Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Stop agresji na drodze! Policjanci zatrzymali kierowcę, który groził drugiemu bronią hukową
W dzisiejszym świecie wiele jest agresji i przemocy, która otacza nas na każdym kroku. Niestety agresywne zachowania przenosimy na drogi i odreagowujemy swoją frustrację na innych osobach, co może prowadzić do niebezpiecznych zdarzeń. Do jednej z takich sytuacji doszło na ulicy Dąbrówki w Zielonej Górze, gdzie sprzeczka między dwoma kierującymi zakończyła się zarzutami gróźb karalnych.
KMP Zielona Góra -
Kryminalni zatrzymali siedmiu podejrzanych o handel i posiadanie narkotyków
Nowosolscy kryminalni dzięki skutecznym działaniom operacyjnym doprowadzili do zatrzymania siedmiu mężczyzn podejrzanych o posiadanie i sprzedaż znacznych ilości narkotyków. Wszyscy usłyszeli zarzuty, a sąd wobec pięciu z nich zastosował tymczasowy areszt. Grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.
KPP Nowa Sól -
BĄDŹ OSTROŻNY PODCZAS PRZEDŚWIĄTECZNYCH ZAKUPÓW W INTERNECIE
Święta zbliżają się wielkimi krokami. Jednak od lat zakupy w sieci biorą górę nad tymi tradycyjnymi. Nie bez znaczenia jest również panującą w Polsce i na świecie pandemia koronawirusa. Między innymi dlatego coraz więcej osób decyduje się kupić wymarzone prezenty przez Internet. Niestety, tak jak w realnym świecie, tak i w wirtualnym możemy paść ofiarą oszustów. Lubuscy policjanci radzą, co zrobić, aby nie paść ofiarą przestępców internetowych.
KWP Gorzów Wlkp. -
Zabytkowy pistolet przekazany przez policjantów do muzeum wojskowego
Pistolet „VIS” z okresu II Wojny Światowej dzięki umiejętnościom rusznikarza został odrestaurowany i ponownie jest sprawny. Historycznie wartościowe znalezisko zostało przekazane do muzeum. Jego nowy stan ucina wszelkie spekulacje na temat tego, czy znaleziska, jakimi jest broń z czasów wojny, może nadal być groźna.
KPP Świebodzin -
Zebrane dary jeszcze przed świętami trafią do potrzebujących
Gorzowska policjantka, aspirant Agata Kądziołka, po raz kolejny zorganizowała zbiórkę na rzecz najbardziej potrzebujących w ramach akcji „Przyjazna zima”, którą zapoczątkowała kilka lat temu. Dzięki temu funkcjonariusze mogą przekazać żywność, ciepłą odzież i środki higieny osobistej samotnym i bezdomnym. Każdego roku chętnych do pomocy nie brakuje. Do zbiórki prowadzonej przez policjantów dołączają pracownicy komendy, uczniowie szkół, mieszkańcy miasta i okolic.
KMP Gorzów Wlkp. -
Podziękowania Komendanta Głównego Policji dla policjantek i policjantów pełniących służbę na granicy polsko-białoruskiej
Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk dziękuje policjantkom i policjantom pełniącym obowiązki na granicy Polski i Białorusi za poświęcenie i oddanie służbie. - Życzę Wam zdrowia, wytrwałości oraz spokojnej służby, pozwalającej spojrzeć w przyszłość z nadzieją i optymizmem.
KWP Gorzów Wlkp. -
Nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Miał cofnięte uprawnienia i zakazy prowadzenia pojazdów
Policjanci żarskiego ruchu drogowego po pościgu zatrzymali kierującego pojazdem marki Volkswagen Polo. 31-latek wsiadł za kierownicę pomimo tego, że miał cofnięte uprawnienia oraz posiadał zakazy prowadzenia pojazdów. Przy sobie posiadał także narkotyki. Teraz odpowie za popełnione przestępstwa.
KPP Żary -
Skradziony samochód odzyskany przez policjantów. Cztery osoby z zarzutami
Wnikliwa praca kryminalnych z krośnieńskiej komendy skutkowała skierowaniem do sądu aktu oskarżenia przeciwko czterem osobom. Zarzut kradzieży z włamaniem do pojazdu marki Mitsubishi L-200, usłyszało dwoje byłych pracowników firmy, na terenie której doszło do kradzieży. Za przestępstwo odpowie, także dwóch mieszkańców powiatu żarskiego, którzy nabyli kradziony pojazd, a następnie go ukryli. Odzyskany przez policjantów samochód powrócił do właściciela.
KPP Krosno Odrzańskie -
„KURIER” PRZEWOZIŁ IMIGRANTÓW. TRANSPORT UDAREMNIONY PRZEZ POLICJANTÓW
Policjanci z Nowej Soli zatrzymali siedmiu imigrantów. Sześciu z nich jest narodowości irackiej, a jeden prawdopodobnie egipskiej. Osoby były przewożone przez 30 -letniego ukraińskiego kierowcę. Trwają czynności procesowe z ich udziałem.
KPP Nowa Sól -
Szlachetny gest prosto z serca – policjanci przekazali świąteczne paczki dla najbardziej potrzebujących
Zielonogórscy policjanci już kolejny raz przyłączyli się do akcji „Torba Charytatywna Caritas” i przekazali zebraną żywność oraz środki czystości, które w tym roku mają trafić do potrzebujących seniorów. Paczki żywnościowe, które zostaną przygotowane przez Caritas z przekazanych produktów, będą przed zbliżającymi się świętami ogromnym wsparciem dla najbardziej potrzebujących i samotnych osób starszych.
