Aktualności

Kursanci Szkoły Policji w Pile zdobywają doświadczenie w Lubuskiem

Data publikacji 01.07.2022

Wiedza teoretyczna uzupełniona praktyką to najlepsze połączenie. Po raz kolejny gościmy w progach sulęcińskiej jednostki adeptów policyjnego rzemiosła. Od 30 czerwca do 4 lipca kursanci Szkoły Policji w Pile będą nabywać doświadczenie pod okiem starszych kolegów. Młodzi funkcjonariusze zobaczą jak wygląda służba kryminalna, prewencyjna oraz ruchu drogowego. Wspólne patrole z pewnością zaprocentują w przyszłości, kiedy przyjdzie im dbać o bezpieczeństwo mieszkańców na terenach, z których pochodzą.

Bardzo często w naszych artykułach prasowych podkreślamy jak ogromną rolę w służbie odgrywa doświadczenie. Wiedza teoretyczna jest bardzo ważna, stanowi fundament do dalszego działania. Jednak to praktyka czyni mistrza! W myśl tej idei, nieoceniona jest rola starszych kolegów „po fachu”, którzy uczą młodych funkcjonariuszy policyjnego rzemiosła. Po raz kolejny, sulęcińska Policja gości w swoich progach kursantów Szkoły Policji w Pile. 23 słuchaczy, od 30 czerwca do 4 lipca bieżącego roku, odbędzie 5 służb wraz z naszymi mundurowymi. Słuchacze każdego dnia będą poznawać jak wygląda praca kryminalna, prewencyjna oraz w ruchu drogowym. Najbliższe dni będą intensywne, ale z pewnością wzbogacą naszych gości o nowe, zawodowej doświadczenia. Wspólnie spędzony czas zaprocentuje w przyszłości, kiedy już nie kursantom, a pełnoprawnym policjantom przyjdzie dbać o bezpieczeństwo mieszkańców na terenach, z których pochodzą.

Praktyki zawodowe, które odbywają się na terenie powiatu sulęcińskiego mają także inny aspekt. Na ulicach, w najbliższych dniach widoczna będzie większa ilości patroli, co bez wątpienia wpłynie na prewencyjne przeciwdziałanie popełnianiu przestępstw czy wykroczeń. Organizacja praktyk zawodowych kursantów Szkoły Policji w Pile, nie byłaby możliwa bez wsparcia samorządów. Wójt Gminy Słońsk Pan Janusz Krzyśków, po raz kolejny stanął na wysokości zadania w kwestii współpracy na rzecz bezpieczeństwa. To właśnie dzięki niemu możliwa była organizacja bazy noclegowej, a także zapewnienie wyżywienia kursantom.

 

starszy sierżant Klaudia Biernacka

Komenda Powiatowa Policji w Sulęcinie

  • Kursanci przed Komendą Powiatową Policji w Sulęcinie
  • Kursantka podczas rozmowy z oficerem dyżurnym
  • Kursanci uczą się obsługi urządzenia pomiarowego
Powrót na górę strony