policjanci szybko i bezpiecznie dotarli do placówki medycznej na oddział ratunkowy, gdzie mężczyzna trafił pod opiekę lekarzy. W przypadku tych funkcjonariuszy nie była to pierwsza interwencja, w której czas odgrywa istotną rolę.
KPP Krosno Odrzańskie -
Wysadzali bankomaty, trafili do aresztu
Czterech recydywistów wysadzających bankomaty zatrzymali policjanci z Poznania. Mają na koncie co najmniej sześć włamań i kradzież 1,5 mln zł w gotówce. Grozi im do 10 lat więzienia.
-
Policjanci szczepią się przeciw COVID-19 - to prosta droga do pokonania pandemii
Najlepszym sposobem na walkę z pandemią są szczepienia. Przystąpili do nich policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Żarach, aby zapewnić bezpieczeństwo nie tylko sobie i swoim najbliższym, ale przede wszystkim społeczności lokalnej. Funkcjonariusze w codziennej służbie mają ciągły kontakt ze mieszkańcami, dlatego sprawa szczepień jest tak istotna dla walki z pandemią koronawirusa.
KPP Żary
