Aktualności

W trakcie spaceru w lesie uważaj na niewybuchy – policjanci i saperzy zabezpieczyli pociski z czasów II Wojny Światowej

Data publikacji 20.10.2021

W przeciągu zaledwie 24 godzin międzyrzeccy policjanci zostali zaalarmowani o odlezieniu dwóch niebezpiecznych niewybuchach z czasów II Wojny Światowej. Funkcjonariusze po specjalistycznym przeszkoleniu pirotechnicznym, zabezpieczyli miejsce i wezwali na miejsce patrol saperski, którzy wydobyli i znaturalizowali oba niebezpieczne ładunki wybuchowe . Policjanci apelują aby w przypadku odnalezienia takich przedmiotów pod żadnym pozorem ich nie dotykać, oddalić się na bezpieczną odległość oraz powiadomić o odnalezieniu służby.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu w poniedziałek ( 18 października) w godzinach popołudniowych został poinformowany o odnalezieniu w pobliżu Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego przy jednej z fortyfikacji minę przeciwczołgową. Przybyły na miejsce patrol funkcjonariuszy Policji zabezpieczył miejsce zdarzenia gdzie znajdował się niewybuch, a dyżurny jednostki wezwał na miejsce saperów wyspecjalizowanych w neutralizowaniu niewybuchów. Następnego dnia, we wtorek ( 19 października ) w godzinach porannych w lesie w okolicach miejscowości Siercz grzybiarz odnalazł radziecki pocisk, który również został zabezpieczony przez patrol saperski. Później oba niewybuchy zostały zneutralizowane na poligonie wojskowym.

Pamiętajmy, aby w przypadku napotkania niewybuchów nigdy ich nie dotykać. Znajdujące się w nich materiały wybuchowe w dalszym ciągu są niebezpieczne, a nieodpowiednie obchodzenie się z nimi może grozić niekontrolowanym wybuchem. Jeżeli mamy taką możliwość to miejsce, w którym został znaleziony niewybuch oznaczmy i jak najszybciej poinformujmy służby.

 

sierżant sztabowy Mateusz Maksimczyk

Komenda Powiatowa Policji w Międzyrzeczu

  • Niewybuch odnaleziony w lesie.
  • Niewybuch odnaleziony w lesie.
  • Policyjny radiowóz w lesie.
Powrót na górę strony