KMP Zielona Góra -
Odzyskany sprzęt elektroniczny o wartości niemal 100 tysięcy złotych. Skuteczna praca policjantów
Sprzęt elektroniczny oraz inne cenne przedmioty wartości niemal 100 tysięcy złotych zostały skradzione przez pracownicę w jednym z zakładów mieszczących się na terenie powiatu świebodzińskiego. 35-latka miała dokonać co najmniej kilkunastu kradzieży na przestrzeni miesiąca. Jej partner usłyszał zarzuty paserstwa. Grozi im kara pozbawienia wolności do lat 5. Na wniosek Prokuratury Rejonowej ze Świebodzina dostali zakaz opuszczania kraju oraz zatrzymano im paszporty.
KPP Świebodzin -
RAZEM zróbmy wszystko, aby NIECHRONIENI byli bezpieczni na drogach
Zachmurzone niebo, deszcz oraz pojawiające się miejscami mgły, znacznie ograniczają widoczność. W takich warunkach nie trudno o wypadek, dlatego ogromne znaczenie ma tu respektowanie przepisów przez kierujących i pieszych oraz ich odpowiedzialność na drodze. To jak użytkownicy zachowują się względem siebie, sprawdzali policjanci krośnieńskiej drogówki podczas działań „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Pamiętaj, że każdy z nas ma wpływ na bezpieczeństwo na drodze. Dbaj o siebie i innych.
KPP Krosno Odrzańskie -
Okradli światowego potentata. 16 osób zatrzymanych przez policjantów
16 osób z zarzutami kradzieży i paserstwa oraz odzyskane mienie w wysokości około 90 tysięcy złotych to efekt kilkudniowej pracy policjantów z Komisariatu Policji w Skwierzynie oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim.
KPP Międzyrzecz -
Policjanci uratowali kobietę z zadymionego budynku
Sulechowscy policjanci dzięki swojemu profesjonalizmowi i szybkiemu działaniu w miniony piątek (10 grudnia) uratowali kobietę z silnie zadymionego domu. Gdyby ich pomoc nie przyszła na czas konsekwencje zdarzenia mogłyby być bardzo poważne. Okazało się, że przyczyną zadymienia były niedrożne przewody kominowe.
KMP Zielona Góra -
Jedno kliknięcie może "wyczyścić" konto. Policjanci ostrzegają
Na ostatniej prostej przed świętami wielu z nas poszukuje jeszcze prezentów dla najbliższych. To czas przeglądania portali sprzedażowych i sklepów internetowych. Wykorzystują to oszuści, którzy podsyłają wiadomości, w których sugerują problemy z przesyłką. W pośpiechu klikamy w linki zawarte w smsach. To prosta droga do utraty pieniędzy z konta. Policjanci ostrzegają, by dokładnie sprawdzać przesyłane nam linki.
KWP Gorzów Wlkp. -
Policjanci sprawdzają przestrzeganie obostrzeń dotyczących pandemii koronawirusa
Nowosolscy stróże prawa sprawdzają, jak przestrzegane są przepisy dotyczące obowiązku zakrywania ust i nosa w sklepach, galeriach handlowych restauracjach . Choć większość mieszkańców je rozumie powagę sytuacji i stosuje się do obowiązujących obostrzeń sanitarnych, zdarzają się jednak wciąż przypadki ich lekceważenia. W trosce o życie i zdrowie mieszkańców Nowej Soli policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Straży Miejskiej czuwają nad respektowaniem zasad i stanowczo reagują na ich łamanie.
KPP Nowa Sól -
Na drogach zima. Policjanci strzegą bezpieczeństwa
Pierwsze, bardzo intensywne opady śniegu dały się we znaki zmotoryzowanym i pieszym z lubuskiego. Gęsty, biały puch zalega na drogach i chodnikach co znacznie utrudnia funkcjonowanie w ruchu drogowo-pieszym. Dlatego obecność policjantów monitorujących zachowania kierowców jest jak najbardziej uzasadniona. Noga z gazu. Zbyt duża prędkość we takich warunkach może zakończyć się tragicznie.
KWP Gorzów Wlkp. -
Miejska choinka wartości 65 tysięcy złotych stanęła w płomieniach. Podpalacz szybko zatrzymany przez policjantów
Ponad 65 tysięcy złotych wyniosły straty po pożarze choinki miejskiej, do którego doszło w czwartek (9 grudnia), wieczorem w Ośnie Lubuskim. Policjanci szybko ustalili i zatrzymali podpalacza. 30-letni wandal wpadł w ręce mundurowych na drugi dzień od zdarzenia. Usłyszał dwa zarzuty dotyczące zniszczenia mienia oraz wprowadzenia do obrotu znacznych ilości narkotyków. Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.
KPP Słubice -
Policjanci podzielili się krwią
Policjanci z żarskiej komendy podzielili się bezcennym darem, jakim jest krew. Sami często uczestniczą w zdarzeniach drogowych, w których rannym do przeżycia potrzebny jest ten drogocenny lek, dlatego wiedzą jak ważna to kwestia i zachęcają innych do jej oddawania.
KPP Żary -
Lubuscy policjanci w trosce o osoby bezdomne
Z chwilą, gdy temperatury na zewnątrz, zwłaszcza w nocy są bliskie zera bądź spadają kilka kresek poniżej, policjanci powiatu krośnieńskiego prowadzą kontrole miejsc, w których mogą przebywać narażone na wychłodzenie osoby. Funkcjonariusze monitorują sytuację osób bezdomnych, nieporadnych życiowo, a także zwracają uwagę na nietrzeźwych. W tym szczególnym okresie prosimy wszystkich o to, aby nie byli obojętni na czyjąś krzywdę. Informując służby o takich osobach, ratujesz im zdrowie, a nawet życie.
KPP Krosno Odrzańskie

