Aktualności

Na podwójnym gazie i z zakazem prowadzenia pojazdów – niebezpieczna kumulacja zakończona przez policjantów

Data publikacji 28.06.2022

Międzyrzeccy policjanci udaremnili dalszą jazdę pijanemu kierowcy osobowego opla. 66-letni mieszkaniec powiatu międzyrzeckiego wybrał się w trasę mając blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Ponadto posiadał cofnięte uprawniania do kierowania pojazdami, a kierowany przez jego pojazd był niedopuszczony do ruchu. Mężczyzna za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed Sądem, który zdecyduje o jego dalszym losie.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego międzyrzeckiej komendy w sobotę (25 czerwca) w godzinach popołudniowych zatrzymali do kontroli drogowej kierującego osobowym oplem, którego styl jazdy wskazywał, że może znajdować się pod wpływem alkoholu. Ponadto mężczyzna na widok oznakowanego radiowozu wjechał na miejsce parkingowe przeznaczone dla osób niepełnosprawnych chcąc zmylić czujność policjantów. Taka postawa kierującego nie mogła umknąć uwadze mundurowych, którzy postanowili zatrzymać pojazd do kontroli drogowej. Już po otworzeniu drzwi kierowcy z wnętrza zatrzymanego pojazdu wydobył się intensywny zapach alkoholu. Zachowanie mężczyzny również nie wzbudzało wątpliwości, posiadał bowiem symptomy wskazujące, że znajduje się w stanie nietrzeźwości. Badanie policyjnym alkomatem tylko potwierdziło te podejrzenia i wskazało blisko 2 promile alkoholu w organiźmie. Następnie okazało się, że mężczyzna ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami, a kierowany przez niego pojazd był niedopuszczony do ruchu. Ta skrajna nieodpowiedzialność mogła zakończyć się tragicznie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego! Mężczyzna odpowie za popełnione przestępstwa przed Sądem.

Przypominamy, że prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego jest przestępstwem. Za ten czyn grozi kara pozbawienia wolności do lat 2. Musimy jednak pamiętać o najważniejszym aspekcie tego skrajnie nieodpowiedzialnego zachowania. Wsiadając za kierownicę pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka stwarzamy poważne zagrożenie dla życia i zdrowia nie tylko swojego, ale również innych uczestników ruchu drogowego. Od nas samych i naszej odpowiedzialności zależy bezpieczeństwo wielu osób na drodze. Bardzo ważny jest również brak społecznego przyzwolenia na tego typu zachowania, które w konsekwencji może zakończyć się poważnym wypadkiem drogowym, a nawet czyjąś śmiercią.

 

sierżant sztabowy Mateusz Maksimczyk

Komenda Powiatowa Policji w Międzyrzeczu

Powrót na górę strony