Aktualności

Strzelał z broni pneumatycznej do kaczek, bo przeszkadzały mu w łowieniu ryb. 58-latek zatrzymany przez policjantów

Data publikacji 30.06.2022

Nowosolscy policjanci zatrzymali 58-latka, który strzelał do pływających w stawie kaczek. Na szczęście zwierzęta nie doznały żadnych obrażeń. Mężczyzna usłyszał już zarzuty z ustawy o ochronie zwierząt. Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności. Teraz Sąd zadecyduje o jego losie.

W niedzielę, (26 czerwca) oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli otrzymał informację, że mężczyzna strzela do kaczek pływających w zbiorniku wodnym w Lubieszowie. Zgłaszająca osoba oświadczyła, że widzi jak wystraszone kaczki uciekają ze stawu. Funkcjonariusze, którzy szybko przybyli na miejsce potwierdzili zgłoszenie. Właściciel pistoletu powiedział stróżom prawa, że postanowił przestraszyć kaczki, ponieważ przeszkadzały mu w łowieniu ryb. Tłumaczył się, że nie chciał im zrobić krzywdy. Mieszkaniec gminy Kożuchów został zatrzymany. Policjanci zabezpieczyli wiatrówkę oraz amunicję, która znajdowała się w jego samochodzie. Usłyszał już zarzut dotyczący znęcania się nad zwierzętami, co zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

Pamiętajmy!!!

Zgodnie z polskimi przepisami prawa zwierzęta są chronione. Znęcanie się nad nimi i akty bezmyślnego okrucieństwa mogą skutkować wymierzeniem nawet bezwzględnej kary pozbawienia wolności do lat 3. Jeżeli widzimy osobę, która znęca się nad zwierzęciem nie bójmy się zawiadomić o tym organów ścigania.

 

młodszy aspirant Justyna Sęczkowska

Komenda Powiatowa Policji w Nowej Soli

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 14.79 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony